Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: 166 2,0 v6 tb

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar andrzej1980
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Nałęczów
    Auto
    Alfa 155 1.8
    Postów
    1,206

    Domyślnie 166 2,0 v6 tb

    Witam. Panowie mam pytanie co sądzicie o silniku V6 TB montowanym w modelu 166. Mam na oku takie auto z przebiegiem 200 tysięcy i instalacją gazową. Nigdy nie miałem auta z takim silnikiem , a opinie o nim są różne. Chciałbym poprosić posiadaczy tego silnika co o nim sądzą i czy warto się takim sinikiem w 166 ze względu na masę i koszty eksploatacji interesować. Większość ludzi odradza ten silnik , ale jakbym słuchał się innych sam nie miałbym żadnej Alfy. Proszę o opinię . Pozdrawiam

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    To co czytasz to prawda miałem 166 z tym silnikiem. Silnik dość unikatowy, starej konstrukcji. Radzi sobie dobrze z budą. Daje frajdę z jazdy. Z eksploatacji na + to tani rozrząd i łatwy do wymiany (tylko dwa wałki). Na minus to drogi i łatwy w uszkodzeniu układ zapłonowy. Może też płatać figle układ doładowania. Starej konstrukcji układ sterowany podciśnieniem. A pomiar ciśnienia jest pośredni za pomoca przepływomierza. Poza tym sporo części będzie już trudne do zdobycia. I na koniec warto wspomnieć że ten silnik lubi przekręcić panewkę nie słynie z tego tak jak TS ale jednak jest podwyższone ryzyko.
    Jeżeli totalnie sam wszystko w autach ogarniasz i nie boisz się (lub zabezpieczysz) przed "panewką" to możesz brać. W przeciwnym wypadku to może być skarbonka ze smutnym finałem.

  3. #3
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Problemem będzie raczej silnik po Januszu z Polski, niż sam silnik jako taki. Jeżeli chcesz TB, to szukaj raczej czegoś z krajów gdzie właściciele jeżdżą do ASO: Niemcy, Benelux, Szwajcaria. Wozy w których regularnie wymieniano olej i generalnie dbano o serwis, a nie drutem i trytytką bo taniej.

    W końcu jeżdżą i dobrze się mają 164 z tym silnikiem a to już mocno pełnoletnie wozu i silniki. Nawet te w 166 to już nie będą w prokuratorskim wieku, tylko 15+. Tak jak każda 166 - jak chcesz jeździć codziennie to musisz mieć kasę na utrzymanie wozu segmentu E i tyle.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar andrzej1980
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Nałęczów
    Auto
    Alfa 155 1.8
    Postów
    1,206

    Domyślnie

    Właśnie o to chodzi że taki wóz bym miał jak swoją 155 V6 do stania i jazdy tylko w ciepłe suche dni. Gaz bym od razu wywalił . Boję się tylko jak V6 TB znosi gaz i czy przypadkiem nie trzeba remontować silnika po tej oszczędności. Auto nie ma grama rdzy na sobie i gdyby to było 3,0 już by stało u mnie , a tak mam obawy co do silnika .

  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Po pierwsze każdy silnik lubi lpg pod warunkiem że jest dobrze zainstalowane. V6TB na dodatek nie jest pod tym względem wymagające. W 164 nawet I gen montowali i to jeździło.
    Jak już wspomniałem, TB w porównaniu do 3.0 jest silnikiem o podwyżsoznym ryzyku (panewki). Ale jednocześnie to ciekawszy rodzynek.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar andrzej1980
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Nałęczów
    Auto
    Alfa 155 1.8
    Postów
    1,206

    Domyślnie

    Ja słyszałem że w TB jest problem z wycierającymi się wałkami rozrządu, ale ile w tym prawdy nie mam pojęcia. Czy części zamienne jak np . rozrząd są jeszcze dostępne, czy pompa wody jest taka sama jak w 2,5 12V. Czy wie ktoś z was?

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Wałki się wycierają we wszystkich busso. Odnosnie rozrządu to wystarczy ze popatrzysz na znane portale aukcyjne. Tak samo z innymi częciami. Wszystko znajdziesz w necie i porównasz.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar andrzej1980
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Nałęczów
    Auto
    Alfa 155 1.8
    Postów
    1,206

    Domyślnie

    Spoko. Muszę dobrze przemyśleć temat. Duży plus względem wersji 24V jest prosty rozrząd jaki V6 TB posiada.

  9. #9
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Tak, TO jest jeden z niewielu plusów tego silnika

  10. #10
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Kupuj ,bo na minę możesz się wsadzić z każdym silnikiem.
    Jak motorek zdrowy to będziesz miał sporo frajdy z jazdy.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory