Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 36 z 36

Temat: [166] Wycieraczki, wymiana piór ew. całości na lepsze.

  1. #31
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    a ktos sie zastanawiał co artysta miał na mysli tak konstruujac te wycieraczki? Chodziłp im o to ze one sa schowane pod maska jak wylaczone i stad taka konstrukcja ramion? Bo jak wlaczone to wiadomo są pod kątem zeby opór aero zmniejszyc. Ale nei szło tego jakos inaczej rozwiazac w sensie konstrukcji ramion?
    Może jakby dali to na zwykle sprezyny to podczas jazdy by sie same podbosily czy co? Dumam i dumam i nie moge nic wydumać...Szyba jakas wielka nie jest przednia ani nietypowa raczej. No dalej inzynierki debatujta Zaraz wyjdzie kto tytuł na stadionie X lecia kupował
    Artysta miał na myśli niezaburzoną linię maski i przejścia w szybę. Stąd też brak spryskiwaczy na masce, które by zaburzały jej czystość. Pan Walter sam o tym mówił swego czasu. To samo z drobnymi lusterkami w 156 , malutkimi światłami 166 itd. Miał jak na tamte czasy sporo wolności przy decyzjach praktyczność vs wizja .
    A czy technicznie można było inaczej to nie wiem, pewnie tak wyszło najtaniej. Albo było w jakiejś Lancii czy innym Fiacie i mieli pod ręką rozwiązanie.

  2. #32
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Mnke nie chodzi o to dlaczego wycieraczki są schowane ale o to dlaczego ramion nie mozna ochylic od szyby jak w 156

    wysłane z WC
    [C

  3. #33
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Bo są schowane

  4. #34
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Bo prezes Helmut, który z radością wymienił Bumkę na 166 i tak miałby w szerokiej, niemieckiej dupie czy się odginają czy nie. Prezes dałby swojemu mechanikowi firmowemu do ogarnięcia, tudzież pojechał do ASO, stwierdził że mu wycieraczken piszczen, ASO powiedziało by ja, ja, worek marken bitte. Prezes zostawił by worek marek, Alfa by mu zmieniła pióra i wszyscy szczęśliwi. A po 3-5 latach prezes wymieniłby z uśmiechem na ustach 166 na 166FL, a potem 169 zostawiając worki Ojro przy wymianie piór wycieraczek i podobnych pierdół. I nawet nie pomyślał, żeby zrobić to samemu.

    Z planu niewiele wyszło, bo prezes nie kupił 166, tylko kolejne BMW. A my teraz męczymy się z cholerstwem, bo Alfa pewnie nawet nie przewidywała, że ktoś będzie jeszcze użytkował te wozy po 20 niemal latach

  5. #35
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Technicznie to pewnie przez to dodatkowe ramię przy lewej wycieraczce, a ono z kolei po co jest ? - może żeby nie skakała przy dużych szybkościach. Płaskie Valeo mówicie wygodniej się zmienia...hm... no w sumie to w pozycji pod maską to ich nie widać...

  6. #36
    Użytkownik Świeżak Avatar barkonar
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 166 JTD 2002r.
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał viader Zobacz post
    Po kilku latach wymian rożnych wycieraczek kupuję już tylko szkieletowki alca. To jedyne wycieraczki, które są ciche, dobrze zbierają, nie mażą są do tego bardzo trwałe i tanie. Z bezprzegubowymi wiecznie było coś nie tak, a to mazały, a to piszczały, nie zbierały jak trzeba i były nietrwałe. Wygląd to ich jedyna i wątpliwa zaleta. Przeszedłem przez boshe, valeo, motgumy i całą masę innych firm i tylko na alca się nie zawiodłem.
    To fakt, ja też uważam, że alca są najlepsze i to nie tylko do Alfy. Montuję je do wszystkich samochodów w rodzinie (no dobra... poza 126p) i świetnie się sprawdzają

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-02-2012, 16:50
  2. Wymiana silniczka tylnej wycieraczki ar 156 kombi
    Utworzone przez Bartosz156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-01-2012, 11:17
  3. Zdjęcie piór z ramion wycieraczek w 166
    Utworzone przez jair w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-12-2010, 09:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory