Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 50

Temat: Kolizja : potrzebuję rady

  1. #1
    SilvesterVip
    Gość

    Domyślnie Kolizja : potrzebuję rady

    Witam,

    Wczoraj niestety miałem kolizje. Poruszałem się drogą główną kiedy z drogi podporządkowanej wyjechał Golf III, nie wyhamował i uderzył w prawy błotnik Alfy,wrr !! Zadzwoniłem na 112 aby dowiedzieć się czy jest potrzeba przyjazdu Policji. Poinformowali mnie, że jeżeli nie ma ofiar wystarczy spisać oświadczenie więć zrobiłem jak zalecili. Autko na lawecie przyjechało do domu. Co teraz ? No cóż czeka mnie niedługo rozmowa z ubezpieczalnia sprawcy - Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń. Mam pytanko. Po tym jak rzeczoznawca oszacuje straty oddam Alfę do warsztatu. Co zrobić jeżeli na warsztacie znajdą uszkodzenia których nie zauważył opiniodawca ? Może jakieś dodatkowe porady jak zachować się w danej sytuacji, o co mogę się starać. Nie byłem nigdy w podobnej sytuacji więc proszę o rady. Z góry dzięki. Pozdrawiam










  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    uszkodzenia masz spore, podłuznice na 100% są przestawione, wiec spokojnie mogles policje wezwać skoro jestes poszkodowanym..

    na oswiadczeniu muszą byc wszystkie dane sprawcy, fajnie jakbys jeszcze zrobił fotki na miejscu zdarzenia..

    co do zgłaszania szkody to idziesz do PTU smarujesz co sie stało na ich druku.. potem przyjedzie do ciebie rzeczoznawca i sam oceni straty.. jesli potem wyjdzie cos w praniu zgłaszasz to ponownie i tak w kółko az cie wycena zadowoli..
    Ostatnio edytowane przez Alfista ; 06-12-2010 o 11:54

  3. #3
    SilvesterVip
    Gość

    Domyślnie

    Zdjęcia mam, załączam. Znajomy ma lepszej jakości. Policja mimo proźby jednak nie przyjechała,powiedzieli, ze nie ma takiej potrzeby a pewnie nie chciało jechać się 30 km do kolizji. Tak mam dane kierowcy. Tak poza tym to: chłopak kupił samochód 13 dni temu, siedział z boku gdyż nie ma prawa jazdy , kierował jego kolega a ubezpieczenie jest jeszcze na poprzedniego właściciela gdyż jeszcze nie kupil polisy na siebie. Myśle, że przez to nie będzie żadnych problemów skoro ubezpieczenie było ważne .




  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Rafcio
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Swidnica, Poland
    Auto
    Ford Focus Kombi Duratorq
    Postów
    314

    Domyślnie

    No lipa straszna. Na Twoim miejscu próbowałbym się rozliczać bez gotówkowo. Wstawiasz samochód do ASO i oni wtedy muszą się dogadać z ubezpieczycielem. No chyba że masz drugą alfę w częściach i jeszcze na tym zarobisz, ale nikłe szanse że Ci się uda wyjść na tym do przodu. Zależy kto się trafi i jak nalicza...

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar 156X
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    była 156SW JTD jest 159SW 1,9 JTD 8V 2008r.
    Postów
    1,063

    Domyślnie

    powtarzałem, powtarzam i będę powtarzał - są firmy które specjalizują się z wywalczaniu odpowiedniego odszkodowania, wiadomo nic za darmo ale masz dużo mniej roboty, załatwiania, jeżdżenia a druga sprawa - jeśli reprezentuje Cię ktoś kto prawo ma w małym palcu to ubezpieczyciel zupełnie inaczej Cię traktuje bo wie że musi uważać bo nie trafił na leszcza który powie: no tak ma pan racje no trudno niech będzie. Pamiętaj że stłuczka to nie tylko rozbity samochód ale również wszelkie utrudnienia, bo może akurat chciałeś gdzieś jechać na Święta, bo teraz musisz jeździć autobusem a przecież nikt nie ma prawa Ci tego narzucić, bo teraz w przypadku sprzedaży auto będzie juz powypadkowe... przemyśl to. Ja dziękuję Bogu że wpadłem na jedną z takich firm jak miałem stłuczkę...

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar redek83
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Auto
    Inny
    Postów
    945

    Domyślnie

    Zawsze możecie się na PW zgadać co do tej firmy żeby reklamy nie robić Ja właśnie wszedłem do domu bo wracam z PTU zgłośić szkodę. U mnie banał bo tylko lekkie otarcia. Każdą wycenę masz prawo reklamować, możesz poprosić swojego rzeczoznawce. Wszystko zależy od tego co jest dla Ciebie priorytetem. Szybkość naprawy auta czy kasa.
    STOP CIOTOM DROGOWYM
    Było>> 166 2.4 JTD '99 >> GT 1.9 JTD '05 >> Jaguar X-Type 2.5 '03 >> Laguna 2 FL 1.9 DCI '05>>
    Jest>> Passat B6 2.0 TSI 200KM '07 ver. USA

  7. #7
    SilvesterVip
    Gość

    Domyślnie

    Wuuuf, coraz więcej pytań a mniej odpowiedzi !

    Gotówkowo, bezgotówkowo ?
    Poprosić o pomoc firmę zajmującą się odszkodowaniem czy nie korzystać z ich usług? Wrr, nie wiem, nie wiem nic.
    Problemem jest też to , że mieszkam w małej miejscowości na Pomorzu. Większe miasta? Koszalin 60 km, Słupsk 60 km więc wszystkie sprawy telefonicznie mogę jedynie załatwić w tym momencie.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Ja właśnie jestem na etapie użerania się z pewnym towarzystwem, póki co próbuję sam, ale jak nie podołam, to poproszę o pomoc którąś z kancelarii prawniczych.
    Wiele możesz dowiedzieć się tutaj: http://www.rzu.gov.pl/
    Ja np. dowiedziałem się, że owszem, prawo jest po mojej stronie, ale co z tego, skoro i tak trzeba tego dowodzić przed sądem, bo ubezpieczyciel (każdy!) liczy na to, że nie będzie się poszkodowanemu chciało i dlatego policzą części zamienne, a nie oryginalne, do tego obniżą o wartość amortyzacji przy czym zaniżą stawkę roboczogodzin i wypłacą marne parę groszy (jakieś30 - 35% wartości szkody), za które naprawisz auto u pana Władka pod lasem...
    Nie wspominając już o tym, że są obowiązani do wypłacenia kasy za obniżenie wartości pojazdu z powodu kolizji.
    Pozdrawiam i życzę powodzenia.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Po pierwsze to dopilnuj rzeczownawcy. Musi Ci dokładnie opisać, każdy uszkodzony element łącznie z tymi, których nie widać. Każdą wycene musisz sprawdzić i ewentualnie skonsultować z mechanikiem lub blacharzem znającym się na rzeczy. Po podpisaniu protokołu z oględzin będzie za późno na negowanie opinii rzeczoznawcy/likwidatora szkód.

    Po drugie, jesli masz zaufaną firmę, która Ci zrobi auto przede wszystkim dobrze (pomiar nadwozia na ramie, lakiernia najlepiej z komorą itd) to możesz się godzić na wypłatę gotówki i naprawę auta we własnym zakresie. Części kupisz bez problemu na forum, "alegrze" lub nowe wedle uznania.

    Po trzecie musisz wiedzieć ile Ci policzą amortyzacji za wiek auta i jaką kwotę za każdą część dostaniesz. Jeśli przwdstawisz rachunki za części to zwrócą Ci całą kwotę ale netto. Jesli na tomiast nie dostarczysz im rachunków to wyliczają wartość części wedle ogólnodostępnego katalogu zamienników. Ceny robocizny są różne dola poszczególnych części kraju ale tutaj nie mają w zasadzie możliwości obniżenia kosztów naprawy.

    Reasumując musisz mieć dokładnie opisaną szkodę i po takich oględzinach niech Ci przedstawią kosztorys. Jeśli im zasugerujesz, że nosisz się z zamiarem oddania do ASO to powinni Ci ładnie wyliczyć kwotę do wypłaty bo onie wiedzą, jak drogie są naprawy w autoryzowanych warsztatach i wolą wypłacić z nawiązką Tobie niż dwa, trzy razy tyle ASO.

    ---------- Post dodany o godzinie 13:32 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 13:29 ----------

    Cytat Napisał alces1 Zobacz post
    Ja właśnie jestem na etapie użerania się z pewnym towarzystwem, póki co próbuję sam, ale jak nie podołam, to poproszę o pomoc którąś z kancelarii prawniczych.
    Wiele możesz dowiedzieć się tutaj: http://www.rzu.gov.pl/
    Ja np. dowiedziałem się, że owszem, prawo jest po mojej stronie, ale co z tego, skoro i tak trzeba tego dowodzić przed sądem, bo ubezpieczyciel (każdy!) liczy na to, że nie będzie się poszkodowanemu chciało i dlatego policzą części zamienne, a nie oryginalne, do tego obniżą o wartość amortyzacji przy czym zaniżą stawkę roboczogodzin i wypłacą marne parę groszy (jakieś30 - 35% wartości szkody), za które naprawisz auto u pana Władka pod lasem...
    Nie wspominając już o tym, że są obowiązani do wypłacenia kasy za obniżenie wartości pojazdu z powodu kolizji.
    Pozdrawiam i życzę powodzenia.
    - Rafał
    Masz szkodę z OC sprawcy czy AC? Jeśli z OC sprawcy to nie mają prawa Ci obniżyć za amortyzację a płacenie za zamienniki to normalny proceder przy wypłacie gotówki.

  10. #10
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer27 Zobacz post
    Po podpisaniu protokołu z oględzin będzie za późno na negowanie opinii rzeczoznawcy/likwidatora szkód.
    absolutnie się nie zgadzam
    w trakcie naprawy może wyjść coś czego nie jest się w stanie stwierdzić przed demontażem jakiejś części ( a przecież na oględzinach nikt nic nie demontuje ) , wtedy wzywa się znowu likwidatora na ponowne oględziny i doszacowanie szkody








Podobne wątki

  1. Rozbiłem i potrzebuję rady 147 1.6 T.S. 120KM
    Utworzone przez Kris147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-03-2012, 13:36
  2. Potrzebuję waszej rady alfoholicy ;)
    Utworzone przez pidzeej18002 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-12-2011, 18:37
  3. Kolizja, co wy na to??
    Utworzone przez b-ski w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 10-11-2009, 10:12
  4. 164 kolizja zaworow
    Utworzone przez paradox8 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-01-2007, 20:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory