Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Temat: Uszczelniacz do opon w sprayu (tyre repair) - pytania

  1. #21
    Użytkownik Romeo Avatar michałsnk
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    w Sanoku
    Auto
    W domu : Terenówka, Alfa Romeo 156 JTD 105 ps 255Nm,Berlingo 1.9D (XUD) wolnossące.
    Postów
    515

  2. #22
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    Nie masz pewności jak będzie działał taki uszczelniacz, np. uszczelnisz oponę, przejedziesz jakiś dystans, natrafisz na jakiś większy kamień i guma strzeli jeszcze bardziej. Ja bym jednak skupił na zapasówce.

  3. #23
    Dakkart
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Abidibi1509 Zobacz post
    Nie masz pewności jak będzie działał taki uszczelniacz, np. uszczelnisz oponę, przejedziesz jakiś dystans, natrafisz na jakiś większy kamień i guma strzeli jeszcze bardziej. Ja bym jednak skupił na zapasówce.
    Mam pewność bo mam go u siebie i jeden z kolegów również na tym jeździ (czasami szybko) i nic się nie dzieje. Nie twierdzę że jest lepszy od zapasówki, ale nie zawsze jest na nią miejsce, a to miejsca nie zajmuje.

  4. #24
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dakkart Zobacz post
    Wpompowuje się go przez wentyl i tam pozostaje w formie płynnej.
    I chlupie w czasie manewrowania?

  5. #25
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    kwestia miejsca to faktycznie kwestia samochodu i potrzeb kierowcy. Jak ktoś wozi w zapasówce 60cio litrową butlę z LPG, to raczej koła nie wciśnie. Jak ktoś z kolei wozi w bagażniku zabudowane car audio, wzmacniacze, itd to też z zapasówką pewnie nie pojedzie. Ale są też tacy, którzy odelżają auto, bo mają potrzeby wożenia innych bagaży. Także to jest kwestia kto co potrzebuje. ale jak mówicie, że to się sprawdza, to można kiedyś wypróbować

  6. #26
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    Cytat Napisał Abidibi1509 Zobacz post
    kwestia miejsca to faktycznie kwestia samochodu i potrzeb kierowcy. Jak ktoś wozi w zapasówce 60cio litrową butlę z LPG, to raczej koła nie wciśnie. Jak ktoś z kolei wozi w bagażniku zabudowane car audio, wzmacniacze, itd to też z zapasówką pewnie nie pojedzie. Ale są też tacy, którzy odelżają auto, bo mają potrzeby wożenia innych bagaży. Także to jest kwestia kto co potrzebuje. ale jak mówicie, że to się sprawdza, to można kiedyś wypróbować
    Ja kupe czasu od włożenia butli jeździłem bez zapasu i bez sprayu ... stwierdziłem ze po jakiego grzyba w aucie jeżdżącym po mieście i promieniu 40km od potrzeba mi zapas. Przecież jak coś się stanie to ktoś przyjedzie.
    No i się przeliczyłem jak złapałem kapciocha o 9 rano, gdy wszyscy w szkołach na uczelniach pracy. Pompka nie działa kompresor na orlenie zepsuty a do najblizszego wulkanizatora droga jak z rajdu paryż dakar.
    Od tamtej pory zawsze woże ze sobą zapas. Albo w bagażniku, albo w boxie jeżeli jest zalożony i nie ma problemu
    Dojazdóweczka jest malutka nie zajmuje sporo miejsca, ładnie schowana w pokrowcu przyczepionym pajączkiem w bagażniku.
    Może to i pare kg jest, może miejsca zajmuje ale wiem ze jak stane gdzieś z flakiem to szybko sobie wymienie i dojade do wulkanizatora.
    Co do sprayu. Mieliśmy sytuacje w aucie kolegi. Wypełnilismy sprayem. OK dojechaliśmy ten kawałek do domu, później przekładamy koła do drugiego auta zeby juz nim pojechac do wulkanizatora no i poszło ... w cholere. Najprawdopoodniej kwestia ciezaru auta. Koła z małej benzyny posżły do dużego diesla na przód i wywaliło całe to uszczelnienei w cholere.
    147 powodów do zadowolenia

  7. #27
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    Cytat Napisał mattom Zobacz post
    Może to i pare kg jest
    ja też na to tak patrzę, w sensie, że nie załuję tego "obciążenia". Jak padła mi turbina i czekałem na kolegę to nawet nie mogłem ściągnąc pokrywy silnika, bo miałem klucz 10stkę, płaski, a nie nasadowy. A w GT jest pokrywa której jedną śrube tylko nasadówką można ściągnąć. Od tego zdarzenia wożę w bagażniku całą walizkę. ok 10 kg to waży, ale jest ładnie, stabilnie przytwierdzona w bagażniku i gra

  8. #28
    Dakkart
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał drift-r Zobacz post
    I chlupie w czasie manewrowania?
    Nie to jest żel, który równomiernie rozkłada się pod powierzchnią bieżnika. Nie ma wpływu na jazdę.

  9. #29
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Audi
    Postów
    1

    Domyślnie

    Ja do uszczelniania opon stosowałem kiedyś special cement bl. Umiejętnie stosując można sobie spokojnie opone załatać. Klej mega trzyma. A kupić go możecie np. w sklepie Tiptopol.

  10. #30
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Warszawa / Zielona Góra
    Auto
    GT 3.2 V6
    Postów
    3

    Domyślnie

    Hej, a czy dojazdówka 15'' nie będzie kolidować z przednimi hamulcami w GT 3.2 ? Podobno "normalnego" koła mniejszego niż 17'' nie da się zamontować.

Podobne wątki

  1. płynna guma folia w sprayu
    Utworzone przez Black Wolf w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 15-05-2017, 21:05
  2. malowanie - lakier w sprayu motip
    Utworzone przez szajbus0 w dziale 147
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 18-04-2016, 11:58
  3. Biały smar w sprayu
    Utworzone przez polkop w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-12-2013, 20:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory