Strona 7 z 29 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 287

Temat: Dedykowane dodatki do olejów silnikowych/przekładniowych itp

  1. #61
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Z kopcącym dizlem to zapraszam do działu technicznego tutaj trzymajmy się dodatków do olejów.

  2. #62
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał luki041 Zobacz post
    Zdjęcie tedtu przelewowego masz wyzej i jest wszystko jak najbardziej w pożądku. Gdyby wszystkie laly lub byly zatkane to chyba nie wystepowaloby tylko przydymianie
    Sprawdzałeś auto na hamowni? Trzyma fabryczne parametry? Z góry zakładasz, że wtryskiwacze nie mogą zużywać się równocześnie. Odchył od normy przy próbie przelewowej wskazałby problem z konkretnym wtryskiwaczem, którego ewidentne zużycie względem kolegów objawiało by się trudnością w odpalaniu, falowaniem obrotów itp itd.
    Ty wchodzisz na wyższy level dbałości o auto, na który ogromna większość mechaników machnęłaby ręka.
    Ostatnio edytowane przez magil ; 31-10-2016 o 11:32
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #63
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Ten kto robi przelew to mniej więcej powinien wiedzieć czy przypadkiem nie przelewają wszystkie. Ale żeby tak równo (prawie) przelewały to się jeszcze nie spotkałem (choć w sumie niewiele widziałem). Niemniej jednak może tak być, że na przelewach się nie wyłapie wszystkiego. Może "coś" z egr-em? Sprawdziłbym też przepływkę a nawet podmienił na próbę. Miałem tak, że była uszkodzona przepławka (w innym silniku) i nie wychodziło nic na diagnostyce (a auto "nie jechało") ale kolega "miał nosa" i po wymianie przepływki problem zniknął. Tak tylko gdybam

  4. #64
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147FL 1.9 jtd 16v
    Postów
    193

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Z kopcącym dizlem to zapraszam do działu technicznego tutaj trzymajmy się dodatków do olejów.
    Tak miałem już tam założony temat z opisem tego problemu, ale nikt na nic nowego nie wpadł.. Tu zacząłem pisać o płukance bo myślałem, że ona mi pomoże, ale jak większość piszę na cuda liczyć nie mam no i temat się sam jakoś rozwinął... no, ale sorka za zaśmiecanie, ale jakby nie było mój problem powiązany jest niejako z zastosowaniem dodatku do oleju i jakby to pomogło byłoby fajnie.

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Sprawdzałeś auto na hamowni? Trzyma fabryczne parametry? Z góry zakładasz, że wtryskiwacze nie mogą zużywać się równocześnie. Odchył od normy przy próbie przelewowej wskazałby problem z konkretnym wtryskiwaczem, którego ewidentne zużycie względem kolegów objawiało by się trudnością w odpalaniu, falowaniem obrotów itp itd.
    Ty wchodzisz na wyższy level dbałości o auto, na który ogromna większość mechaników machnęłaby ręka.
    Nie nie sprawdzałem auta na hamowni niestety. Nie mam żadnych innych problemów z autem. Odpala ładnie, trzyma obroty, jest zwinne, ale to nadmierne dymienie....

    Cytat Napisał tomek evo Zobacz post
    Może "coś" z egr-em? Sprawdziłbym też przepływkę a nawet podmienił na próbę. Miałem tak, że była uszkodzona przepławka (w innym silniku) i nie wychodziło nic na diagnostyce (a auto "nie jechało") ale kolega "miał nosa" i po wymianie przepływki problem zniknął. Tak tylko gdybam
    Egr mam zaślepiony i wywalony z programu. Przepływka wyczyszczona i sprawdzana, autko jeździ normalnie itp.

    Dzisiaj zrobiłem ok 300km trasa mieszana troche miasta, trochę autostrady i niestety, ale przy depnięciu lżejszym lub mocniejszym chmary dymu zostawiałem wręcz ogromniaste.... aż wstyd jak ktoś za mną jedzie... według mechaników których pytałem to dostawałam odpowiedzi w stylu, że diesel musi dymić...
    Ostatnio edytowane przez luki041 ; 31-10-2016 o 22:38

  5. #65
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał luki041 Zobacz post
    Dzisiaj zrobiłem ok 300km trasa mieszana troche miasta, trochę autostrady i niestety, ale przy depnięciu lżejszym lub mocniejszym chmary dymu zostawiałem wręcz ogromniaste.... aż wstyd jak ktoś za mną jedzie... według mechaników których pytałem to dostawałam odpowiedzi w stylu, że diesel musi dymić...
    G prawda
    Na początek, najmniej inwazyjnie wlałbym do baku czyścik taki jak AR6400-D lub odpowiednik Liqui Moly. W razie niepowodzenia niewiele stracisz, za to sprawdzisz jego działanie. Jeśli dobrze pamiętam to LM chwaliło się preparatem wpływającym na zmniejszenie dymienia.
    Zajrzyj tutaj http://www.forum.alfaholicy.org/foru...zyny_lpg_.html
    W dziale 159 jest też sporo wątków na ten temat.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #66
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147FL 1.9 jtd 16v
    Postów
    193

    Domyślnie

    Chyba jednak bede musiał przyjrzeć sie bliżej przeplywce... Szczerze powiedziawszy z problemem przydymiania borykam sie prawie rok.. Dużo czesci przez to wymienilem, logi byly dobre, przeplywke czyscilem kilka razy, a dzisiaj doczytałem z komputera błąd p0101... Ile można jeździć na odlaczonej przeplywce z wyskakujacym błędem? I pytanie odnosnie tematu czy mogę zastosowac ceramizer odrazu po płukance motoru i razem z dodatkiem czyszczacym do paliwa?

  7. #67
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Tak. Dodaj ceramizer do świeżego oleju. Jaki wlewasz?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #68
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Jeśli jest podejrzenie sporego syfu to warto wyjeździć chociaż pół baku z czyścikiem w ON przed wymianą oleju, potrafi sporo spłynąć brudu do oleju a nowego szkoda.
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  9. #69
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147FL 1.9 jtd 16v
    Postów
    193

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Tak. Dodaj ceramizer do świeżego oleju. Jaki wlewasz?
    5w40 quartza. Dzięki.

    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    Jeśli jest podejrzenie sporego syfu to warto wyjeździć chociaż pół baku z czyścikiem w ON przed wymianą oleju, potrafi sporo spłynąć brudu do oleju a nowego szkoda.
    Mówiąc czyścik masz na myśli AR6400-D?. Dzięki za sugestię.

  10. #70
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Tak bo on czyści także komorę spalania.
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

Podobne wątki

  1. Dedykowane dodatki do paliw (do benzyny, ON, LPG)
    Utworzone przez wlyszkow w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 18-12-2023, 12:33
  2. [159] Podwójny tłumik do wersji silnikowych 1.9, 1.8
    Utworzone przez alces1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 14-03-2022, 01:54
  3. Dodatki do olejów i paliw 2011
    Utworzone przez jsbielsko w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-02-2018, 15:02
  4. Amortyzatory z różnych wersji silnikowych.
    Utworzone przez Qki w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24-03-2010, 18:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory