Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: ICS - problemy, nie działają przyciski TRIP / NAV / TEL

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    AR 166 2.4 JTD 136 KM
    Postów
    21

    Domyślnie ICS - problemy, nie działają przyciski TRIP / NAV / TEL

    Cześć,

    na początku informuję, że jestem "techniczny inaczej" więc liczę na wyrozumiałość

    mam dwa problemy z ICS:

    1. od jakiegoś czasu nie działają mi trzy z sześciu przycisków (TRIP/NAV/TEL), dla jasności - wciśniecie żadnego z nich nie powoduje żadnej reakcji na wyświetlaczu. czy mieliście tak? jest szansa to naprawić? nie pamiętam już dokładnie okoliczności "padnięcia" ale mniej więcej wyglądało to tak, że wcisnąłem TRIP pojawiło się coś dziwnego, a później jak próbowałem wcisnąć inne przyciski to wysypały się dwa kolejne.

    2. z tyłu ICSa są dwie podobne wtyczki - u mnie jedna zielona, a druga czarna (dół). zauważyłem, że u mnie w gnieździe czarnej wtyczki jeden z pinów jest zgnieciony. jest to pin numer 12. czy może ktoś mi pomóc i sprawdzić w instrukcji za co ten pin jest odpowiedzialny, a najlepiej piny od 10 do 13 bo one też dziwnie wyglądają.

    dodam od razu, że szukałem i podobnego tematu nie znalazłem. ICS rozebrałem i posprawdzałem pod względem poprawności połączeń. bezpiecznik (10A) ok. rozebrałem też panel przedni. okazało się, że taśma od lewego potencjometru (głośność) była dziwnie przymocowana (czyli już ktoś coś kombinował) i przy próbie rozebrania ją urwałem. już ktoś mi to polutował bo zarobić tak jak fabrycznie się nie dało. taśmy dwie, które tam są mocowane na wcisk (swoją drogą fatalne rozwiązanie) poprawiłem obracając.

    ciekawy jestem czy oba problemy są powiązane - w sumie to nawet chciałbym żeby tak było bo te pin jeżeli są potrzebne to ktoś mi zrobi (a jak nie to je usunę żeby nie powodowały spięć).

    z góry dzięki za każda pomoc

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Nie podejrzewam związku pomiędzy sprawami. Na pewno z przyciskami jest problem styku na mikroprzycisku. To precyzyjna zabawa robota ale można ten mikro przycisk rozebrać. Chodzi mi o to co jest wlutowane na płycie i jest przyciskane czarnym klawiszem. Rozumiesz? Ten mikrostyk trzeba drobnymi śrubokręcikami albo nożem otworzyć i przeczyścić obie powierzchnie. Jeżeli to nie pomoże to padło coś powazniejszego i obawiam się że bez swapa płyty się nie obejdzie.

    Z drugim może pomóc ktoś z dostępem do eLearn. Albo ściągnij go sobie to będziesz miał wszystkie schematy.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    AR 166 2.4 JTD 136 KM
    Postów
    21

    Domyślnie

    ok, dzięki. w takim razie oddam ICS (sam panel przedni) do elektronika niech sprawdzi te przyciski. ja niestety pewnie bardziej bym to zepsuł. dziwne mi się wydaje to, że padł trzy przyciski na raz i to jakby - moim zdaniem - może sugerować coś poważniejszego.

    rozumiem, że nie nikt nie słyszał o takim przypadku

    możesz napisać mniej więcej jak się robi ten swap i ile może kosztować?

    eLearn ściągnę sobie. myślałem, że za nim to zrobię to wcześniej ktoś mi napisze

    dzięki,
    Łukasz

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Swap, chodzi mi o przekładkę sprawnych części. ICS składa się z segmentów i płyt, można je podmieniać.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    AR 166 2,4 jtd
    Postów
    56

    Domyślnie

    na allegro facet ma ICS na części więc można do niego zadzwonić i zapytać o przedni panel. Wymiana prosta i polega tylko na przepięciu kilku taśm.
    http://allegro.pl/ics-radio-komputer...822151008.html

Podobne wątki

  1. Nie działają przyciski ICS
    Utworzone przez dawidmk7 w dziale 166
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 23-03-2020, 12:14
  2. Nie działają przyciski od radia
    Utworzone przez Artur75 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-08-2013, 23:10
  3. Problem z ICS - nie działają przyciski
    Utworzone przez morfeusz_76 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-07-2013, 16:12
  4. [159] Org radio CD - nie działają żadne przyciski.
    Utworzone przez Tony2 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-06-2012, 08:30
  5. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 11-01-2008, 20:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory