Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Temat: Małe przebiegi

  1. #1
    karolek
    Gość

    Domyślnie Małe przebiegi

    Witam. Prawdopodobnie niedługo dołączę do grona kolegów,fanów AR 159. Jestem w trakcie finalizacji zakupu modelu 2,0 jtdm no i problem w tym,że wszyscy mi odradzają. Nie wiem czy jest to doradztwo życzliwe czy blokada zakupu przez zawiść.Argumentem na nie jest to ,że auta użytkuję na dystansie 7-8 tys. km rocznie i to głównie w mieście. Czy model z tym motorem jest faktycznie nie dla mnie? Proszę o obiektywną informację. Pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Dabro86
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Seat Alhambra 1.8t + Seat Alhambra 1.9 TDI 110KM + Honda Varadero 1000
    Postów
    75

    Domyślnie

    Kolego jeżeli podoba ci się te auto to kupuj i nie słuchaj bzdurnych porad. Osobiście mam 2,4jtdm które użytkuję tylko weekendowo, fakt że jak już wyjeżdzam w garażu to lecę w traskę minimum 50 km. W twoim przypadku jeżeli będziesz jeździł głównie po mieście wywaliłbym DPFa. Z drugiej strony rozsądniej by było kupić benzynę bo diesel nie lubi krótkich przelotów kiedy nie osiągnie swojej temperatury roboczej.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek Zobacz post
    Witam. Prawdopodobnie niedługo dołączę do grona kolegów,fanów AR 159. Jestem w trakcie finalizacji zakupu modelu 2,0 jtdm no i problem w tym,że wszyscy mi odradzają. Nie wiem czy jest to doradztwo życzliwe czy blokada zakupu przez zawiść.Argumentem na nie jest to ,że auta użytkuję na dystansie 7-8 tys. km rocznie i to głównie w mieście. Czy model z tym motorem jest faktycznie nie dla mnie? Proszę o obiektywną informację. Pozdrawiam.
    Kolego, ale odradzają Ci zakup Alfy 159 w dieslu, czy ogólnie Alfy 159 ? Bo to z Twojej wypowiedzi tak jasno nie wynika. Jeżeli odradzają Ci 159 to najprawdopodobniej (bo może się mylę) są to niewolnicy stereotypów i obiegowych opinii. Tego samochodu naprawdę nie należy się bać, bo nie odbiega od konkurencyjnych konstrukcji. Natomiast, co do diesla przy przebiegu 6-7 tys. rocznie to już inna sprawa. Ja robię ok. 17 tys. rocznie i uważam, że diesel nie do końca jest mi potrzebny, ale kupowałem auto używane i wiadomo jaka jest podaż 159 z silnikami benzynowymi na rynku wtórnym.

  4. #4
    alfa 159
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek Zobacz post
    Witam. Prawdopodobnie niedługo dołączę do grona kolegów,fanów AR 159. Jestem w trakcie finalizacji zakupu modelu 2,0 jtdm no i problem w tym,że wszyscy mi odradzają. Nie wiem czy jest to doradztwo życzliwe czy blokada zakupu przez zawiść.Argumentem na nie jest to ,że auta użytkuję na dystansie 7-8 tys. km rocznie i to głównie w mieście. Czy model z tym motorem jest faktycznie nie dla mnie? Proszę o obiektywną informację. Pozdrawiam.
    Domyślam się,że odradzają Ci z tego powodu ,że chodzi o diesla bo faktycznie takie przebiegi to nie na ten motor tym bardziej że robisz je w mieście.Jeśli zastosujesz radę kolegi Dabro86 to sama taka "przebieżka z garażu"-50 km dziennie uczyni ci w skali roku 18tys. km. Podane przez Ciebie miejskie przebiegi nie będą obojętne dla żywota DPF.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek Zobacz post
    Czy model z tym motorem jest faktycznie nie dla mnie? Proszę o obiektywną informację. Pozdrawiam.
    szczerze , przy takich przebiegach (i to po mieście) to ja bym szukał 159 z silnikiem benzynowym ;

    bo w dieslu bedzie dokuczał dpf , egr , i spalanie wcale nie będzie takie małe na wiecznie niedogrzanym silniku
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar paweldante
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS
    Postów
    323

    Domyślnie

    Dokładnie tak jak przedmówcy pisali wcześniej, diesel do miasta troszeczkę mija się z celem. Zanim diesel ( nawet tak nowoczesny jak 2.0 JTDm ), autem trzeba trochę przejechać. Kupiłem niedawno 159 ale 2.2 JTS benzyniaka. Dosłownie 2-3 min od ruszenia rano, auto się nagrzewa ( kabina ), a wskazówka temperatury cieczy pokazuje już 70 stopni. Inna sprawa z DPF'em, napewno prędzej czy później będziesz musiał go wywalić jeżdząc po mieście. Ogólnie rzecz biorąc na takie małe przebiegi o których pisałeś, diesel jest droższy w utrzymaniu. Koszta te nam się zwracają jak się robi dużo kilometrów rocznie. A co do samej 159-ki, bierz i nawet się nie zastanawiaj !! Auto jest GENIALNE !! Pewny i zadbany egzemplarz napewno będzie Ci dobrze służyć.
    Alfa Romeo 146--->147-->156-->GT-->159--> Brera-->Maserati GranTurismo--> Nie ma to jak mieć plany na przyszłość

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    AR 159 1.8MPI
    Postów
    21

    Domyślnie

    A jeśli nie są Ci potrzebne osiągi, to rozważ oplowski 1.8 140KM - mam właśnie taką i za rozrząd z pompą i wymianą przy 82tys.km dałem 900zł, to taniej niż w moim poprzednim aucie, de facto Stilo 1.8. Asfaltu na czwórce nie zedrę, ale przy moim rocznym przebiegu rzędu 5 tys, wszystko w mieście, nie ma chyba lepszej opcji w 159

    Oczywiście zgadzam się z przedmówcami, moim zdaniem diesel do miasta jest błędem. Tym bardziej, jeśli zainteresowany nie zna specyfiki i zaleceń w eksploatacji nowoczesnych wysokoprężców.

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar m!ke
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    AR159 2.4 Q4
    Postów
    273

    Domyślnie

    A ja uważam, że 159 to drapieżniki i do miasta słabo ale jak nie ma wyjścia to się jeździ. Im mocniejsza wersja tym więcej wybiegu potrzebuje. Dlatego zastanowił bym się nad Gulietta 1.4 ewentualnie 147 albo 156 w benzynie.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Kattom
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1.8 MPI 140KM; AR Giulietta 1,75 TBi 240KM 8C ; AR Giulia Veloce TI 280KM CR
    Postów
    64

    Domyślnie

    Przy tak małych przebiegach w mieścieto będzie Ci ten klekot palił tyle co 300KM Subaru Impreza, a zimą nie zaznasz ciepła w aucie. Do tego problemy wynikające z niedogrzania silnika i zasadzenia spalin.

    Mało kto wie, że nawet oleje longlify mają o połowę krótszą żywotność w mieście i przy takich przebiegach, a wystarczy przy okazji kolejnej wizyty w serwisie związanej z DPFem zapytać jak często wymieniać olej przy takiej charakterystyce jazdy.

    Żadna to oszczędność. A pomyśl jeszcze o wysilonym sprzęgle, dwumasie, turbinach, wtryskach..to wszystko w mieście cierpi w dwójnasób.

    Ja właśnie dlatego kupiłem benzynę, bo poruszam się nią po mieście (Warszawa). Doświadczenia z Mazdy 6 i Mitsu ASX nauczyły mnie kilku spraw związanych z obsługą silników wysokoprężnych - nie zawsze było miło (ale nie mam nic przeciwko nim). Nie sprzedałem klekota, którym przez 2 lata zrobiłem 193k km, bo ten jest do "roboty", a nie delektowania się jazdą. Na szczęście w szybkiej jeździe autostradowej nie słychać tego dźwięku .

    Jak to kiedyś Clakrson powiedział o klekocie w samochodzie o "sportowym" nacechowaniu: "A myślałem, że to taksówka przyjechała"

    Żałuję tylko jednego: że Alfa dała się skusić na JTSy - gdyby jeszcze wyglądały jak tamte V6ki..

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar paweldante
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS
    Postów
    323

    Domyślnie

    A ja mogę z czystym sumieniem polecić JTS. Jestem bardzo zadowolony z osiągów, kultury pracy, elastyczności oraz z całkiem rozsądnego spalania jak na 2.2 185 KM ( moja 147 w 2.0 Twin Spark więcej paliła ). Naczytałem się o tych silnikach, każdy tylko narzekał a prawda jest taka, że ludzie nawet nie mieli do końca styczności z nimi bo nie oszukujmy się, mało jest egzemplarzy 159 w benzynie. Rynek zalany jest "gnojówkami".
    Alfa Romeo 146--->147-->156-->GT-->159--> Brera-->Maserati GranTurismo--> Nie ma to jak mieć plany na przyszłość

Podobne wątki

  1. [159] przebiegi 1.9 JTDm
    Utworzone przez cousteau79 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 09-08-2016, 21:55
  2. Przebiegi w v6,
    Utworzone przez Hexinio11 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 02-04-2015, 20:22
  3. Przebiegi :)
    Utworzone przez mariwa21 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 23-03-2013, 21:35
  4. Diesle i wiara w małe przebiegi
    Utworzone przez RogerIZ28 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 143
    Ostatni post / autor: 19-08-2012, 13:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory