Strona 55 z 63 PierwszyPierwszy ... 545464748495051525354555657585960616263 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 541 do 550 z 626

Temat: Dedykowane dodatki do paliw (do benzyny, ON, LPG)

  1. #541
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Brak
    Postów
    16

    Domyślnie

    Ja dalej nie mogę wyjść ze zdziwienia, jak czytam kolejne Twoje wypowiedzi

    Karta charakterystyki to nie jest odpowiednik 'przepisu na ciasto', gdzie masz podane krok po kroku jak coś zrobić, z jakich składników się składa i w jakich proporcjach z dokładnością do nanograma. To przede wszystkim instrukcja bezpieczeństwa (wymagana prawem, które nie przewiduje tam opcji w stylu "jeśli firma ma tajemnicę, to w tym wypadku nie obowiązuje"), wykaz składników niebezpiecznych (czyli nie wszystkich!) itd. na wypadek rozlania do rzeki, połknięcia przez dziecko itp.

    A kolejna sprawa, że ja tylko zapytałem, czy jako szarak mogę zobaczyć kartę. W odpowiedzi piszesz, że nie można udostępniać w sieci i że jest ściśle tajna tajemnica

    Może część osób łyknie ten tekst, że ukrywacie karty dla szaraka (bo firmy bez problemu je uzyskają, nawet jeśli miałoby się rozbić o sąd), bo tam "o jezusmaria 1000 lat ciężkiej pracy naukowców". Jak dla mnie jest to marketingowy (oby tylko, bo prawnie firma też może się kiedyś nadziać) strzał w kolano, który skutecznie mnie odstraszył i jednocześnie przekonał do tańszych produktów konkurencji No ale skoro są ludzie, którzy potrafią za zwykłe (tfu - niezwykłe!) "adidasy" płacić tysiące złotych, to i na takie produkty są i pewnie znajdą się tacy, co łykną te teksty o tajemnicy.

    Wybacz, że tak niefajnie zaczęła się moja historia z forum No ale wiem już na czym stoję, powiedziałem co miałem powiedzieć i dalej nie będę drążył.
    Ostatnio edytowane przez niebianska ; 18-04-2018 o 12:09

  2. #542
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Ochrona biznesu, jasne.

    http://archoil.nl/documentatie/
    Dzięki za link, przynajmniej nie na moją odpowiedzialność... [emoji6] temat placebo! się sam rozwiązał.
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  3. #543
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    MSDS nie powinien mieć związku z ochroną tajemnic firmowych. To jest (i powinna być) ogólnie dostępna informacja o toksyczności produktu oraz pierwszej pomocy - takie jest główne "zadanie".

    Ale foch, że "nie ma MSDS to nie będę używać" też jest słabe.
    Ostatnio edytowane przez magil ; 18-04-2018 o 12:08
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #544
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    MSDS nie powinien mieć związku z ochroną tajemnic firmowych. To jest (i powinna być) ogólnie dostępna informacja o toksyczności produktu oraz pierwszej pomocy - takie jest główne "zadanie".

    Ale foch, że "nie ma MSDS to nie będę używać" też jest słabe.
    Od tego są piktogramy wymagane prawem na butelkach. Msds jest do innych celów serio.
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  5. #545
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Brak
    Postów
    16

    Domyślnie

    Ale foch, że "nie ma MSDS to nie będę używać" też jest słabe.
    Dlaczego słabe? Ktoś powie, że jestem pie*dzielnięty, ale idąc do sklepu czytam skład nowych (dla mnie) produktów. Jak widzę, że jest tam syf (np. ledwo 80% mięsa w kiełbasie) to nie kupuję. Gdybym zobaczył napis "nie podajemy składu bo nie i już" to - pomijając fakt że też byłoby to niezgodne z prawem - też bym nie kupił tego produktu, nieważne czy pochodziłby od jakiegoś no-name, czy od znanej i lubianej firmy. Co jest złego w tym, że jako konsument chcę wiedzieć co przechowuję (nieważne czy w lodówce czy w garażu) i co spożywam (ja lub samochód)? Co nie zmienia faktu, że są ludzie, którzy etykiet nie czytają i wystarczy im sam fakt, że producentem jest firma X.

    Miałem nie pisać, no ale naprawdę.

    Msds jest do innych celów serio.
    Jakich?

    Jej podstawowym celem jest informowanie o potencjalnych zagrożeniach związanych z daną substancją (mieszaniną), metodach ich zapobiegania i procedurach jakie należy wykonać w razie wystąpienia skażenia opisywaną substancją (mieszaniną).
    Nie widzę tu informacji, że jej celem jest ukrywanie tajemnicy firmowej. Widzę natomiast:

    (...) każda osoba mająca z nimi do czynienia mogła w dowolnej chwili zapoznać się z zagrożeniami opisanymi w karcie.
    Ostatnio edytowane przez niebianska ; 18-04-2018 o 12:20

  6. #546
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Jeżeli firma leci z klientem w kulki to się ją olewa. Jakbym w opakowaniu środka ochrony roślin kupowanego na działkę nie znalazł informacji co robić w wypadku zatrucia i nie mógłbym tej informacji uzyskać od producenta "bo hur dur ważna tajemnica" to bym takiego środka więcej nie kupił.

    Takie rzeczy zazwyczaj mnie średnio interesują, ale jak ktoś zwróci moją uwagę to zazwyczaj drążę temat. I jak producent nie spełnia oczekiwań to się go spuszcza w wiadomym miejscu i przenosi do konkurencji.

  7. #547
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    Od tego są piktogramy wymagane prawem na butelkach. Msds jest do innych celów serio.
    Dla zwykłych ludzi MSDS jest podstawową informacją jak radzić sobie w przypadku zetknięcia się z daną substancją, w tym pierwszej pomocy. Piktogramy nic o tym nie mówią. Tego "uczą" na szkoleniach BHP. W każdym zakładzie pracy, który żyje w zgodzie z prawem i zdrowym rozsądkiem, w magazynie z chemikaliami znajduje się półka z kartami MSDS używanych produktów.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał niebianska Zobacz post
    Dlaczego słabe? Ktoś powie, że jestem pie*dzielnięty, ale idąc do sklepu czytam skład nowych (dla mnie) produktów. Jak widzę, że jest tam syf (np. ledwo 80% mięsa w kiełbasie) to nie kupuję. Gdybym zobaczył napis "nie podajemy składu bo nie i już
    Tak, na pewno Sorry, ale to jest pierdzielenie. W MSDS zwykle nie ma pełnego składu. Muszą być tam substancje uznawane za niebezpieczne. I tyle.
    Nikt normalny nie studiuje karty MSDS przed pójściem do sklepu, bo ludzi, którzy są w stanie coś z tego wywnioskować jest promil.

    Mi wystarczy dobre, wieloletnie doświadczenie z produktami Archoil.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #548
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Brak
    Postów
    16

    Domyślnie

    W MSDS zwykle nie ma pełnego składu.
    Dokładnie! I proporcje też nigdy (zazwyczaj) nie są podane np. 0,1234% tylko jest zakres np. 10-50%. Od początku o tym piszę, że gdyby tam były jakieś... nazwijmy to 'super tajemne składniki', to nie trzeba by było się ukrywać, bo 'klient korporacyjny' (czyli ten potencjalnie zainteresowany kradzieżą know-how) i tak ma dostęp do karty. Dlatego dla mnie mnie (tj. z mojej perspektywy) ukrywanie MSDS dla konsumenta oznacza mniej więcej tyle, że producent ma do ukrycia coś wstydliwego np. że 100% składu to zwykły olej napędowy (zakładam, że aż tak bezczelnie nie jest, ale podaję to jako przykład), tj. mówiąc wprost, że kupiłbym placebo. Tyle i aż tyle
    Ostatnio edytowane przez niebianska ; 18-04-2018 o 12:41

  9. #549
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Zgadza się - spec od bhp i zakład pracy jak najbardziej.. [emoji6]

    Inna kwestia że przepisy odnośnie SDS i msds na świecie się różnią a nawet podlegają zmianom w EU i teraz pytanie co kiedy jednego składnika w karcie na dany rynek brakuje a w innej jest? Zaczyna się wojna że inna wersja a sieć to powiela marka traci itp itd. Serio nie dziwię się że firmy chcą sobie tego oszczędzić, dyskusja bezprzedmiotowa i szkoda energii... [emoji6] Jedna z firm olejowych niedawno zażądała blokady treści nt ich produktów na forum i tak się stało bo wg nich bzdury tam wymyslali że szkoda dla marki. Znam też przypadek interwencji prawników firmy w USA na skutek krzywdzacych wpisów o ich produkcie. Nie ma już ani barier językowych a dostępność jest z każdego miejsca na świecie...

    Są też firmy doradcze które robią grubą kasę na doradzaniu i pisaniu kart bezpieczeństwa tak aby ukryć skład...
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  10. #550
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Każdy orze jak może
    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    Inna kwestia że przepisy odnośnie SDS i msds na świecie się różnią a nawet podlegają zmianom w EU i teraz pytanie co kiedy jednego składnika w karcie na dany rynek brakuje a w innej jest?
    Pisać właściwe wersje Nigdy nie porównywałem kart żadnego produktu w zależności od wersji językowej... To dlatego niemieckie proszki do prania są lepsze od polskich?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. Dodatki do olejów i paliw 2011
    Utworzone przez jsbielsko w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-02-2018, 15:02
  2. Pokrowce dedykowane
    Utworzone przez bogusz w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-03-2015, 21:47
  3. dodatki do benzyny
    Utworzone przez traczmot w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 14-08-2013, 17:49
  4. dodatki czyszczące silnik do oleju i benzyny
    Utworzone przez misza w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-12-2011, 20:17
  5. [145] Dodatki do paliw
    Utworzone przez as w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-03-2009, 23:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory