Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 60

Temat: Klocki hamulcowe Ferodo Premier vs. DS Performance

  1. #41
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie Klocki hamulcowe Ferodo Premier vs. DS Performance

    Dla fanów maxgear czy jak to gowno sie tam nazywa. Zróbcie cos dla innych raz w życiu i załóżcie normalne klocki - miałem okazje wypróbować i trudno uwierzyć jak zle te klocki sa. Pedał idzie w dno a auto dalej nie hamuje. Po zmianie na premier inne auto. Po zmianie na ds jest całkiem spoko. 156 na 1-tłoku.

  2. #42
    Użytkownik Świeżak Avatar dexster
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Praga / Bielsko-Biała
    Auto
    GTV Spider 3.0 V6 12V ph2
    Postów
    178

    Domyślnie

    W 156 miałem tarcze brembo i klocki premier trochę pylą Ale auto staje w miejscu
    Zapraszam na stronę kukulturze.pl

    AR
    Kiedyś: 156>159>
    Obecnie: GTV Spider 3.0 V6

    Volvo V60

  3. #43
    Użytkownik Świeżak Avatar Proboszcz
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 156 2.0 JTS, AR GT 3.2 V6, Giulia Veloce Q4
    Postów
    74

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesiekK. Zobacz post
    To nie wina tych tarcz, z złego doboru do nich klocków i być może złego "ułożenia" zestawu, bo hebel to też trzeba wiedzieć jak ułożyć.

    Poniżej zdjęcie Brembo MAX w połączeniu z Ferodo DS3000 w mojej zabawce po jednym z treningów, notorycznie świecą jak dobra żarówa, wypiekają lakier na alumach na zółto w okolicy piast i jakoś bić i pękać nie chcą Ten szary pył to spalona oryginalna powłoka Brembo


    Tarcze i klocki rzecz jasna były nowe, zamontowane zgodnie ze sztuka na dokładnie oczyszczona piastę.
    Nie mierzyłem bicia czujnikiem zegarowym ale jeżeli by było, w co raczej wątpię, to tylko z winy złego wykonania tarczy.
    Miałem podobne „efekty” jakie opisuje pampik czyli bicie i towarzyszące temu „huczenie” które moim zdaniem pochodzi właśnie od tych wyfrezowań powodujących zmiany w powierzchni kontaktu klocka z tarczą.

    A ten „szary pył” to standardowe proszkowe malowanie aby zapobiec korozji mam identyczne na standardowych brembo.

    Nie wiem co masz na myśli pisząc “świecą jak dobra żarówa” ale żeliwo zaczyna żarzyć się w temperaturach powyżej 400°C i to dopiero na ciemno czerwono a już przy sporo niższych bo w okolicach 300°C na powierzchni tworzą się tlenki i pojawiają odbarwienia których na zdjęciu brak.
    Ostatnio edytowane przez Proboszcz ; 14-01-2015 o 09:20

  4. #44
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał dexster Zobacz post
    W 156 miałem tarcze brembo i klocki premier trochę pylą Ale auto staje w miejscu
    Najlepszy dowod na "wartosciowosc" postow tutaj... Premiery na seryjnym zacisku nie maja nic wspolnego z autem stajacym deba.

    Twin Spark Compressore - Na pohybel hejterom - Szalone 0.5bara
    Mazda mx5 - bokiem, na glebie i z kierownicą po złej stronie.
    "Nothing is "good" for daily driving that's not OEM. So by that logic don't turbo your car. Don't make it faster. Don't do anything. Go buy a bus pass."

  5. #45
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Fakt. Ale pamiętaj ze jest to komentarz subiektywny najprawdopodobniej osoby która ma niewielkie doświadczenie.

  6. #46
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Proboszcz Zobacz post
    Tarcze i klocki rzecz jasna były nowe, zamontowane zgodnie ze sztuka na dokładnie oczyszczona piastę.
    Nie mierzyłem bicia czujnikiem zegarowym ale jeżeli by było, w co raczej wątpię, to tylko z winy złego wykonania tarczy.
    Miałem podobne „efekty” jakie opisuje pampik czyli bicie i towarzyszące temu „huczenie” które moim zdaniem pochodzi właśnie od tych wyfrezowań powodujących zmiany w powierzchni kontaktu klocka z tarczą.

    A ten „szary pył” to standardowe proszkowe malowanie aby zapobiec korozji mam identyczne na standardowych brembo.

    Nie wiem co masz na myśli pisząc “świecą jak dobra żarówa” ale żeliwo zaczyna żarzyć się w temperaturach powyżej 400°C i to dopiero na ciemno czerwono a już przy sporo niższych bo w okolicach 300°C na powierzchni tworzą się tlenki i pojawiają odbarwienia których na zdjęciu brak.


    Brembo Max nie jest malowane proszkowo a te tarcze regularnie widzą temperatury 550-600 stopni C ....
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  7. #47
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie


    Nie wiem co masz na myśli pisząc “świecą jak dobra żarówa” ale żeliwo zaczyna żarzyć się w temperaturach powyżej 400°C i to dopiero na ciemno czerwono a już przy sporo niższych bo w okolicach 300°C na powierzchni tworzą się tlenki i pojawiają odbarwienia których na zdjęciu brak.
    Tlenki sie tworzą ale krótko żyją - klocki je ścierają. Co do temperatury żarzenia - pojezdzij troche w nocy agresywnie i poczujesz sie jak kierowca F1 hamujący przed szykana

  8. #48
    Użytkownik Świeżak Avatar Proboszcz
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 156 2.0 JTS, AR GT 3.2 V6, Giulia Veloce Q4
    Postów
    74

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesiekK. Zobacz post
    Brembo Max nie jest malowane proszkowo a te tarcze regularnie widzą temperatury 550-600 stopni C ....
    To ciekawe ...
    Ponizej standardowe Brembo:
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BB2.jpg
Wyświetleń:	302
Rozmiar:	47.5 KB
ID:	154839  

  9. #49
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Proboszcz Zobacz post
    To ciekawe ...
    Ponizej standardowe Brembo:

    To teraz weź nową tarczę i sprawdź że nie jest to tanie malowanie proszkowe jak napisałeś wcześniej, tylko powłoka elektrochemiczna.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  10. #50
    Użytkownik Świeżak Avatar Proboszcz
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 156 2.0 JTS, AR GT 3.2 V6, Giulia Veloce Q4
    Postów
    74

    Domyślnie

    To nakładana elektrostatycznie powłoka którą następnie utwardzana jest termicznie (w piecu) - czyli potocznie malowanie proszkowe.
    Być może MAX-y mają jakąś warstwę galwaniczną - choć szczerze w to wątpię bo to taki sam kawał żeliwa.
    Mogę cię natomiast zapewnić, że warstwa na moich tarczach, gdy były nowe, wyglądała identycznie jak to co pokazałaś wcześniej.

Podobne wątki

  1. klocki przód - Ferodo Racing ds3000 czy Premier ?
    Utworzone przez mike w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-02-2012, 20:11
  2. [156] Klocki FERODO DS Performance na tył
    Utworzone przez Superjahu007 w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-06-2010, 17:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory