Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Pytanie dotyczące zawieszenia.

  1. #1
    mar_1981
    Gość

    Domyślnie Pytanie dotyczące zawieszenia.

    Ostatnio mechanik powiedział mi że mam do wymiany wahacze dolne. Dziś pojechałem na przegląd i powiedziałem diagnoście żeby mi dokładnie sprawdził zawias bo nieraz lubi coś "klepnąć". Po "wyszarpaniu" samochodu diagnosta stwierdził że wahacze są OK.
    Co może jeszcze pukać jak na diagnostyce wyszło OK
    Czytałem na forum że mogą tłuc też łączniki i kilka innych rzeczy ale czy na szarpakach by to nie wyszło?

    Dobrze że narazie się wstrzymałem z zakupem bo miałem zamawiać w przyszłym tygodniu części.

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar zwoli
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kępno
    Auto
    Jest AR166 3.2V6 2006R Była AR 159 1.9 8V BYŁA alfa romeo 156 1,6 16v, 1998r
    Postów
    368

    Domyślnie

    mnie wymienili łączniki wahacze górne i końcówki drążków kierowniczych i nadal stukało...dopiero za drugim razem na szarparkach ustalili że to gumy łącznika drążka stabilizatora i teraz jest cicho.Jak się nie przyłożyli do sprawdzenia to mogli coś pominąć lub zlekceważyć
    Ostatnio edytowane przez zwoli ; 13-04-2011 o 18:27

  3. #3
    mar_1981
    Gość

    Domyślnie

    Napewno się przyłożył, bo powiedziałem że mechanik mi stwierdził wahacze i że nieraz na dołkach mi coś puknie. Akurat nie było kolejki więc na wszystkie strony sprawdzał. I z kanału i z góry.
    A czy jest taka możliwość że przy zawieszeniu wielo-wahaczowym może nie wyjść na szarpakach co puka?

    Kurde jestem w kropce bo miałem już kupować część części a narazie się wstrzymałem. Chyba jeszcze podjadę na inna stację i popatrzę.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Magik
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Skawina
    Auto
    Była:156 SW 2,4 20V Jest: Kia Sorento 3,5 V6+VW GOLF V PLUS 1,9 TDI[EGR off/pwrd conmir.pl]
    Postów
    587

    Domyślnie

    Na szarpakach to czasami nic nie wyjdzie.
    Telepią, telepią, ale jak się ktoś nie zna na tym, jak wygląda zawieszenie Alfy, to nic nie wypatrzy.
    Mnie na stacji diagnostycznej powiedział koleś, że łożysko pękło w amortyzatorze (w sensie, że w poduszce).
    Mówię mu, że tam nie ma żadnego łożyska, a ten popatrzył się na mnie z politowaniem. A był pod spodem i przecież widział, że amor siedzi na sztywno.
    Na Twoim miejscu poświęciłbym dwie godziny wolnego czasu i sam sprawdził. Odkręcić koło, breszka, młotek, podnośnik. Po dwóch godzinach zabawy dla całkowitego laika sprawa jest już jasna jak słońce.
    Pierwsze co bym sprawdził, to poduszki amortyzatora i górne wahacze, potem łączniki stabilizatora, gumy na stabilizatorze, końcówki drążka kierowniczego, sworzeń wahacza dolnego. Wizualnie sprawdzić, czy amortyzator nie ma wycieków, jak wyglądają tulejki wahacza dolnego. I jeszcze zobacz jak wyglądają gumy mocujące tłumik. Może one są wyrobione i tłumik goni i na nierównościach obija o łapę skrzyni, czy coś...
    Ostatnio edytowane przez Magik ; 14-04-2011 o 07:37
    Ja tego nie neguję, ale polaryzacja Twojej mentalności obliguje mnie do kontynuowania merytorycznej konwersacji z Tobą.

  5. #5
    mar_1981
    Gość

    Domyślnie

    Chyba tak będę musiał zrobić. W ten weekend jadę do teściów to samochód podniosę i zobaczymy co tam siedzi Dzięki za pomoc

  6. #6
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magik Zobacz post
    Telepią, telepią, ale jak się ktoś nie zna na tym, jak wygląda zawieszenie Alfy, to nic nie wypatrzy.
    dokładnie
    już miałem przypadek że dobrze wiedziałem że wahacz jest kaput a że akurat miałem przegląd to powiedziałem gościowi co by mi dokładnie przetrzepał tam gdzie mówiłem - jego opinia " jest dobrze panie "
    a stukanie/pukanie ustało jednak po wymianie wahacza
    diagnosta nie bóg - nie wie wszystkiego








  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar slider2002
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Gniezno
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9JTD 110KM
    Postów
    591

    Domyślnie

    miałem identycznie jak bocian.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Lotos
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Wrocław/Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    128

    Domyślnie

    najprawdopodobniej gumy na stabilizatorze. Chwyć go ręką i poruszaj góra dół. Jak lata to masz odpowiedź na swoje pytanie

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar adalberto
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    PŁOŃSK
    Auto
    PORSCHE CAYENNE S 4.8 2007 + MITO 1.4 2008-LPG
    Postów
    702

    Domyślnie

    Mi 2 lata temu tak pukało że na 100% pewny kupiłem komplet góry wahaczy i co...rozpiepszona przekładnia !!!a na diagnostyce -Panie wszystko ok. Czyli, na trzepakach wszystkiego nie zdiagnozują
    PORSCHE CAYENNE S 4.8 385KM MITO 1.4 LPG 78KM NERO ETNA
    ALFA TO WIĘCEJ NIŻ AUTO.....TO PASJA
    HISTORIA 159 http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...adalberto.html
    HISTORIA MITO http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...nero_mito.html

Podobne wątki

  1. Pytanie dotyczące zawieszenia
    Utworzone przez danio500 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-01-2013, 23:53
  2. [MiTo] Pytanie dotyczące sprzęgła
    Utworzone przez Andrzej G w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-05-2012, 19:41
  3. Pytanie dotyczące zegarów w 156.
    Utworzone przez kuris w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 10:35
  4. pytanie dotyczące zawieszenia
    Utworzone przez kaniuka125 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-10-2011, 11:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory