Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Tylne zawieszenie - przestroga, tuleje zwrotnicy

  1. #1
    mamba82
    Gość

    Domyślnie Tylne zawieszenie - przestroga, tuleje zwrotnicy

    Witam

    Dla wszystkich użytkowników remontujących tylne zawieszenie. Jak wiadomo wahacze+wymiana+ustawienie geometri=fajny koszt, wiem, bo sam to przerabiałem 15 tys km temu. A co ukazałe się dziś na warsztacie przy okazji wymiany alternatora?

    http://www.picshot.pl/public/view/132711
    http://www.picshot.pl/public/view/132716

    Obie opony w pi...u. Obie pościnane do środka. Szybko wymieniłem na zimówki bo tylko to miałem pod ręką, podczas wymiany jedna opona się rozleciała, szybko na trzepaki i diagnoza:

    Tuleje zwrotnicy...

    Więc Panie i Panowie, nawet jeśli tuleje zwrotnicy wydają się jeszcze być ok to polecam wymieniać przy okazji, jedna zima, parę dziur i ze sprawnych tuleji robi się złom. Koszt tuleji to 35 zl sztuka co przy kosztach wahaczy jest groszową sprawą. Auto znów na warsztat, ehh...

    Pytanie, czy po wymianach tuleji w tylnych zwrotnicach zbierzność znów do ustawiania czy szkoda jechac na pomiary?

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Ja tam bym dla świętego spokoju podjechał. CO do opon to kup 2 używki i będzie git bo zimówek szkoda..
    [C

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar iwok
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Auto
    już nie alfa :)
    Postów
    499

    Domyślnie

    Ja bym się przyjrzał jeszcze pozostałym elementom zawiechy, bo na moje same tulejki na zwrotnicy nie zrobiłyby takiego spustoszenia.



  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    była Alfa Romeo 166 2.4 JTD 2001 r. jest VW Passat 2.0 TDI 2006 r.
    Postów
    241

    Domyślnie

    o jakbym swoje niedawno widział oponki to nie są tylko tulejki, to jest kaszana od A do Z z tyłu
    ANGELS & AIRWAVES ... AND ALFA

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    AR 166, 2004r. 2.4 JTDm 175KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Moje letnie wyglądały podobnie. Po remoncie zawieszenia z tyłu włącznie z tymi tulejami jest OK, ale niestety mój mechanik założył zamienniki z firmy Tedgum, które nie są wulkanizowane. Szacowany przebieg który wytrzymają to 15tkm podobno, przejechałem już 8, więc niewiele zostało . Skrupulatnie teraz patrzę na to jak stoją opony z tyłu, no i jak tylko zaczną się rozjeżdżać to auto znowu na warsztat. Tyle że tym razem założę tuleje innej firmy. Podobno dokładnie takie robi jedynie Tedgum właśnie, ale można delikatnie podrzeźbić tuleje Lemfordera od któregoś Golfa i będzie OK (te są wulkanizowane).

    Pozdrawiam.

    P.S.: To jest taka tuleja jak ta?

    http://allegro.pl/alfa-romeo-166-tul...366768678.html

    Nie widziałem jej nigdy na oczy, a co do Lemfordera, to mam bardzo dobrą opinię o tej firmie. Wahacze w starym Audi zaczęły się odzywać po przejechaniu 330tkm, z tego od 180tkm w moich rękach w PL
    Ostatnio edytowane przez Piotrekx ; 12-06-2012 o 19:06

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar iwok
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Auto
    już nie alfa :)
    Postów
    499

    Domyślnie

    Na zwrotnice jest Lamforder i TRW, ale nie ma wahliwej. Jakbyś znalazł jakąś z innego auta do lekkiej przeróbki to daj znać na forum. Wielu z nas czeka na taką informację



  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    AR 166, 2004r. 2.4 JTDm 175KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Proszę bardzo

    http://www.forum.alfaholicy.org/166/...nej_belki.html

    Jak widać - belki były chyba różne. Niektórym pasują tuleje od Golfa III, innym od Vectry B. Jednym słowem - najlepiej wyjąć, pomierzyć i dopiero kupić po rozmiarze.

    Pozdrawiam.

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar iwok
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Auto
    już nie alfa :)
    Postów
    499

    Domyślnie

    Tuleje tylnej belki nie mają przecież wpływu na zdzieranie opon. Zresztą są dostępne dedykowane do 166 i nie koniecznie robione przez Tedgum.
    Ważne są tuleje wahacza, a szczególnie ważna tuleja wahliwa tego wahacza. Gdyby tę robił Lamforder...



  9. #9
    mamba82
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał univega Zobacz post
    o jakbym swoje niedawno widział oponki to nie są tylko tulejki, to jest kaszana od A do Z z tyłu

    Co do pozostałych elementów - wahacze aluminiowe, drążki, łączniki i ten stalowy banan(?) itp itd wymienione na originalne części, fakturka za naprawe wystawiona na 3800, są jeszce nawet jakeś naklejki na elementach, na trzepakach cały przód ok a z tyłu zdiagnozowano tylko te tuleje, reszta niby ok... Wiesz, teraz to sie zastanawiam czy to tylko te tuleje... Tyłem w zakrętach ogólnie nie zarzuca, może raz czy dwa miałem ostatnio taką akcje, niepewnie poczułem się w ciasnym zakręcie tyle że fakt, mało jeżdżę, do pracy i z powrotem, głównie miasto, światła i korki. Jak odbiore auto to podskocze do innego serwisu niech na przetrzepią auto jeszcze raz. Byle by nie dać sobie wcisnąć, że zompletnie wszystkie elementy nadają się do wymiany


    Tak, to tuleja nr.3 na zdjęciu, ja płaciłem 35zl za sztuke, firmy nie pamiętam, auto zostało z tulejami u mechanika. Tuleje 1 i 2 kosztują 150zl za sztuke w jednym, sklepie.


    Ale opony masakra, cały ciężar, cała siła nacisku opierała się na krawędziach opony, przy ściaganiu jedna się całkiem rozdarła. Najdziwniejsze jest to, że auto równo na kołach stało/stoi, w zawieszeniu nic kompletnie nie stuka poza tymi nieszczesnymi tulejami. Dla pewności po wymianie tuleji zrobie chyba troche kilometrów i poprzyglądam się zimówkom i tak miały mieć ostatni sezon życia. W sumie to ciesze się, że popsuł mi się alternator bo gdyby nie ta wizyta na warsztacie mogło by się skonczyć strzałem opony...

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    AR 166, 2004r. 2.4 JTDm 175KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Cytat Napisał iwok Zobacz post
    Tuleje tylnej belki nie mają przecież wpływu na zdzieranie opon. Zresztą są dostępne dedykowane do 166 i nie koniecznie robione przez Tedgum.
    Ważne są tuleje wahacza, a szczególnie ważna tuleja wahliwa tego wahacza. Gdyby tę robił Lamforder...

    Uwierz kolego, że mają. U mnie od wymiany tych nieszczęsnych tulei jest spokój z oponami. Oczywiście same tuleje dostępne w ASO tylko w komplecie ze zwrotnicą (chore).

    Sprawdzałem sobie nawet ostatnio i od wewnętrznej strony tak samo zdarte mam jak od zewnętrznej.

    Testowane przez kilku forumowiczów - rzeczywiście często jest to wina właśnie tych tulei. Oczywiście nie przeczę, że reszta zawieszenia nie ma na to wpływu. Ale to także ma.

Podobne wątki

  1. Tuleje tylnej zwrotnicy
    Utworzone przez skopek w dziale 166
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 13-06-2018, 05:58
  2. [159] Tuleje tylne.
    Utworzone przez bartek1204 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-09-2015, 06:42
  3. Zawieszenie tył - tuleje, wahacze, itp.
    Utworzone przez RONI w dziale 166
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 04-07-2011, 09:19
  4. Tuleje zwrotnicy tył
    Utworzone przez AjRomek w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-08-2010, 21:55
  5. [156] Zawieszenie wahacze tuleje itd...
    Utworzone przez hocken w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-07-2008, 07:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory