Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36

Temat: [166] Wycieraczki, wymiana piór ew. całości na lepsze.

  1. #21
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Na prawdę jak ktoś nie ogarnia wycieraczek w 166 to może powinien oddać auto do aso i lepić pączki....
    Niby tak, ale niektóre szkieletówki mają tyle miejsca przy klipsie, żeby wsadzić ramię trzymając pióro pod kątem 90 stopni albo w tych okolicach: odchylasz klips, wsadzasz ramię, zaciskasz, i wszystko leży. A to w 166 jest średnio możliwe. Bo nawet jak się podniesie wycieraczki do pionu to i tak ich nie odegniesz od szyby tak jak np. w 156. Pewnie, że się da zrobić ale średnia to przyjemność kombinować jak głupi zamiast po prostu zsunąć stare i włożyć nowe.

    Wiem, że się taką ciasnotę robi żeby było ładnie i nie było zbędnych dziur, ale w 166 to utrudnia życie.

  2. #22
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    To tak samo kierowca tira może narzekać że ma za wysoko ale to nie zmienia postaci rzeczy że kolega się pyta jak to wypiąć. A wypina się tak samo jak w milionach innych aut. Standardowe mocowanie "U".

  3. #23
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    W milionach aut to się odchyla ramię, tak jak Jersey pisze. A tu się uchyla tylko trochę od szyby, rąk brakuje. Nie że się nie da, ale wygodne to nie jest. Nieraz się zastanawiałem czy nie prościej i bezpieczniej byłoby zdjąć ramię w ogóle i wtedy zmieniać.

  4. #24
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Dramatyzujecie jakby do tej zmiany pióra trzeba było koła zdejmować

  5. #25
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Marek, to już jest usprawiedliwianie 166 na siłę. Są pióra przy których po prostu, fizycznie, nie da się przesunąć ramienia bo nie ma miejsca. I nie da się odchylić ramienia od szyby na tyle żeby uzyskać odpowiedni kąt i miejsce na wypięcie. Wiem co mówię, bo pierwszy raz zakładałem wycieraczki szkieletowe (niefirmowe) godzinę(!), a zdejmowałem je potem dopiero po wypięciu całych ramion. Widać gigantyczną różnicę w stosunku do ORI które zbudowane są tak, że to miejsce jest.

    No wybacz, ergonomia jak uj, jak zresztą w przypadku 90% rozwiązań w 166. Jak trafi na pechowca który ma takie nowoczesne pikne pióra zamontowane to nawet mnie nie dziwi, że nie wie co z tym fantem zrobić.

  6. #26
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Jersey, ja rozumiem że komuś nastręcza problem wyciągnięcie rozrusznika w V6. To faktycznie trwa, jest upierdliwe i nie ergonomiczne. Ale z wymianą wycieraczek? Coś co się składa z dwóch elementów i nie wyskakuje samo w ręce to już dramat? To ile będziesz zmieniał pióro zintegrowane z wyceiraczką w hetchbacku? Cały dzień? Bo stopień skomplikowania jest kilkanaście razy wyższy.
    Może i usprawiedliwiam. Ale ogarnięcie zapinki wycieraczki to tak trywialna sprawa że nawet moja kobieta to robi w 10minut. Fakt że ramienia całego nie podniesiesz ale nawet ona wpadła na ten pomysł żeby sobie wycieraczki w górze zatrzymać. Kilkanaście minut jej to zajęło a nie godzinę!!!! W dodatku kobieta sama na to wpadła. A tu ludzie piszą że widzą te dwie proste rzeczy (zagiętą blachę i klips) i przez godzinę nie potrafią wymyślić jak to zdjąć????

  7. #27
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Nie zdjęcie, założenie nowych

    Widać nie miałeś "szczęścia" trafić na takie których się nie da bo nie i uj. Konstruktor wycieraczek nie przewidział że się nie da odgiąć ramienia od szyby więcej niż na parę centymetrów. Za kolejnym razem byłem wystarczająco rozsądny żeby kupić bezszkieletowe. No a potem kupiłem ORI i też problemów nie było

  8. #28
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Bo w instrukcji o tym piszą, może przeczytała
    Jest niewygodnie, brudzi się, porysować coś można itd. A i być może niektóre pióra mają mniej miejsca na to zapięcie. Ja używałem Valeo i Champion , jakoś szło , ale zawsze się nakląłem przy tym.

    Co do klasyki - sory, ale jak mówisz A (Alfa 166) to trzeba i mówić B , na siłę z niej nie zrobisz wozu 20 lat młodszego - przez płaskie wycieraczki.
    Jasne, że to nie jakiś grzech. Ale większy "obciach" to przy 166tce płaskie niż szkieletowe. Płaskie przy niej to jak fryzura z obrazka dzisiaj. Tylko w drugą stronę. Pewnie że można, ale coś jest nie tak.
    A co do uchwytu do telefonu - w 156 mam podobny - jest git mimo że współczesny, ale w miejscu przewidzianym na niego. I taki z obrazka lepszy i pasujący bardziej niż przyssawka na szybie.

  9. #29
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    a ktos sie zastanawiał co artysta miał na mysli tak konstruujac te wycieraczki? Chodziłp im o to ze one sa schowane pod maska jak wylaczone i stad taka konstrukcja ramion? Bo jak wlaczone to wiadomo są pod kątem zeby opór aero zmniejszyc. Ale nei szło tego jakos inaczej rozwiazac w sensie konstrukcji ramion?
    Może jakby dali to na zwykle sprezyny to podczas jazdy by sie same podbosily czy co? Dumam i dumam i nie moge nic wydumać...Szyba jakas wielka nie jest przednia ani nietypowa raczej. No dalej inzynierki debatujta Zaraz wyjdzie kto tytuł na stadionie X lecia kupował
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 30-03-2017 o 14:45
    [C

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar viader
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 FL 2,4 jtdm 20V, 159SW 1,75 TBI TI
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Po kilku latach wymian rożnych wycieraczek kupuję już tylko szkieletowki alca. To jedyne wycieraczki, które są ciche, dobrze zbierają, nie mażą są do tego bardzo trwałe i tanie. Z bezprzegubowymi wiecznie było coś nie tak, a to mazały, a to piszczały, nie zbierały jak trzeba i były nietrwałe. Wygląd to ich jedyna i wątpliwa zaleta. Przeszedłem przez boshe, valeo, motgumy i całą masę innych firm i tylko na alca się nie zawiodłem.

    Wysłane z mojego HUAWEI CAM-L21 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez viader ; 30-03-2017 o 15:05

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-02-2012, 16:50
  2. Wymiana silniczka tylnej wycieraczki ar 156 kombi
    Utworzone przez Bartosz156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-01-2012, 11:17
  3. Zdjęcie piór z ramion wycieraczek w 166
    Utworzone przez jair w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-12-2010, 09:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory