Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 54

Temat: Czy Wasze V6 biorą... płyn chłodzący ??

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Bzdura na resorach.... A twoich niby mechaników Zenonzlasu nigdy bym tak nie nazwał, zamiast sprawdzać układ na zawartość co2 powinni zrobić próbę ciśnieniową i zlokalizować nieszczelność.... Układ w którym ubywa płynu nie trzyma ciśnienia i nie spełnia swojej roli i prędzej czy później skończy się to przegrzaniem silnika. Poziom płynu który pozostaje po ostygnięciu silnika wyznacza dokładnie wysokość na jakiej występuje nieszczelność układu - najczęściej chłodnica jest dziurawa
    Taaaaa
    To wytłumacz mi dlaczego po przestaniu dolewania nic nie ubywało tylko cały czas był ten zasrany centymetr poniżej minimum i nic nigdzie nie znikało. Na LPG forum były dwa identyczne przypadki, gdzie koleś się pytał co jest z tymi silnikami nie tak że chlają płyn, w obu przypadkach było tak jak w moim Busso
    Ba w moim przypadku test co2 i takie tam gówno wykazał, bo przeciek był zlokalizowany puszczało płyn na dolnym wężu na wejściu do głowicy lub trójniku przed głowicą (blisko 4 lata wstecz, to już nie pamiętam dokładnie)

    A co do autora to może 5000 kilometrów to lekka przesada, powiem tak- ja jak co 500 kilometrów maski nie podniosę i nie posprawdzam płynów to głowa mnie boli i może tego się trzymajmy, bo jak moja teoria jest nietrafiona to można krzywdę zrobić dla silnika

  2. #12
    Użytkownik Ogier Avatar aj1990
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    166 2.4 150km '02
    Postów
    112

    Domyślnie

    mialem tak samo tylko w BMW.... również wysoskociśnieniowy układ... pompa wody nowa , chlodnica nowa , krocce posprawdzane a płyn zawsze poniżej minimum....stale i ciagle tyle samo...raz po dniu uciekal ,nieraz dluzej. Sprawdzane CO2... węże sprawdzane jakimś dodatkiem ,że niby kolorowe wycieki mialy byc...i nic a plynu jak na minimum tak na minimum bylo.... co lepsze 3 lata i ani razu nie zagotowala(a bmki lubią ,cięzko sie odpowietrza itp itd) nie wiem w czym widz ,ale wlasnie moje podejrzenia to po prostu LPG ....ale to tylko podejrzenia.Parowniki czesto puszczaly sobie wode z grodzi wodnej do gazowej.Z czasem sie po prostu przestałem przejmować.

  3. #13
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał aj1990 Zobacz post
    Parowniki czesto puszczaly sobie wode z grodzi wodnej do gazowej.Z czasem sie po prostu przestałem przejmować.
    Mistrzostwo świata i że niby też ktoś tak powiedział że to normalne????

  4. #14
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Jeśli układ jest szczelny to ubytek płynu może być spowodowany tylko zaworkiem w korku zbiorniczka który upuszcza ciśnienie zbyt wcześnie, wtedy ubywa niewielka ilość płynu przez korek potem poziom płynu stabilizuje się poniżej minimum, lustro rozgrzanego płynu nie zbliża się do ujścia w korku

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar r-sokol
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Puławy (Jaroszyn), woj. Lubelskie
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.
    Postów
    1,006

    Domyślnie

    U mnie na zimnym silniku płynu w zbiorniczku jest tak z 1cm na dnie - na gorącym tak ze 3cm, i to tak juz ze 2 lata. Kiedyś dolewałem ale zawsze go ubywało do tego poziomu i tak trzyma. Grzesiekk powiedział że tak ma być, u drugiego znajomego jest tak samo. Chłodnica nówka sztuka, zbiorniczek też (bo nowy ładnie wyglada i lepiej poziom widać), wycieków nigdzie nie zaobserwowałem.

    Jak tu już taki zbiór właścicieli V6 to proszę zajrzyjcie do tego tematu bo mam kłopot z termostatem i sam już nie wiem:
    http://www.forum.alfaholicy.org/foru...raturami_.html
    Sprzedam skrzynię do crosswagona, 750 do uzg r-sokol@wp.pl

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    Taaaaa
    To wytłumacz mi dlaczego po przestaniu dolewania nic nie ubywało tylko cały czas był ten zasrany centymetr poniżej minimum i nic nigdzie nie znikało. ....
    Tak ciężko to zrozumieć:
    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    ... Poziom płynu który pozostaje po ostygnięciu silnika wyznacza dokładnie wysokość na jakiej występuje nieszczelność układu ...
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  7. #17
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    W przypadku mojej 156V6 właśnie się wyjaśnia, ale najwyraźniej jest to błąd montażu - niedokręcona opaska ? kapie na kolektor wydechowy wyraźnie.

    Co do korka w zbiorniczku - czy ja dobrze rozumiem, że on puszcza gdy _dotknie_ go płyn - tak się podniesie, że go dotknie ?
    Bo po ostrzejszej jeździe podnosi się mocno, owszem, ale raczej nie aż tak żeby korka dotykać ?

    Co do poziomu nieszczelności vs poziomu w zbiorniczku - chłodnica przecież jest niżej , zbiorniczek jest najwyżej, a nieszczelność chłodnicy to nie jest raczej jedna dziura a suma drobnych .

    r-sokol, co do termostatu to jak ponaprawiają mi to opiszę, ale generalnie to Vka 156 grzeje mocno nagrzewnicą, chyba nawet szybciej niż 1,6TS się nagrzewa w kabinie (na tyle że puszcza ciepłe na kabinę) , V6 w 166 jeszcze szybciej. Więc chyba coś z tym termostatem? Co do temperatur to w trasie na jej wskaźniku jest ciut powyżej 70st, a w korku większym 90 i tak trzyma. Termostaty mechanik mówił że sprawdza w podgrzewanej grzałką wodzie z pływającym w niej termometrem, ale szczegółów nie znam.

  8. #18
    Użytkownik Ogier Avatar aj1990
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    166 2.4 150km '02
    Postów
    112

    Domyślnie

    Drogi Marku widzę ,że czujesz się elitą może i słusznie nie wnikam. Napisałem gdzieś ,że to normalne i tak powinno być? Nie.Napisałem ,że to olałem bo nic auti sie nie działo a układ chłodzenia cały przeleciałem a to był tylko "dupowóz" . Siedząc tyle na tym forum czytanie ze zrozumieniem powinno być Twoją mocną stroną.

  9. #19
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    aj1990 zapoznaj się ze znaczeniem interpunkcji.........
    Ale mniejsza z tym. Nie potrafię tylko zrozumieć jak można tak istotną usterkę lekceważyć? Nieszczelność instalacji gazowej to nie jest tylko problem silnika. Skoro woda dostaje się do komory gazowej to może się dziać na odwrót. Pomijam już fakt że para wodna w procesie spalania (wtedy już nie kontrolowanego) to nie kuracja odmładzająca dla silnika
    Np stąd się biorą potem opinie że gaz mi zepsuł silnik.....

  10. #20
    Użytkownik Ogier Avatar aj1990
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    166 2.4 150km '02
    Postów
    112

    Domyślnie

    Tylko napisalem ,ze mi nie uciekal caly plyn tylko do minimum tak jak tu niektórym.Szczerze zrobilem pierw termostat z obudowa ,pozniej chlodnice, pozniej krocce, pompe wody ,a zaraz potem zaczal grzechotac łąncuch rozrządu , rdzewiec na potęgę (stare bmki to tylko stare bmki) plus instalacja miala moze z 2 lata homologacji jeszcze....wiec to po prostu olałem ,a napisalem to tu tylko dlatego by dać może jakąś wskazówkę....może ktoś inny nie oleje.166 to pierwsze auto które mi sie podoba i chciałem go mieć(wolałbym w benzynie no ale niestety jest jak jest). Wcześniejsze miały jeździć i nie denerwować mnie. A co do korków przynajmniej w BMW były do pewnego cisnienia,jak układ przekroczyl to po prostu upuszczalo cisnienie.Alfy sie dopiero ucze ,a może to co powiem komuś da jakiś trop.

Podobne wątki

  1. Znikajacy płyn chłodzący
    Utworzone przez odison w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-09-2012, 10:58
  2. uciekający płyn chłodzący
    Utworzone przez przem-1986 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-12-2011, 16:14
  3. Płyn chłodzący
    Utworzone przez siweczek25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-10-2010, 17:42
  4. [166] Płyn chłodzący
    Utworzone przez Stanley w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-12-2008, 13:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory