Strona 10 z 13 PierwszyPierwszy 12345678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 121

Temat: Podłaczenie DSP do ICS bez wyjścia na DSP

  1. #91
    ViP Znawca Avatar dareme89
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 '04 2.4 20V
    Postów
    1,770

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Masa, rozumiem Twoje obawy. Ale ja miałem DSP w poprzedniej (pomimo że mi tweetery szwankowały) to jakość powala w stosunku do serii. Jest ogromna przepaść w jakości dźwięku. Do tego stopnia że już od pięciu miesięcy mam 166 bez DSP i szczerze zaciskam zęby jak to gra...... Fakt że DSP nie jest dla kogoś kto chce pofisiować przed kumplami na dyskotece. Golf z tubą łupie lepiej. Jednak nie o to tu chodzi.
    Dla porównania (już wspominałem) herbig nie ma DSP ale zamontowany na prawdę pokaźny sprzęt (chyba jeszcze przez poprzednika za granicą). Słuchaliśmy u niego, potem DSP u mnie i jakie wnioski się nasuwały? Jego zdecydowanie bardziej łupało. Do tego stopnia że drżała tablica fakt, moc jest. U mnie nic nie drżało, basik na zewnątrz był słyszalny ale niezbyt głośno. Wewnątrz też pięknie gra. No ale ciszej, jednak moc robi swoje. Moim zdaniem ciut lepsza głębia/jakość dźwięku była w aucie z DSP ale może byłem subiektywny albo różnica mało wyczuwalna (herbig tak raczej niepewnie się wypowiadał). U niego zdecydowanie głośniej. Ale jednak jednomyślnie ustaliliśmy że oba sprzęty "jadą na jednym wózku" jeżeli słuchamy na normalnym poziomie a nie konkurujemy "kto głośniej". Ale.... Jego sprzęt spokojnie 1000zł pochłonie. DSP za pół ceny. W dodatku masz dodatkowe menu i opcje. W końcu DSP to procesor dźwięku a nie tylko surowy wzmak.
    Dlaczego niektórzy piszą że DSP szału nie robi??? Tak jak wspomniałem, mocą nie porywa dlatego zaspokoi jedynie "normalnego" użytkownika który chce słuchać audio na wysokim poziomie a nie dudnić. Poza tym to nie B&O z audi czy chociażby Bose z Lybry (ponoć o wiele lepsze niż DSP w 166). Jednak stawiając "profesjonalne" audio innych producentów to DSP 166 jest raczej blade. W końcu to jakiś węgierski Haes
    Jednak fabryczne DSP ma jedną zasadniczą zaletę. Za tą kwotę nie da się złożyć czegoś na chociaż porównywalnym poziomie. Zaraz ktoś doda że za 500zł da wzmaka i dwa głośniki po 150W, ale sorry..... to nie ten poziom

    Jednak jeżeli ktoś nie szuka tych fikuśnych ustawień, woli mieć nowe a nie "wysłużone" to dobrą alternatywą jest kupić jakiś mały używany wzmacniacz (np 4x60 czy ciut więcej), cztery nowe głośniki, nowe wygłuszenie. I to może zagrać całkiem przyzwoicie. Nie ukrywam że "wyposzczony" po DSP z poprzedniej rozmyślam poważnie nad taką opcją.
    A jeżeli ktoś szuka czegoś górnych lotów (chociaż jak Bose z Lybry) to niestety ale szykujcie grubsza kasę bo DSP ze 166 Wam nie wystarczy.

    No to wypociłem

    to jest wg mnie najlpesze podsumowanie dsp. Ja w poprzednich autach bawilem sie w car audio, zestaw kolo 2500zl i mialo plusy nad dsp: gralo glosno i czysciej, ale dsp jest dla mnie idealne do tonu 166- gra porzadnie i Z KLASA, to jest najwazniejsze, nie mocne bicie tweetera po uszac czy mocny bas, tylko porzadne czyste granie do jakiegos tam poziomy glosnosci.



    co do zakupu glosnikow w drzwi przy dokladce dsp to wydaje mi sie ze bodaj po 2000r wszystkie glosniki w drzwiach byly takie same, tylko brakowalo w tylnej polce, jak ktos ma starsza alfe to faktycznei wszystkie glosniki trzeba byloby wymienic.

  2. #92
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Cytat Napisał dareme89 Zobacz post
    co do zakupu glosnikow w drzwi przy dokladce dsp to wydaje mi sie ze bodaj po 2000r wszystkie glosniki w drzwiach byly takie same, tylko brakowalo w tylnej polce, jak ktos ma starsza alfe to faktycznei wszystkie glosniki trzeba byloby wymienic.
    Masz jakieś dowody na to??? Nie sądzę żeby tak było bo ICS musiałby mieć 3x większy wzmacniacz. Jest 4x20 a z DSP 4x60. Nie ma szans żeby sam ICS pociągną głośniki od DSP.

  3. #93
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 164 & AR 166
    Postów
    465

    Domyślnie

    Dsp ma głośniki 2ohm a jak jest w przypadku głosnikow z icsa?
    Moje Alfy
    AR 166 Sportronic LPG, 2.5 24v
    AR 166 3.0 Sportronic
    AR 166 Manual 3.0 => swap r5 q4
    AR 164 3.0 24v, Q2, Motronic ME 2.1, ABS+EBD, 6speed
    Gtv_Spider 2.0=> swap 3.0 24v

    Oraz
    Delta III 1.75 k04
    Espace IV 3.5

  4. #94
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Nie mam pewności ale chyba tyle samo.

  5. #95
    ViP Znawca Avatar dareme89
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 '04 2.4 20V
    Postów
    1,770

    Domyślnie

    przeciez kazde radio samochodowe ma ok18-20W na kanal a ciagna normalne glosniki 60w, tylko wiadomo ze kontrola nie jest taka. moja opinia jest stad ze przegladalem allegro jakis miesiac temu i wiekszosc uzywek jest takich jak w dsd, a tylko nieliczne papierowe. a przeciez dsd nie wystepuje az tal czesto wiec skad wysyp takich glosnikow w porownaniu do papierowek. dodatkowo ktos kto mial w sprzedazy dosc duzo tych glosnikow pisal ze pssuja do np 2000 w gore a drugie ponizej 2000r.

  6. #96
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Naciągana teoria........ Nie ma mowy żeby fabrycznie ktoś do 20W wzmacniacza dawał głośniki 60W. Przecież to jest niedopuszczalne. Oczywiście w późniejszych latach produkcji mogły się zmienić głośniki na lepszą jakość ale mocy im przez to nie przybyło......

  7. #97
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Marek ma chyba racje. Ja jak latem robiłem reanimacje swojego audio to również zauważyłem że po 2000 roku wychodziły nieco uinne głośniki w serii. Do 2000 wychodziły z taka trąbką w srodku( ja takie mam i nie sa złe wcale) a po 2000 , lub od 2000 wychodziły takie bez tej trąbki Pare razyu widziałem tez głośniki od DSP ( one z tyłu mają jasno zieloną naklejke i taki plastikowy szkielet) sprzedawane jako zwykłe od 166, ale myślę , że to wynikało w niewiedzy sprzedającego co ma i ile to jest warte Potem sprzedają wzmacniacze osobmno i głośniki, nie zdając sobei sprawy ze z wiązką ten zestawik wart jest pół tysiaka. Szczególnei widac to po aukcjach zwykłych szrociarzy którym się fuksem trafiła 166 i za wiele o niej nie wiedzą Zresztą sam czytając dość obficie to forum od ponad 3 lat codziennie czegoś ciekawego się dowiaduje o przedlifcie bo niestety tematyki poliftów zbytnio nei zgłębiam
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 08-02-2013 o 10:31
    [C

  8. #98
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Bart Shelby
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Alfa Romeo 166 | 1999 | 2.0 T.S + LPG | Manual + 166 | 2000 | 2.5 V6 | Man
    Postów
    85

    Domyślnie

    Witam

    Czy wszyscy posiadacie RDS w swoim radiu, to znaczy czy wyświetla się Wam nazwa stacji ? Ponieważ mnie nie, tylko częstotliwość, sygnał jest b. dobry. W ustawieniach nic nie znalazłem, tak jak i w instrukcji, google też nie pomogło.

  9. #99
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Ja mam RDS - bella jest z 1999roku. Może masz podłączoną navi i ona coś Ci miesza?
    Pierwszy raz słysze o takiej sytuacji.
    Może coś z anteną lub jej wzmacniaczem Ci sie pierdzieli? Kabel się zluzował i radio łąpie zbyt słaby sygnał, który uniemożliwia funkcjonowanie RDS? U mnie czasami jak parkuje w garażu w piwnicy to sygnał radiowy słabnie do tego stopnia , że pomimo dobrej jakości odsłuchu i jakości dzwięku RDS mi szaleje. Czasami wręcz właśnie zanika.
    Z tego co kojarze to sama antena radiowa znajduje sie w tylnej szybie, natomiast cały ten "wzmacniacz" czy jak to sie tam nazywa jest w tylnym słupku od strony pasażera. Aby się do niego dostac musiśz zdjąć osłone z tego słupka ( nie wiem czy nie trzeba przy tej okazji zdjąć tylnej półki?)
    Dobrze było by też sprawdzić czy wtyczka kabla antenowego z ICS Ci sie nei wypieła (w podwieszonych masz filmik jak wyjąc radio)
    Byc może w tym kierunku należy iść, skoro wszystkie funkcje radia działąja poprawnie.

    Jeżeli wszystko jest ok to moze coś złego z tym wzmacniaczem antenowym sie porobiło niedobregi i należy go zmienić (kolega kubicze ma części do 166 w świetnym stanie i dobrych cenach)

    wzmacniacz ten wyglada tak:
    http://allegro.pl/alfa-romeo-166-wzm...953349059.html
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 10-02-2013 o 10:23
    [C

  10. #100
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Bart Shelby
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Alfa Romeo 166 | 1999 | 2.0 T.S + LPG | Manual + 166 | 2000 | 2.5 V6 | Man
    Postów
    85

    Domyślnie

    Dziekuje bardzo za rzeczową odpowiedź. Kabelek z tylu ICS podpiety dobrze, czyli oznacza to ze będe sie musiał zabrac za wzmacniacz, oby bez zdejmowania półki.

    Co myślicie o tym ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cockpitneu.jpg
Wyświetleń:	1781
Rozmiar:	252.6 KB
ID:	85608
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	icsrot.jpg
Wyświetleń:	896
Rozmiar:	50.5 KB
ID:	85609

    Wiadomo że przyciski to przylutować diody, zegary wymienić diody, ale co z ICS, jak zmienić jego kolor na taki czerwony ?

Podobne wątki

  1. Podłaczenie ICS -a
    Utworzone przez jacco w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-11-2015, 18:49
  2. XOMAX XM-DTSBN996 - kostka wyjścia i antena GPS
    Utworzone przez cinek2006 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-04-2013, 06:47
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-06-2012, 18:48
  4. Wyjścia pod DSP
    Utworzone przez piter1984 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-02-2011, 09:57
  5. [147] Seryjne radio, brak wyjścia na jakiekolwiek...
    Utworzone przez DavidsPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-08-2009, 11:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory