Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Temat: 164 vs 166

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    dolnyśląsk
    Auto
    Alfa Crosswagon
    Postów
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał Seraf Zobacz post

    Co do 166 to pierwsza przejażdżka strasznie mnie rozczarowała. Auto jest bardzo plastikowe i "gumowate"- nie wiem jak to opisać.
    Jeszcze wersja przed liftingiem przodu wygląda dla mnie jakoś tak pokracznie - choć z czasem można się zakochać jak w Thesis.
    Dla mnie 166 jest plastikowe jeżeli chodzi o wnętrze, wrażenia dotykowe, zapachowe. Jeżeli chodzi o pracę zawieszenia, napędu, to jednak dla mnie jest sztywne, prawie O - 1, precyzyjne ( może nie tak jak 147). Reakcja na gaz błyskawiczne. Może dlatego, że mam przycisk STR i sprężynki -30
    Za to 164 nazwałbym sprężystą. W szczególności jeżeli chodzi o pracę zawieszenia. Stosunkowo duży skok, ale jednocześnie dający cały czas informację co się dzieje z autem, dający poczucie panowania nad autem. i chyba trochę wygodniejsze. Reakcja na gaz mniej żywiołowa niż w 166 z załączonym STR, ale bardziej niż z wyłączonym STR. Na pewno nie bez znaczenia jest fakt, że 164 ma trochę mniej koni.
    jest: Alfa Crosswagon, Volvo S80 Rdesign
    była: Alfasud Ti 1.3, Alfasud Sprint QV 1.5, Alfa 75 2.0, Alfa 155 1.8 TS 8V,
    Alfa 166 3.0 V6 24v Super, Alfa 147 1.6 TS, Lancia Lybra 1.6, Fiat Ulysse,
    auta zastępcze: 159 2.4 JTDm Q4 Ti, GT 2.0 JTS
    były: 164 3.0 V6, 164 3.0 V6 Super, 156 1.9 JTD, 147 1.6 TS, 147 2.0 Ti

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar premek
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    164 2.0 TB '93/ Spider (916) 2.0 TS '01
    Postów
    1,600

    Domyślnie

    E. 166 też fajna, choć to zupełnie inna "fajność".
    166 2.4 JTD '00 - była
    164 2.0 V6 TB '91 - była
    156 1.9 JTDm '04 - już nie
    156 1.8 TS '00 - juz nie ma
    164 2.0 V6 TB '93 - jest
    Spider 2.0 TS '01 - w dobrych rękach
    MIlano Verde 3.0 '87 - Ha!
    Do tego Golf 7, 2xRenault 16, Pontiac Executive, Fiat 127 Sport, 2xMaserati Biturbo, 2xGeo Storm, Mini Classic 35, Datsun Violet, Fiat 124 Spider...

  3. #13
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    W 164 na pewno jest więcej "starej alfy". 166 niestety pochodzi już z najchudszych czasów tej marki. To widać właśnie po jakości niektórych elementów (choć 164 wcale taka super nie jest). Odnośnie korozji to z tą podłogą jakaś bujda na resorach. Auto targane po krawężnikach albo bite bo żadna nie koroduje. Wyjątkiem jest tak jak masa pisał. Progi z początków produkcji 98-99 (wygląda na wadę produkcyjną) i ta belka pod chłodnicą (to bym uznał za pomijalne). Ja zdecydowałem się na 166 bo mi się podoba. Niestety kredens z zewnątrz z fortepianem na konsoli środkowej to nie mój klimat. Choć nie można 164 odmówić wygody i klimatu.
    Trzeba tez wziąć pod uwagę kwestię dostępności (pomijam części). 166 już ciężko kupić zadbaną w przedlifcie. Po FL jeszcze da radę. Ale 164? Rzekłbym że nie da się w ogóle kupić

  4. #14
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    668

    Domyślnie

    Ja powiem tak że to dwa zupełnie inne samochody, pomimo że są w tej samej klasie. 164 jak na alfę przystało jest łatwo kierowalna stabilna i precyzyjna. Czuć w niej delikatność i chęć do przyspieszania, skręcania , hamowania. Natomiast 166 robi to samo co porzedniczka jednak nieco mniej chętnie i z pewnym oporem. Spasowanie wnętrza lepsze w 166.

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Czarnowo, Torun, Poland, Poland
    Auto
    AR GTV Spider 916 Lusso + AR 164 3.0 QV + AR 156 Crosswagon Q4
    Postów
    280

    Domyślnie

    Miło się Was czyta. Myślę, że jestem jednym z wielu Alfisti, którzy zaczynali swoją przygodę z tą marką od modelu młodego rocznikowo, by przesiadać się do modeli coraz starszych.

    W temacie korozji: w przyszłym tygodniu odbieram moją 164 '91 QV od profesjonalnego blacharza, ponieważ do robienia były progi (miejsca na łapy podnośnika), a także okolice belki i bagażnika.

    Co do osiągów : kiedyś ścigałem się z kolegą moją 164 3.0 12v Super vs 166 3.0 Super. Moc nowszej Alfy jest dostępna przy wyższych obrotach, co sprawia, że daje ona zdecydowanie mniej frajdy z jazdy, niż klepiące dwunastki. Powielę zdanie przedmówców: 164 to mięcho. Kto może, niech szybko kupuje ostatnie sztuki w sensownych cenach. Na zachodzie już dawno pokapowali się, że to klasyk. Nowe Alfy przyciągną nowych fanów, a ci szybko zapragną uzupełnić stan posiadania o coś z Busso.

    Pozdrawiam, Michał

    Wysłane gołębiem pocztowym.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar stacho49
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 164 TS 2.0 super
    Postów
    62

    Unhappy

    Miło się Was czyta. Myślę, że jestem jednym z wielu Alfisti, którzy zaczynali swoją przygodę z tą marką od modelu młodego rocznikowo, by przesiadać się do modeli coraz starszych.

    W temacie korozji: w przyszłym tygodniu odbieram moją 164 '91 QV od profesjonalnego blacharza, ponieważ do robienia były progi (miejsca na łapy podnośnika), a także okolice belki i bagażnika.

    Co do osiągów : kiedyś ścigałem się z kolegą moją 164 3.0 12v Super vs 166 3.0 Super. Moc nowszej Alfy jest dostępna przy wyższych obrotach, co sprawia, że daje ona zdecydowanie mniej frajdy z jazdy, niż klepiące dwunastki. Powielę zdanie przedmówców: 164 to mięcho. Kto może, niech szybko kupuje ostatnie sztuki w sensownych cenach. Na zachodzie już dawno pokapowali się, że to klasyk. Nowe Alfy przyciągną nowych fanów, a ci szybko zapragną uzupełnić stan posiadania o coś z Busso.


    [/url]
    Ja swoją mam już 12 lat miałem w między czasie 166 krótko ale nie ma tego klimatu co w 164 że tak to określę. Kolega Kowacz ma rację na zachodzie już nikt nie sprzeda ładnej belli za półdarmo jak to było jeszcze kilka lat temu ja tylko żałuję że nie kupiłem sobie 2 sztuki 3.0 12V trzy lata temu jak miałem okazję wziąć ją właśnie za półdarmo przerażał mnie remont silnika ze względu na dostępność części. A teraz są kilka razy droższe a i wiecznie jakieś inne wydatki

  7. #17
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Italia
    Postów
    493

    Domyślnie

    Myślę, że bardzo dobrym porównaniem dla obu aut jest ilość sprzedanych sztuk bo to pokazuje jakimi autami były te 2 auta w porównaniu do ówczesnej konkurencji.
    Czyli 164 - około 270 tys sztuk, 166 - około 100 tyś sztuk.

    Moim osobistym zdaniem 164 jest dużo bardziej dopracowanym autem niż 166.
    164 już była projektowana zanim Thema weszła na rynek, już pomijam że 164 testowali w Maroku itp.
    166 wątpię, żeby była testowana w podobny sposób jak 164 (choć mogę się mylić).

    Czasami mam wrażenie, że nagle w 1997 we Fiacie obudzili się, że 164 jest ostatnią pozostałością po "starej Alfie" i trzeba wreszcie pokazać następce z domieszką DNA Fiata
    Ostatnio edytowane przez Seraf ; 01-02-2017 o 20:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory