Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Czy to jest masa?

  1. #1
    majkkel
    Gość

    Domyślnie Czy to jest masa?

    Witam , od kilki tygodni mam problem z rozładowującym się akumulatorem, przeważnie co 3-4 dni aku pada, sprawdzałem miernikiem wskazywało że wszystko jest ok, ładowanie ze strony alternatora prawidłowe, dla pewności sprawdziłem lampki czy gasną oraz wypiąłem całkowicie radio jak również alarm, w innym temacie poruszyłem też charakterystyczne cykanie jakby za kokpitem w chwili wkładania kluczyka i przekręcenia w pozycje mar, czasami słychać jak coś cyka czasami nie cyka ale jak załączę światła albo nawiew i wyłączę cykanie się pojawia, dziś zaobserwowałem o ile dobrze zakładam że masa w samochodzie nie ma żadnego podpiętego przewodu jest tylko wkręcona śruba w karoserie czy tak ma być? czy może mieć to jakiś wpływ na rozładowanie się aku po kilku dniach użytkowania? poniżej dodaje foto czy do tej śruby powinien iść jakiś przewód ?
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0377.jpg
Wyświetleń:	383
Rozmiar:	103.3 KB
ID:	80272   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0379.jpg
Wyświetleń:	381
Rozmiar:	55.8 KB
ID:	80273  

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Na pierwszym zdjęciu zaznaczone strzałka miejsce jest od czegoś innego. Masa jest przykręcana do stałego elementu karoserii (z przodu są to podłużnice).

    Jeżeli chcesz odnaleźć przyczynę rozładowania akumulatora to trzeba zrobić pomiary na obwodach. Jak nie masz sprzętu do tego (dobry multimetr) to się udaj do elektryka.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #3
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał majkkel Zobacz post
    Witam , od kilki tygodni mam problem z rozładowującym się akumulatorem, przeważnie co 3-4 dni aku pada, sprawdzałem miernikiem wskazywało że wszystko jest ok, ładowanie ze strony alternatora prawidłowe, dla pewności sprawdziłem lampki czy gasną oraz wypiąłem całkowicie radio jak również alarm, w innym temacie poruszyłem też charakterystyczne cykanie jakby za kokpitem w chwili wkładania kluczyka i przekręcenia w pozycje mar, czasami słychać jak coś cyka czasami nie cyka ale jak załączę światła albo nawiew i wyłączę cykanie się pojawia, dziś zaobserwowałem o ile dobrze zakładam że masa w samochodzie nie ma żadnego podpiętego przewodu jest tylko wkręcona śruba w karoserie czy tak ma być? czy może mieć to jakiś wpływ na rozładowanie się aku po kilku dniach użytkowania? poniżej dodaje foto czy do tej śruby powinien iść jakiś przewód ?
    To ze strzałkom to reszta z czujnika otwarcie maski(alarm). Sprawdź miernikiem(wystarczy taki za 10zł)pobór prądu po wyłączeniu(amperomierz w szeregowym połączeniu z akumulatorem).
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  4. #4
    majkkel
    Gość

    Domyślnie

    sprawdzane było przez elektryka pobór był prawidłowy tzn. nie szkodzący akumulatorowi, właściwy w tym przypadku , tak samo jak ładowanie przez alternator było ok. czy możliwe że rozładowanie aku to wina jakiego z przekaźników ?

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków Radom
    Auto
    159 1.9 16v q-tronic 2008r
    Postów
    876

    Domyślnie

    po pierwsze zmnierz prąd, tylko auto zgaszone, zamknięte, wszystkie lampki off itp... przyjmijmy, że jak masz powyżej 50 czy 100 mA to masz jakiś prądożerny odbiornik

    a może masz aku zyużyty. odłącz klemy na te 4 dni i spróbuj wtedy uruchomić silnik.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar tomek921
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Częstochowa/Kłobuck
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD CF2
    Postów
    906

    Domyślnie

    Skoro pomiary były dobre to przyjrzyj się lepiej akumulatorowi, może ze starości już nie trzyma parametrów. Zobacz czy cele nie mają przebicia, poziom elektrolitu jak i kwasowość.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Rychu
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 1.9JTD SW
    Postów
    82

    Domyślnie

    Czy elektryk podał Ci wynik pomiaru? Powinien on na wyłączonym zapłonie wynosić jak najmniej. W mojej Alfie mam 0,01A. Przy większym poborze prądu teoretycznie aku powinien wytrzymać kilka do kilkunastu dni ale ujemne temperatury robią swoje i wystarczy 2-3 dni żeby aku padł

  8. #8
    majkkel
    Gość

    Domyślnie

    pobór wynosił z tego co Pamiętam 0,02 A na zgaszonym, akumulator który kupiłem w Maju tego roku przez te przypadłości już zareklamowałem w tym tygodniu mam dostać odpowiedź, w chwili oddania swojego praktycznie nowego aku dostałem zastępczy i dzieje się to samo.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kezsats
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    AR GT 3,2 V6 Q2
    Postów
    278

    Domyślnie

    Witam.
    Wszystko wskazuje na zasiarczony akumulator.
    Ładuje bardzo szybko, a nie w czasie 12 -14 godz.
    /np. samochodowy/.
    Nie "trzyma" pojemności.
    Najlepiej sprawdzić aerometrem /w przypadku samochodowego/.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Prawdopodobnie twój nowy akumulator miał kiepskie parametry i uległ zasiarczeniu (może mieć zwarcie wewnętrzne i stąd saoistne rozładowywanie), a ten niby zastępczy to stary złom....
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

Podobne wątki

  1. Masa i zasilanie
    Utworzone przez ozman w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-01-2015, 11:53
  2. [159] 2.4 Po wywaleniu DPF Oczekiwana masa powietrza jest stała (1199,5mg/w) to normalne?
    Utworzone przez mroku w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-12-2014, 21:30
  3. [156] Masa powietrza
    Utworzone przez Wooxxx w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-05-2014, 20:08
  4. Gdzie jest Masa ?
    Utworzone przez Murcialago w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-10-2013, 09:06
  5. [145] Gdzie jest masa do ECU
    Utworzone przez striker41 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-11-2011, 07:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory