Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36

Temat: [166] Wycieraczki, wymiana piór ew. całości na lepsze.

  1. #11
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Masa, nie pisz takich rzeczy bo przyjdzie marek i będzie zjebka. Pamiętaj - trzeba trzymać ducha epoki. Używać szkieletowych wycieraczek i nawigacji w ICS Muza z kaset to może być przesada, w końcu masz zmieniarkę. Ale już USB i MP3 to fuj Chociaż fakt, że ja akurat wolę szkieletówki. Banany mi się nie podobają.

    I kurde, tyle włosów to ja nie miałem nawet w podstawówce

  2. #12
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Nie wiem o co Ci chodzi bo sam mam dużo przeróbek w aucie a do niedawna miałem otwieraną navi z winCE. Tak więc ten teges
    Odnośnie wycieraczek to biorąc pod uwagę shit marketowy albo alegrowy to cena za te oryginały kosmos. Ale jak sobie porównasz z cenami sklepowych valeo czy innych "markowych" to wcale nie jest źle. Ja akurat wycieraczki zmieniam bardzo często. Z wieloletniej praktyki mi wyszło że taniej jest w ciągu roku zmienić komplet kilka razy (albo nawet co dwa miechy) niż polować na ten porządny zestaw co niby ma rok wytrzymać - graniczy z cudem. Dlatego budrzetówki wygrywają. Najmniej nawiodłem się na alca. Czyli wytrzymują jakieś 3 miechy idealnego ścierania. I piszę tu o wszystkich moich autach bo akurat 166 jeżdżę najmniej.

  3. #13
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Moje valeo mam juz pewno z ponad rok jak nie lepiej. Niebawem chyba zmienie bo wlasnie sobei uswiadomilem jakie sa juz stare. Ale ladnei zbieraja caly czas. Jest jeden szkopuł. a w zasadzie dwa"
    1. Co jakis czas za pomoca denaturatu na szmacie przecieram pióra z syfu ktory sie do nich przykleja
    2. Co jakis czas myje szybe z zewnatrz plynem do szyb z tłuszczów jakie sie osadzaja na niej.
    Dzieki temu nie musze wymieniac piór 17 razy w roku mimo iz mieszkam w dosc zakurzonym miejscu gdzie po myciu i woskowaniu po 2 dniach auto cale zakurzone mimo ze to w zasadzie centrum miasta
    [C

  4. #14
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Nie próbowałem takiego czyszczenia.

  5. #15
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Serio? Ja co prawda nie denaturatem, tylko płynem do szyb przy każdym myciu tychże - psikam na szmatkę i przecieram pióra. Ojciec mnie nauczył i prawdę mówiąc myślałem że każdy tak robi

  6. #16
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    To samo o całej 166tce można powiedzieć i jej czasach
    Zaprojektowana była z przegubowymi i takie powinna mieć. Płaskie do niej pasują jak pięść do nosa, czy jak chromowane ramki tablic.
    (BTW współczesne fryzury już budzą uśmiech politowania, nie trzeba 20tu lat na to )

    Co do oryginałów - jeszcze zależy jak i gdzie przeleżały lata. To przecież guma. Ja kiedyś kupowałem do 156tek tzw ricambi orginali - wcale od świeżych Valeo nie były lepsze, przypuszczam że ze starości po prostu.

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 TS 98r.
    Postów
    1

    Exclamation Witam..

    Jak w temacie pytam może bardziej szczegółowiej.. Może od początku. Posiadam alfę 166 2.0 itd temat wycieraczek przerabiam po raz pierwszy i przy "kręceniu" przy nich "zajechałem" palucha u lewej ręki. Mógłby ktoś wytłumaczyć od początku co mam złapać wysunąć itd ? bo nie kumam poważnie i wgl od niecałego roku walczę z nagłośnieniem, ale to już inny temat. Jakieś dobre porady i linki pomocne przy tego typu problemach?? Z góry dziena..

  8. #18
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Zależy jakie masz wycieraczki. Ogólnie rzecz ujmując jeżeli są jakieś zabezpieczenia uchwytu to je zdejmujesz, unosisz lekko wycieraczkę, łapiesz za pióro i ciągniesz/pchasz w prawo (w stronę siedziska pasażera). Uchwyt jest wsuwany więc powinien zleźć bez problemu. Wyciągnięcie wycieraczek to już inna sprawa. Ori i większość bezprzegubowych schodzi bez problemu ze względu na konstrukcję. Ale z drugiej strony nowoczesne szkieletowe potrafią dać czadu. Jak miałem Valeo Silentio to musiałem rozebrać wycieraczkę do założenia i zdjęcia (część do której montuje się ramie) bo inaczej się nie dało - za mało miejsca na manipulację ramieniem.

  9. #19
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Wycieraczki w 166 to są takie same ramiona jak w milionach inny aut. Typowe mocowanie "U". Z tym współpracują wycieraczki z klipsem. Klips może być albo na wcisk czyli trzeba szarpnąć albo z zapinką czyli pod spodem jest ząbek.
    Na prawdę jak ktoś nie ogarnia wycieraczek w 166 to może powinien oddać auto do aso i lepić pączki....
    Problem jedynie może nastręczać brak możliwości podniesienia wycieraczki bo chowają się pod maskę. Ale to już napisano że można zatrzymać je w pionie i po temacie.

  10. #20
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Zaprojektowana była z przegubowymi i takie powinna mieć.
    Czyli kazdy milosnik klasyki powinien przy okazji posiadac taki stylowy uchwyt montazowy do telefonu
    Załącznik 225232
    ps foty z neta z jakiegos zaszczurzonego egz z wloch
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 30-03-2017 o 12:42
    [C

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-02-2012, 16:50
  2. Wymiana silniczka tylnej wycieraczki ar 156 kombi
    Utworzone przez Bartosz156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-01-2012, 11:17
  3. Zdjęcie piór z ramion wycieraczek w 166
    Utworzone przez jair w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-12-2010, 09:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory