Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Brak sygnalizacji otwarcia drzwi

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bussoholik
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    AR 166 2.5 v6 00r CF2 GRIGIO CHIARO.
    Postów
    457

    Domyślnie Brak sygnalizacji otwarcia drzwi

    Oświetlenie kabinowe działa prawidłowo, ale nie mam sygnalizacji otwarcia/zamknięcia wszystkich drzwi i klapy pod licznikami. Gdzie szukać przyczyny ?
    Ostatnio edytowane przez bussoholik ; 18-05-2014 o 17:32

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 TB byla Alfa romeo 166 FL 2.4 JTD jest
    Postów
    816

    Domyślnie

    W żarówkach? W uszkodzonym liczniku? Gdziekolwiek Sprawdzałeś coś? Wyciągnij licznik, miernik w łapkę i sprawdź czy w ogóle prąd dochodzi do żarówek. Potem będziemy myśleć dalej.
    Jeśli pomogłem - kliknij na gwiazdkę.


  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    "dżwi"
    Genetics makes the champions, want to compare?!

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 166 3.0 Sportronic 2002
    Postów
    323

    Domyślnie

    Tam nie ma żarówek tylko diody led. Skoro oświetlenie działa to wina może leżeć w uszkodzonych diodach, taśmach łączących płytkę tych diod z elektroniką licznika, sama elektronika.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bussoholik
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    AR 166 2.5 v6 00r CF2 GRIGIO CHIARO.
    Postów
    457

    Domyślnie

    No i mam nauczkę. Nie pisać pod wpływem na telefonie w toalecie na imprezie... "dżwi" po prostu genialnie. Należy mi się karny k**** za ch***** ortografię

    Jutro spróbuję wyciągnąć licznik i sprawdzić. W drzwiach mam diody LED zamiast żarówek W5W bo przy żarówkach w drzwiach kierowcy robiło mi się zwarcie i oświetlenie nie chciało zgasnąć po rozgrzaniu, ale to na pewno nie ma żadnego wpływu na sygnalizację. Wcześniej tego w ogóle nie zauważyłem bo sygnalizacja nigdy nie działała. Przeglądając forum trafiłem na zdjęcie zegarów 166 z zapalonymi kontrolkami otwarcia drzwi i coś mnie tknęło żeby sprawdzić czy występuje takowa opcja w każdej 166 i czy u mnie działa bo sobie nie przypominam takiego widoku - okazało się że nie działa. Kolejna rzecz w mym samochodzie nie działa.

    Niedługo będę specjalistą od 166, zrobiłem w niej od stycznia już tyle, że pęka bania, ale za to zbliżam się do momentu w którym wymienię w niej już wszystko i wszystkim będą z zazdrości "pękać wątroby" na jej pięknej nowości blask.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bussoholik
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    AR 166 2.5 v6 00r CF2 GRIGIO CHIARO.
    Postów
    457

    Domyślnie

    Rozebrałem licznik i sprawdziłem diody oraz taśmy (miernikiem) pomiędzy płytą główną licznika a panelem z diodami. Diody ok, taśmy też ok. Obadałem wtyczki i sprawdziłem czy wszystkie żyły są na miejscu, wyczyściłem styki w płycie licznika i w kostkach. Sygnalizacja dalej nie działa. Jakieś sugestie ? Co sprawdzać dalej ? Która wtyczka w liczniku odpowiada za transfer sygnału otwarcia drzwi ? Które piny ? Gdzie znajdę schemat elektryki ?

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Ostatnio podawałem na forum rozpiskę:
    http://www.forum.alfaholicy.org/166/...ml#post1408601
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bussoholik
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    AR 166 2.5 v6 00r CF2 GRIGIO CHIARO.
    Postów
    457

    Domyślnie

    Cytat Napisał danus77 Zobacz post
    Ostatnio podawałem na forum rozpiskę:
    http://www.forum.alfaholicy.org/166/...ml#post1408601
    Jesteś wielki. Biję się w piersi za nie dokładne przeglądanie podobnych tematów. Jutro spróbuję pogrzebać i może rozwiążę problem dzięki Twoim schematom.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bussoholik
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    AR 166 2.5 v6 00r CF2 GRIGIO CHIARO.
    Postów
    457

    Domyślnie

    Problem rozwiązany. Zmarnowałem dzisiaj zupełnie niepotrzebnie trochę czasu szukając modułu sterowania centralnego zamka, mogłem od razu sprawdzić kostki dochodzące do licznika. Dłubiąc w elektryce udało mi się poprawić kilka drobnych tematów

    Rozwiązanie:
    Za sygnalizację otwarcia drzwi odpowiada środkowa - niebieska wyprowadzenia nr 14,15,16,17. Zmierzyłem je i wszystko ok. przy zamkniętych drzwiach 5V z każdego wyprowadzenia. Jeszcze raz wróciłem do samego licznika, wymontowałem i zabrałem do domu na dokładne oględziny. Rozmontowałem na części pierwsze i odkryłem, że licznik był wcześniej naprawiany, układ odpowiedzialny za podświetlanie LED-ów był wymieniany i zalany klejem. Ów układ ma ok. 60 wyprowadzeń i jest lutowany do płyty głównej licznika powierzchniowo. Przy wymianie użyto słabej jakości spoiwa co doprowadziło do powstania "zimnych lutów". Usunąłem klej i podgrzałem styki lutownicą gazową doprowadzając do ponownego stopienia spoiwa i uzyskania styku pomiędzy płytą licznika a układem. Po zmontowaniu wszystkiego w całość sygnalizacja otwarcia działa prawidłowo.

    Przy okazji poprawiłem kilka innych podejrzanych połączeń na płycie głównej licznika i uzyskałem takie luksusy jak: działająca informacja o przepalonej żarówce, "olejarka", kontrolka zapięcia pasów.

Podobne wątki

  1. Brak sygnalizacji dzialania lewego kierunkowskazu
    Utworzone przez intrus w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-10-2015, 10:21
  2. [164] Czujnik otwarcia drzwi ?
    Utworzone przez Xofer w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 14-02-2014, 23:59
  3. [146] Czujnik otwarcia drzwi.
    Utworzone przez jkm w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-01-2012, 23:09
  4. [GTV] Gdzie kupić ograniczniki otwarcia drzwi?
    Utworzone przez zbig w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 15-03-2010, 23:26
  5. Prosze o pomoc - drzwi i blokada otwarcia z wew.
    Utworzone przez skarabeusz w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-03-2010, 15:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory