Zobacz wyniki ankiety: Czy Alfa Romeo to marka premium?

Głosujących
91. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    47 51.65%
  • Nie

    44 48.35%
Strona 10 z 54 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617181920 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 535

Temat: Czy Alfa Romeo to marka premium?

  1. #91
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Ogólnie mówisz z sensem, ale...

    Cytat Napisał pablo1381 Zobacz post
    Land rover też długo pracował na premium. Zobaczcie sobie jakie bajery można mieć w ich autach.
    No proszę cię, po ... mi bajery w aucie, skoro po 100/150tys. silnik nadaje się na złom? Patrz Discovery z TDV6. Serwisy mówią o tym otwarcie i nie są to pojedyncze przypadki, ale większość

    Cytat Napisał pablo1381 Zobacz post
    Dla mnie marka jest tak dobra jak jej najlepszy model. I może być rozpatrywana jako premium właśnie na podstawie jej najlepszego modelu.
    Dla ciebie może tak, ale tak niestety nie jest. Rynek zweryfikował takie myślenie przy okazji wypuszczenia VW Phaetona.
    Zarówno auto, jak i obsługa klienta, serwis i cała reszta stały na wyższym poziomie niż np. Audi A8. Nic to nie dało. Znaczek na masce nie pozwolił na wejście do "premium".

    Cytat Napisał pablo1381 Zobacz post
    Najlepszy model alfy w tej chwili można z przymrużeniem oka zestawić ze wspomnianą wyżej C klasą.
    Owszem można, nie wiem tylko dlaczego z przymrużeniem oka?
    Wg mnie nawiązały walkę, a to świadczy o wejściu w klasę premium. Może Alfa stoi u progu dopiero (bo tak to odbieram), ale to już premium jest.

    Cytat Napisał pablo1381 Zobacz post
    Nawet alfę 166 (chyba najbardziej luksusową alfę) ciężko porównać do S klasy/a8 czy innej limuzyny
    No ciężko, bo to był segment A6 i E-klasy, z którymi była zestawiana i porównywana. Naprawdę nie uważam, że brak auta w segmencie E/F od razu dyskwalifikuje całą markę z obecności w segmencie premium.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  2. #92
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Czy Volvo ( Alfa ) jest premium https://www.youtube.com/watch?v=mW5pwXkvlq4

  3. #93
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Wg mnie nawiązały walkę, a to świadczy o wejściu w klasę premium. Może Alfa stoi u progu dopiero (bo tak to odbieram), ale to już premium jest.
    No to wchodzi czy już jest?
    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    No proszę cię, po ... mi bajery w aucie, skoro po 100/150tys. silnik nadaje się na złom?
    A to jeden silnik jest dostępny?
    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Zarówno auto, jak i obsługa klienta, serwis i cała reszta stały na wyższym poziomie niż np. Audi A8. Nic to nie dało. Znaczek na masce nie pozwolił na wejście do "premium".
    Phaeton to segment F samochody luksusowe to już grubo ponad premium

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał strzelec Zobacz post
    Czy Volvo ( Alfa ) jest premium https://www.youtube.com/watch?v=mW5pwXkvlq4
    Bardzo ciekawy materiał.
    Argument z dieslami mnie rozwalił

    btw właśnie po raz pierwszy w ankiecie więcej jest przeciw premium
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  4. #94
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    16

    Domyślnie

    No proszę cię, po ... mi bajery w aucie, skoro po 100/150tys. silnik nadaje się na złom? Patrz Discovery z TDV6. Serwisy mówią o tym otwarcie i nie są to pojedyncze przypadki, ale większość
    Nie zagłębiałem się w temat Land Rovera, ale Alfa takich problemów miała na pęczki.

    Dla ciebie może tak, ale tak niestety nie jest. Rynek zweryfikował takie myślenie przy okazji wypuszczenia VW Phaetona.
    Zarówno auto, jak i obsługa klienta, serwis i cała reszta stały na wyższym poziomie niż np. Audi A8. Nic to nie dało. Znaczek na masce nie pozwolił na wejście do "premium".
    VW Phaeton to bardzo zły przykład. Znaczek nie miał tu nic do rzeczy. Brak przemyślanego designu nadwozia pogrążył Phaetona. Nikt nie chciał jeździć przedłużonym passatem. Dobrym przykładem o którym wspominałem jest Toyota i wejście na rynek Lexusa. Lexus w 89 roku był lepszy od czołówki we wszystkim. Toyota wykorzystała moment przyśnięcia konkurencji, która wtedy po prostu osiadła na laurach. Mercedes klepał przestarzałego w126 aż do 91 roku! Auto technologicznie jeszcze z 1979 nie mogło konkurować z Lexem z 89.


    Owszem można, nie wiem tylko dlaczego z przymrużeniem oka?
    Wg mnie nawiązały walkę, a to świadczy o wejściu w klasę premium. Może Alfa stoi u progu dopiero (bo tak to odbieram), ale to już premium jest.
    C klasa ma v8, mega komfort jazdy i miliard bajerów o których alfa może pomarzyć. To samo audi/bmw Kowalskiego nie interesuje to, że alfa śmiga lepiej na norymberdze. Do tego w przypadku mniejszych motorów "bajery" które możesz kupić liczą się bardziej. Kiedyś alfa mogła się pochwalić mega designem, ale teraz mercedes/audi też "wyglądają", też są mega rasowe. Alfa w tym momencie nie oferuje niczego więcej niż czołówka, a powiedziałbym, że oferuje zdecydowanie mniej.


    No ciężko, bo to był segment A6 i E-klasy, z którymi była zestawiana i porównywana. Naprawdę nie uważam, że brak auta w segmencie E/F od razu dyskwalifikuje całą markę z obecności w segmencie premium.
    Nie zmienia to faktu, że nawet do w210 alfa 166 podejścia nie miała. Jedyną przewagę nad w210 jaką miała alfa166 to naprawdę udany design (choć przód był nieco kontrowersyjny).


    Koniec końców wszystko sprowadza się do tego co kto woli i jaką ma zasobność portfela, ale są rzeczy, których zaprzeczyć się nie da. Alfa Romeo na dzień dzisiejszy nie jest marką premium. Jeśli nazywasz lexa, merca czy audi marką premium to nie możesz równocześnie tego robić w stosunku do alfy, bo słowo premium straci swoje znaczenie. Tak samo jak ja nie zamierzam porównywać bentleya, rollsa itd do merca czy audi, bo byłoby to po prostu śmieszne.

    Alfa w tej chwili jest na poziomie forda. Alfa klepie swoje małe samochody + ma kilka fajnych sportowych odskoczni. Ford też ma swojego mustanga.

    Nie zrozum mnie źle, kocham alfy. Miałem w swoim życiu 3. Alfe 156, Alfe 159, Alfe GT. Tą ostatnią z silnikiem 3.2. Były to fajne auta, ale z premium nie miały nic wspólnego.

    Może się to kiedyś zmieni. Może zostaną wprowadzone nowe, luksusowe modele, które powalą na kolana gigantów z Niemiec. Może historia Lexusa powtórzy się w przypadku alfy.
    Ostatnio edytowane przez pablo1381 ; 14-06-2018 o 18:50

  5. #95
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Alfaholicy.org muszą wysłać oficjalne pismo ( po głosowaniu ) do wszystkich redakcji na świecie? że grono użytkowników forum ogłasza że Alfa Romeo nie jest marką premium i każda następne publikacje lub testy z takimi markami skończą się na drodze sądowej. Od tego pisma porównania z Alfą Romeo powinny odbywać się z takimi markami jak Ford, Skoda, Renault, itp.
    https://www.motofakty.pl/artykul/alf...y-premium.html
    Ostatnio edytowane przez strzelec ; 14-06-2018 o 19:28

  6. #96
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Czy wobec tego wszystkiego model 159 jest premium czy nie jest?

  7. #97
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    No to wchodzi czy już jest?
    Weszła ale stoi na progu zawstydzona, że taka nieogarnięta jeszcze

    Cytat Napisał pablo1381 Zobacz post
    Nie zagłębiałem się w temat Land Rovera, ale Alfa takich problemów miała na pęczki.
    Nie aż takich. W sensie tu kupujesz auto za grube pieniądze (>200tys.) i okazuje się, że mało który egzemplarz dojeżdża do 150tys

    Cytat Napisał pablo1381 Zobacz post
    VW Phaeton to bardzo zły przykład. Znaczek nie miał tu nic do rzeczy. Brak przemyślanego designu nadwozia pogrążył Phaetona. Nikt nie chciał jeździć przedłużonym passatem.
    No nie wiem... spójrz na nowe mercedesy: już klasa C jest podobna do S. A Audi? Jedynie A7 wyróżnia się designem.
    Aczkolwiek Lexus to bardzo dobry przykład. Jednakże wydaje mi się, że określenie rynku docelowego (USA) było tu kluczowe. I to, że Alfa też uderza właśnie tam, to bardzo dobre posunięcie. Amerykanie potrafią docenić dobre auta nie kierując się uprzedzeniami jak w Europie, gdzie proces zmiany opinii o marce to chyba z 20 lat... bo nawet jak "mega solidny VW" buduje badziewne silniki od kilku lat to nadal jest "solidny i trwały", a Alfa od tych ładnych kilku lat robi normalnie trwałe i dobrze prowadzące się auta, to nadal jest "królową lawet razem z Renault".

    Cytat Napisał pablo1381 Zobacz post
    Miałem w swoim życiu 3. Alfe 156, Alfe 159, Alfe GT. Tą ostatnią z silnikiem 3.2. Były to fajne auta, ale z premium nie miały nic wspólnego.
    Jesteś pewien? A jak wsiadałeś do Forda, Opla czy innego Peugeota z tych roczników i klas, to nie czułeś, że Alfa to jednak bardziej premium?

    Ten filmik o Volvo bardzo fajna sprawa. Coś pokazuje jednak
    I zestawienie Alfy z Volvo to akurat podobny poziom. Brat ma S60 i nie czuję, żeby to auto było bardziej premium od Alfy. Są na podobnym poziomie. Oczywiście idą w innych kierunkach (stawiają na co innego), ale nie odbiegają od siebie jakościowo.
    Widać natomiast, że Alfa przespała sporo lat i dużo ma do nadrobienia. To fakt. Jednak IMO nadal jest marką premium, taką trochę niszową, nie dla wszystkich, bo specyficzną
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  8. #98
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablo1381 Zobacz post
    Alfa w tej chwili jest na poziomie forda.
    To zdanie wystarczy za cały komentarz do Twojej wypowiedzi.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  9. #99
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Czyli okazuje się, że to, co 99% (jeśli nie 100%) prasy motoryzacyjnej określa jako premium dla Ciebie premium nie jest, bo masz swoje osobiste kryteria. W związku czym cały ten wątek jest bez sensu .
    Że tak się cofnę w czasie
    Jak widzisz nawet dla Alfistów nie jest (nie ma nic w tym złego). Dla prasy będzie takie premium jak kto zapłaci albo przepiszą ze strony producenta. Kierowcy mają własne zdanie żeby nie powiedzieć "prasa kłamie"

    btw Bardzo bym chciał, żeby Zachar zrobił podobne badanie/nagranie jak z Volvo. Może by wyszło że Alfa jest jednak postrzegana jako marka premium.... A może nie?
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  10. #100
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    "Alfistów"? Ludzi, dla których najstarszy znany model Alfy to 166? Bądźmy poważni, jak Alfa wypuszczała Giulię serii 105, to w Monachium Niemcy ją rozkręcali, żeby się uczyć, jak się robi sportowe samochody... Ale jeżeli dla większości tutaj historia Alfy zaczyna się w okolicach roku 2000, to o czym my mówimy... Dziennikarze mają raczej ciut większe pojęcie o temacie.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

Podobne wątki

  1. [159] [159] Zawieszenie Premium
    Utworzone przez Maki280 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-08-2012, 20:45
  2. Alfa Romeo - auto (marka) dla studenta?
    Utworzone przez asghan.h w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 06-02-2011, 22:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory