Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Żarówki H7 które wybrać??

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar perek16
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 16v
    Postów
    86

    Domyślnie Żarówki H7 które wybrać??

    Witam wszystkich ostatnio jak byłem w nocy na krótkim patrolu, przejeżdżał w przeciwnym kierunku koleś 156 po lifcie. I tak pięknie świeciła światłami lekko na niebiesko (xenon look), że postanowiłem sobie takie założyć. Problem jest taki że nie wiem jakie założyć żeby dawały taki efekt. Poszperałem trochę na alledrogo i znalazłem Osram H7 Cool Blue Intense lub Osram Night Breaker Unlimited. Wiem że te drugie są lepsze pod względem widoczności. Jeśli ktoś takie ma to bym prosił o poradę, jestem otwarty na inne propozycję. Żółte światło jakoś mi nie pasuje. A ksenonów nie miał.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Zawiercie
    Auto
    159 3.2 V6 Q4
    Postów
    30

    Domyślnie

    tutaj ostatnio był temat może ci pomoże coś:
    http://www.forum.alfaholicy.org/foru...ue_vision.html

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar por.Jaszczuk
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 SW JTDm 2007 & VW Passat 2018 2.0TDI
    Postów
    252

    Domyślnie

    Cytat Napisał perek16 Zobacz post
    Witam wszystkich ostatnio jak byłem w nocy na krótkim patrolu, przejeżdżał w przeciwnym kierunku koleś 156 po lifcie. I tak pięknie świeciła światłami lekko na niebiesko (xenon look), że postanowiłem sobie takie założyć. Problem jest taki że nie wiem jakie założyć żeby dawały taki efekt. Poszperałem trochę na alledrogo i znalazłem Osram H7 Cool Blue Intense lub Osram Night Breaker Unlimited. Wiem że te drugie są lepsze pod względem widoczności. Jeśli ktoś takie ma to bym prosił o poradę, jestem otwarty na inne propozycję. Żółte światło jakoś mi nie pasuje. A ksenonów nie miał.
    Mam obecnie H7 Osram Night Breaker Unlimited. Świecą lepiej od poprzedników i bardziej na niebiesko. Poprzednio miałem Osram H7 NightBreaker PLUS.
    O trwałości nie wspominam bo to oczywistość – u mnie wytrzymują około 12-15tys km.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar www156
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    KR
    Auto
    159 1,9 M-JET 16v
    Postów
    930

    Domyślnie

    Ja też śmigam z niebieskimi żarówkami, światło białe bdb widoczność i z uśmiechem wspominam czasy gdy jeździłem w poprzedniej beeli z xenonem po FL, wszystko cacy do momentu awarii. Żółte światło odpada, nawet z zewnątrz białe wygląda lepiej a i świeci fajnie. Co do producenta zdecyduj sam, tańsze raczej trzeba będzie częściej wymienić zależy co komu pasuje, chyba najlepsze będzie rozwiązanie typu standard czyli ze środkowej pułki cenowej.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar perek16
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 16v
    Postów
    86

    Domyślnie

    Czyli te osram unlimitet dają ładne błękitne światło??

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Huber
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 SW FL 1,9JTD 16V
    Postów
    414

    Domyślnie

    Biało-Błękitne światło to dają Osramy COOL BLUE HYPER - nie mają homologacji bo temperatura barwowa 5000 K. Widziałem jak to świeci u kolegi w Stilo - rewelacja! Pewnie na mokrym gorzej, ale światło dają super.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Cytat Napisał por.Jaszczuk Zobacz post
    Świecą lepiej od poprzedników i bardziej na niebiesko.
    Znacząca jest tak różnica w ilości emitowanego światła?

  8. #8
    Użytkownik Ogier Avatar Oskarr
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    156
    Postów
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qrvich Zobacz post
    Biało-Błękitne światło to dają Osramy COOL BLUE HYPER - nie mają homologacji bo temperatura barwowa 5000 K. Widziałem jak to świeci u kolegi w Stilo - rewelacja! Pewnie na mokrym gorzej, ale światło dają super.
    z własnego doświadczenia wiem, że zwykłe żarówki których kolor jest biały czy wpadający w żółty praktycznie zupełnie zanikają na mokrym
    hidy o takim odcieniu już zaczynają się gubić, a ilość emitowanego światła jest o wiele większa

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar perek16
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 16v
    Postów
    86

    Domyślnie

    To które najlepiej kupić, żeby osiągnąć zamierzony efekt?

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    BMW E46 330i
    Postów
    220

    Domyślnie

    Żarówki które mają szkło koloryzowane a nie w pełni przepuszczalne (przeźroczyste) nie mogą świecić tak samo dobrze. Działa to jak filtr. A niebieskiego czy niebieskiego światła z drutu nie uzyskamy. To chyba logiczne. Zgodzę się że są dobre żarówki barwione ale to ze względu na wykonanie, jakość materiałów, natomiast żarówka bez filtra barwiącego nie musiała by być aż tak dobra żeby uzyskać podobną skuteczność. Ludzkie oko także lepiej widzi przedmioty oświetlone na naturalny kolor a nie na niebieskawo.
    Ladna niebieska poswiata powstaje na załamaniu światła na granicy odcięcia w soczewkowych lampach - mogą świecić na biało a jak się na nie popatrzy ponad granicą świecenia wyglądają na niebieskie/fioletowe. I takoe rozwiązanie tzn przeróbka/wymiana na soczewkowe bym proponował.

    Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [159] Które dywaniki wybrać???
    Utworzone przez pabloXXL w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 01-10-2013, 11:54
  2. klocki hamulcowe które wybrać?
    Utworzone przez misza w dziale 147
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 11-01-2013, 12:19
  3. Które GT wybrać?
    Utworzone przez pcek w dziale GT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-01-2012, 10:59
  4. [156] zawieszenie które części wybrać
    Utworzone przez mrutyś w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-10-2008, 10:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory