Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Środkowe miejsce w na kanapie w 156, a fotelik dziecka

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Słoica
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2003 FL 1.8 TS
    Postów
    99

    Domyślnie Środkowe miejsce w na kanapie w 156, a fotelik dziecka

    Witam. Mam pytanie odnośnie zamontowania fotelika dla dziecka z tyłu na kanapie na środkowym miejscu. Niestety mam tylko pas biodrowy (nie da się innego zamontować) i jak dobrze pamiętam nie można w taki sposób zapinać fotelika. Pytanie do Was czy znacie jakiś patent który pozwala w ten sposób zapiąć fotelik? Oczywiście nie chodzi mi o żadne lewe kombinowanie bo bezpieczeństwo przede wszystkim, ale może coś da się z tym zrobić?

    Nie ukrywam że 156-tkę kupiłem jako rodzinny samochód do wożenia 5 osób. Jeśli fotelik będzie z tyłu po lewej lub prawej stronie to trochę do dupy, bo montując go na środku zyskujemy więcej miejsca po bokach, a tak ktoś musi siedzieć na środku i ogólnie jakoś ciaśniej...

    Montując fotelik z przodu to chyba najgorsza opcja także jeśli chodzi o bezpieczeństwo.

    Dzięki i pozdro.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar tomek921
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Częstochowa/Kłobuck
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD CF2
    Postów
    906

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luktoja Zobacz post
    Niestety mam tylko pas biodrowy (nie da się innego zamontować) i jak dobrze pamiętam nie można w taki sposób zapinać fotelik
    Popytaj ludzi co mają SW po lifcie chociaż środka czy na pewno się nie da, w sedanie po lifcie środka pojawiły się 3 punktowe pasy na środku.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Nie da się tego zrobić tak, żeby zapewnić bezpieczeństwo i stabilność fotelika. Poza tym próbowałeś posadzić 2 osoby dorosłe po bokach fotelika?! Jazda w taki sposób na dłuższą metę to podejrzewam udręka przy atestowanym i odpowiednio szerokim foteliku. Wożenie z przodu, przy bezpieczeństwie biernym 156 to raczej marny pomysł.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał tomek921 Zobacz post
    Popytaj ludzi co mają SW po lifcie chociaż środka czy na pewno się nie da, w sedanie po lifcie środka pojawiły się 3 punktowe pasy na środku.
    Ja mam takie auto ale fotelika bym po środku nie ustawiał bo mam ISOFIX, który jest rewelacyjnym rozwiązaniem (oczywiście są 2 po obu stronach) i w połączeniu z pasami daje poczucie stabilności i bezpieczeństwa.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar tomek921
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Częstochowa/Kłobuck
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD CF2
    Postów
    906

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Ja mam takie auto ale fotelika bym po środku nie ustawiał bo mam ISOFIX, który jest rewelacyjnym rozwiązaniem (oczywiście są 2 po obu stronach) i w połączeniu z pasami daje poczucie stabilności i bezpieczeństwa.
    ISOFIX to bardzo dobre rozwiązanie szkoda, że w wielu samochodach trzeba za nie dopłacać :/ W przepisach UE zamiast obowiązku montowania świateł dziennych w nowych samochodach powinien być obowiązek montowania tych właśnie mocowań(chyba, że już jest taki przepis bo nie jestem na bieżąco?)

    I swoją drogą Belfer ma rację, 156 do szerokich z tyłu nie należy i po wsadzeniu fotelika nawet na środek będzie z tyłu ciasno. Lepiej dać fotelik z prawej bądź lewej strony, w razie czego szybko dotrzesz do pociechy, a i jednak przed jakimiś przedmiotami przedostającymi się przez przednią szybę będą ją chronić fotele

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Złoty
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Jaworzynka
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD Q4 SW DISTINCTIVE
    Postów
    520

    Domyślnie

    Ja nie jestem pewien czy przepisy w ogóle dopuszczają montowanie fotelika po środku. z przodo montować można ale też chyba tylko tyłem do kierunku jazdy. Dla bezpieczeństwa i tak wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem z tyłu z lewej lub prawej.
    Kiedyś czytałem, że najbezpieczniejszym miejscem w aucie poza miejscem kierowcy jest miejsce z tyłu bezpośrednio za kierowcą

Podobne wątki

  1. [159] Fotelik dla dziecka
    Utworzone przez hoyraq w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 186
    Ostatni post / autor: 30-01-2024, 19:56
  2. Fotelik dla dziecka do Alfy 166
    Utworzone przez kubarecz w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-04-2012, 07:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory