Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: klimatyzacja

  1. #1
    marshal
    Gość

    Domyślnie klimatyzacja

    Witam . Dzisiaj nabijałem i sprawdzałem szczelność klimatyzacji w swojej alfie . Wszystko fajnie aż do momentu uruchomienia klimy nie dmuchało zimnym powietrzem . Mechanicy sprawdzili bezpieczniki (wszystkie dobre) wiec potem zabrali sie za sprężarkę i . Odłączyli Kabel od sprężarki i stwierdzili ze nie ma prądu w przewodzie którym jest podłączona sprężarka . . Są może jakieś plany instalacji elektycznej do tego układu ? ? Jak myslicie to wina kabla czy moze być cos innego . ?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Nie chce mi się szukać, ale poszukaj czegoś takiego jak eLearn156 jest gdzieś tu na forum po polsku tam może coś być

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    To że nie ma prądu w tym kablu nie oznacza że jest coś zepsute. Prąd w kablu na sprężarce pojawia się gdy przyzwoli na to ecu silnika. A przyzwoli jeżeli: temperatura otoczenia jest wyższa niż 5 stopni, skraplacz nie jest oszroniony (np gdy nie odbiera nic zimna), niedostateczne ciśnienie w układzie, nie działa II bieg wentylatora, jest wyłączona na panelu, temperatura w środku auta jest niższa niż zadana. To tyle. Teraz musisz sprawdzić któryś z wymienionych czynników. Może wentylatory się nie załączają. Może presostat nawala a może teraz już masz dziurawą klimę powodów są setki. Nikt tu nie wywróży jak sam się za to nie weźmiesz.

  4. #4
    marshal
    Gość

    Domyślnie

    klima nabita i szczelna jest . wczoraj włączyłem klime i podczas jazdy sie włączyła ale nie za każdym razem chce sie włączyć ..
    nie wiem o co juz dla niej chodzi .. ;(

  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Presostat.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Brt
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    RIO
    Auto
    Stelvio 2.0 280 - były:159 SW 1.9 16V JTDm Q i 156 SW 1.9 16V
    Postów
    232

    Domyślnie

    No własnie .. mam podobny przypadek ... mechanik tez stawia na presostat, lub ewentualnie na sprzęgło kompresora ... u mnei klima włącza się jak auto jest zimne, ale po nagrzaniu już niekoniecznie. W związku z tym padł pomysł (oprócz presostatu), że może przyczyną jest sprzęgło elektromagnetyczne. W niektórych autach ()np. focusach) tak jest, że jak sprzęgło jest "trochę" zużyte, to na ciepło nie zawsze załapuje ... często pomaga wyjęcie "jakiejś" podkładki dystansowej. Ale pytanie do osób które znają lepiej alfy ... czy to jest mozliwe w tym typie sprężarki klimy ??

    Oczywiście sprawdzę od strony elektrycznej, czy na sprężarke dochodzi napięcie i to będzie podejrzewam główny wyznacznik miejsca awarii ... ale jakby mi ktoś odpowiedział na pytanie zadane wyżej byłbym wdzieczny.

    EDIT:
    Jeszcze jedno pytanie ... czy w alfie wymiana presostatu wiąże się z rozszczelnieniem układu ?? Czy też presostat ma swój zawór i po prostu można go wykręcić nie odciągając wczesniej czynnika z układu ??
    Ostatnio edytowane przez Brt ; 20-06-2013 o 09:44
    Pozdrawiam - Brt

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brt Zobacz post
    Ale pytanie do osób które znają lepiej alfy ... czy to jest mozliwe w tym typie sprężarki klimy ??
    Nigdy o tym nie słyszałem.


    Cytat Napisał Brt Zobacz post
    Jeszcze jedno pytanie ... czy w alfie wymiana presostatu wiąże się z rozszczelnieniem układu ?? Czy też presostat ma swój zawór i po prostu można go wykręcić nie odciągając wczesniej czynnika z układu ??
    Powinien być. Co prawda w 166 jeszcze nie sprawdzałem ale we wszystkich znanych mi autach (kilkunastu) presostat ma swój zawór na sprężynie. Jak szybko wykręcisz to tylko syknie.

    Sumą sumarą lepiej przełożyć czujnik na próbę niż męczyć się ze sprzęgłem.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Brt
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    RIO
    Auto
    Stelvio 2.0 280 - były:159 SW 1.9 16V JTDm Q i 156 SW 1.9 16V
    Postów
    232

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Presostat mam tak czy tak do wymiany, bo ma już jakieś nieszczelności (po zdjęciu wtyczki z niego widać wewnątrz czynnika trochę). A i potwierdzę, że ma swój zawór, więc można go wymieniać bez spuszczania czynnika. Wymienię i zobaczę czy wróci do normy wszystko ... jak nie to będę dalej szukał.
    Pozdrawiam - Brt

  9. #9
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Wróci. Jak presostat przecieka to właśnie będzie szwankować klima.

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brt Zobacz post
    . często pomaga wyjęcie "jakiejś" podkładki dystansowej. Ale pytanie do osób które znają lepiej alfy ... czy to jest mozliwe w tym typie sprężarki klimy ??
    zapewne chodzi o podkladke/podkladki regulujące szczelinę powiędzy okładziną sprzegla na kole pasowym a tarczką sprzegielka , która to w momencie jak wlacza sie elektro magnes łączy te 2 elementy i kompresor pracuje. Nie wiem czy wyjecie tych podkladek to dobry pomysl. Wnajgorszym przypadku zatrzesz kompresor. Każdy producent ustala minimalną szczeline pomiedzy tymi 2 wspolpracujacymi elementami sprzegielka. Jezeli kompresor jest ok, presostat tez, w ukladzie jest cisnienie to po wcisnieciu guzika w kabinie sprzegielko powinno zatrybic i kompresor powinien zaczac chlodzic. Zalaczaj guzik w kabinie, druga osoba niech oglada jak kompresor reaguje. Jest tez opcja ( auta stare/ wyeksploatowane) , ze padl elektromagnes lub sprzegielko trzeba przetoczyc bo sie poprostu slizga. W kompresorach klimy jest kilka elementow zuzywajacych sie z biegiem czasu, a po 13 latach eksploatacji regeneracja calej sprezarki to czasami koniecznosc. Ja bym uzywke kupil lub regenerowany. Ostatnio widziałem regenerowane kompresory do 156 po 400 zeta na allegro. Ale pytaj o gwarancje bo w 166 3 lata temu kupilem regenerowany kompresor za prawie 1k i po 2 latach eksploatacji padlo lozysko kola pasowego. okazalo sie ze wsadzili jakies chinskie G. Niedawno sam zalozylem lozysko NACHI za 90 zeta i smiga az milo ( a sprzedawca mial tez takie same lozyska NO name po 25, 45 zeta).
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 20-06-2013 o 15:35
    [C

Podobne wątki

  1. Klimatyzacja
    Utworzone przez cinek003 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-04-2014, 12:36
  2. Klimatyzacja w 159
    Utworzone przez sAweK w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-02-2014, 18:46
  3. Klimatyzacja!
    Utworzone przez Green Boy w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 10:08
  4. [33] klimatyzacja
    Utworzone przez elbus w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 15:14
  5. Klimatyzacja???
    Utworzone przez sylwek9161 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-07-2010, 15:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory