Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Temat: Rozrusznik - kupić używany, nowy czy regenerować obecny?

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie

    156 2.4 JTD 1999 rok jak miałem jeszcze. Padł mi całkiem rozrusznik, auto na lawecie pojechało do ASO (miałem Asistance, a auto nie odpaliło poza miejscem zamieszkania). Krzykneli mi za nowy Magnetii 1600 za Boscha 1700 PLN. W końcu udało się, że sami go wymontowali i zawieźli do regeneracji. Koszt w tym przypadku ostateczny w ASO wyniósł 500 zł. A każdy musiał zarobić.
    Moim zdaniem nalepiej, jeśli masz warunki samemu wymontować i zawieść do regeneracji.
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

  2. #12
    dududs
    Gość

    Domyślnie

    w moim byłym aucie siadł rozrusznik kupiłem regenerowany za 150PLN i po tygodniu padł, teściu kupił używke za 100PLN i teraz chodzi jak ta lala

    a więc moje zdanie brzmi następująco: NIE MA REGÓŁKI

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar Szef
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140 KM 2002r
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    Juz to przerabialem
    Auto z 2002 roku Poprzedni wlasciciel kupil uzywke niestety nie wiem kiedy. Ja w 2009 r musialem ten rozrusznik znow wyciagac
    W zasadzie wszystko wygladalo jak nowe Nawet szczotki mialy jeszcze ponad polowe
    Zabralem rozrusznik do speca ocenil tulejki itp i powiedzial ze albo go wyczyscic i skladac albo wymienic na upartego bendix Bendix wymieniony Koszt 120zl Puki co dziala

    Moral z tego taki zeby nie kupowac zadnych uzywek Wyjac to cholerstwo ciezko a nie wiadomo na ile taki rozruch starczy Radze go wyjac i samemu zregenerowac

    http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...ik_1_8_ts.html
    Alfa Romeo 156 1.8 16v T.S. V6 pipe DISTINCTIVE ECU ME 7.3.1 EOBD
    www.alfaromeo.mazury.pl

  4. #14
    gold1
    Gość

    Domyślnie

    Powiem wam ze ja bym bral albo nowy albo używke.. nie bawił bym sie w jakies regeneracje.

    wyjasnie dlaczego... Ktoś napisał że kiedys robili duzo lepsze czesci, byly z lepszych materiałów. NO TAK racja ! ale to było KIEDYŚ ! dajac do regeneracji dostajecie wlasnie te nowe czesci z gorszych materiałow.. wiec macie stary rozrusznik w starej dobrej obudowie z kiepskimi czesciami w srodku - jak to sie odnosi jedno do drugiego nie wiem zazwyczaj w fizyce jest tak ze siada najslabsze ogniwo.

    koszt regeneracji to tak naprawde 70% nowego wiec lepiej juz kupic to nowe i wiedziec ze ma sie gwarancje w razie czego... albo kupić uzywke z miare mlodego rocznika i liczyc na to ze sie ma stare dobre jakosciowo czesci w starej dobrej obudowie i obnizyc koszt do 20% wartosci nowego. w razie czego kupic inny za kolejne 20% wartosci nowego - i wtedy oddac jeden do regeneracji

    CZEMU jestem na nie jezeli chodzi o regeneracje ..a to dlatego ze znajomy kiedys robil to z rozrusznikiem z passata 00' ... dostal niby gwarancje 2 lata od firmy ktora go zregenerowala, tyle ze rozrusznik rozkraczyl sie po pol roku a firma ktora dala gwarancje oczernila najpierw warsztat ze zle go zamontowali (pytanie źle to jak ?) a pozniej wykrecali sie ze moglo to nastapic z winy uzytkowania badz innych starszych pozostawionych elementow (kolejne pytanie.. jakim cudem przeciez to oni sprawdzali wszystko i uznali ze nie trzeba czegos wymieniac)

    -MOIM ZDANIEM prawda jest taka ze uzyli po prostu jakichs chinskich zamiennikow a te zdechly , bo jak to wpolsce jest zasada w kazdej firmie - trzeba isc po najmniejszej lini oporu i kosztow a skasowac jak za zboze.

    wiec rownie dobrze mogl kupic chinski zamiennik i to jeszcze w niżeszej cenie i reklamowac nowy produkt w sklepie..

    wyszlo na to ze sprawa ciagnela sie kolejne pol roku a zeby moc w tym czasie jezdzic autem trzeba bylo kupic inny rozrusznik... wiec zaplacil za regeneracje ktora byla niewypalem + warsztat skasowal za wyciagniecie i postoj auta + kupił uzywke zeby moc ruszyc auto w sumie wyszlo tyle co za nowy a nawet i lepiej a na uzywanym jezdzi do dzis ...
    Ostatnio edytowane przez gold1 ; 13-06-2011 o 12:49

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Dlatego ja regenerowałem rozrusznik osobiście, tam oprócz szczotek, tulejek i bendiksu nic się nie zużywa i to najlepsza opcja z możliwych. Nowe to chłam robiony po kosztach a używka cholera wie ile posłuży.

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Ja regenerowałem i pewnego dnia trzeba było 147 odpalać "na pych"....

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Robiłeś sam czy w jakimś zakładzie??

Podobne wątki

  1. Dwumas nowy czy regenerować ?
    Utworzone przez lawa w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-06-2015, 21:35
  2. [145] Nowy wariator czy regenerować
    Utworzone przez alfometal w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-07-2014, 14:05
  3. Przekładnia kierownicza - Regenerować? Kupić? Gdzie?
    Utworzone przez Skrobel w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-06-2013, 20:14
  4. używany rozrusznik Fiat 1.9TD 100KM
    Utworzone przez KID w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 21:41
  5. Czy warto kupić używany przepływomierz ?
    Utworzone przez simeone w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-08-2009, 18:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory