Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #8771
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    145 1.4TS, 156 SW 1.8TS, 159 1.9JTS, GT 1.9JTD, Volvo V40 CC, Fiat 500, Giulia 2.0 200km
    Postów
    87

    Domyślnie

    Ja mam obawy co do weryfikacji przez rynek. Rozpoczęcie sprzedaży idzie jak krew z nosa. Pamiętam jak wprowadzali 156 czy 159 to chwalili się ile maja już zebranych zamówień. Przy 156 było to chyba na starcie około 40.000. Teraz cisza.
    Cenniki pojawiły się jakieś 2 miesiące temu w Europie a nie sprzedali nawet 1000 szt. Te 800 we Włoszech to pewnie dema rejestrowane na dealerów. We Włoszech żadnej Giuli nie widziałem ani żadnych reklam. Generalnie jak ktoś nie interesuje się marką
    Alfa Romeo to nie ma pojęcia, że taki samochód pojawił się na rynku. Obawiam się, że jest brak popytu na ten produkt.

  2. #8772
    Użytkownik Znawca Avatar Archi
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Gliwice/Knurów
    Auto
    była GT 3.2 V6 Q2
    Postów
    1,193

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamku111 Zobacz post
    Smutne jest to ciagle wracanie do historii, do lat 60tych zeby pokazac jak to AR sie dobrze prowadzila i robila piekne auta (...).
    Kult 159 to za duze slowo, po prostu wiekszosc na forum ma/miala ten model, do tego Giulia jest traktowana jako nastepca 159 mimo duzej przerwy miedzy tymi modelami, stad porownania.
    Przeciwnie - jest konieczne, ponieważ to wracanie pokazuje tym co nie wiedzą (lub nie chcą wiedzieć - zwłaszcza na tym forum [a potem jeszcze uważają się za szykanowanych w taki czy inny sposób - to a propos wpisu jersey'a]), że to czego teraz podjęła się AR to nawiązanie do jej najlepszych tradycji, a nie kopiowanie konkurencji - bo jeśli już mowa o niemieckiej konkurencji, to jest to próba odpowiedzi na oczekiwania obecnego rynku przez nią wyznaczone.

    Póki co testy (dziennikarskie, forumowiczów) nie tylko QV, ale i 2.2 mówią, że technicznie AR wywiązuje się z tej próby co najmniej dobrze.
    O stylistyce - po raz kolejny to napiszę - nie mówię, bo jednym podoba się bardzo, innym wcale - a dla pozostałych jest ambiwalentna.
    Alfa Romeo Nel Cuore

  3. #8773
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    SY
    Auto
    Julietta
    Postów
    137

    Domyślnie

    Archi, smutne jest to ze, musimy siegac az tak gleboko... Od lat 60tych Alfa nie zrobila samochodu ktory by nawiazywal do tej tradycji? czy Giulia naprawi wizerunek AR po takich niewypalach jak 159, czas pokaze

  4. #8774
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mmax88
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jaguar XF 3.0 V6
    Postów
    692

    Domyślnie

    [MENTION=13187]Archi[/MENTION] dziękuję za ten wpis. Jak widzę, są jeszcze na tym forum ludzie, którzy wiedzą co to Alfa Romeo, skąd się wzięła i że 159 to nie jest jedyna słuszna definicja Alfy... Gdzieś w tym wątku ktoś pisał (nie pamiętam, kurcze, kto), że nawet RWD w Giulii to kopiowanie BMW... I tacy ludzie na naszym forum siedzą, uważają się za miłośników Alfy Romeo...
    Ten wątek jest dla mnie kolejnym potwierdzeniem, że wiele osób tu obecnych to nie fani Alfy, tylko konkretnego modelu (głównie 159, ale też innych). Nie ma w tym absolutnie niczego złego, sam uwielbiam np. Mustangi, choć za innymi Fordami nigdy się nie oglądam. Ale nie będę na forum Forda narzekać, że nowe Mondeo ma w sobie za mało Mustanga. Przykład troszkę skrajny i tylko częściowo pasujący do sytuacji, jasne, ale chyba rozumiecie, co chciałem powiedzieć. I tak, Giulia jest następcą (następczynią) 159, ale Alfa Romeo to nie VW, który wypuszcza nowe generacje Golfa ledwo odróżnialne od poprzedniej (choć ostatnio poszaleli trochę jak na nich), to jest zupełnie nowy model. Nie ma w sobie niczego ze 159 i tylko obecnością V6 można na siłę powiązać ze 156. I bardzo dobrze!

  5. #8775
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    SY
    Auto
    Julietta
    Postów
    137

    Domyślnie

    Wszytko pieknie, tylko udzielajacy sie tutaj nie narzekaja na Alfe jako marke, jedynie wypowiadaj swoje zdanie na temat Giulii, co ma historia marki do tego ze ktos uwaza aktualny model AR za mniej lub bardziej udany? CZy bycie fanem Alfy rowna sie z bezkrytycznym uwielbieniem wszystkiego ze znaczkiem AR? Czy krytyka obecnej polityki firmy tez skresla mnie jako fana? Juz to pisalem jestem fanem ale nie fanatykiem. Uwazam, ze kazdy moze wypowiedziec na forum swoje zdanie, nawet to mniej pochlebne, takie wpisy moga prowadzic do bardzo ciekawych i konstruktywnych dyskusji.
    Ostatnio edytowane przez adamku111 ; 20-07-2016 o 12:15

  6. #8776
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamku111 Zobacz post
    Archi, smutne jest to ze, musimy siegac az tak gleboko... Od lat 60tych Alfa nie zrobila samochodu ktory by nawiazywal do tej tradycji?
    Wcale nie tak głęboko... Ostatnio produkowane modele RWD to 1993 rok, nie licząc oczywiście 8C Competizione i 4C. Licząc masową produkcję, 75 zakończyła żywot w roku 1992.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  7. #8777
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mmax88
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jaguar XF 3.0 V6
    Postów
    692

    Domyślnie

    [MENTION=66413]adamku111[/MENTION] chyba nie do końca dobrze odczytałeś moje intencje, być może nie dość dokładnie się wyraziłem. Ja też nie uważam, że wszystkie auta w historii Alfy są ideałami, oj nie, daleki jestem od tego. Chodziło mi o to, że jest pewna grupa ludzi (nie tylko w tym wątku oczywiście), którzy są fanami tylko jednego modelu (w czym niczego złego nie ma), a próbują nazywać się alfaholikami. Ja jestem fanem Mustanga, ale nigdy nie nazwę siebie miłośnikiem Forda, choć Mustang jest Fordem. Alfaholik to fan (nie fanatyk) marki, mający pojęcie o modelach sprzed ery Gtv/147/156/166 i późniejszych, Brery, 159 a również 8C Competizione czy 4C. Nie, nie musi znać detali konstrukcyjnych ani dat produkcji, ale ma blade pojęcie o najważniejszych modelach.

  8. #8778
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Mam pojęcie, znam nawet parę modeli sprzed ery 33 i 75. Najładniejsze Alfa dla Mnie to Giulia 1300 Junior, Giulia SS i Giulia TZ (a z nowożytnych 8C Disco Volante i TZ3 Stradale). Niestety nie miałem przyjemności prowadzić żadnego z tych cudownych wozów. Ale to nie zmienia odbioru nowożytnej Giuli przeze mnie i tego, czego oczekuję od nowoczesnego sedana

  9. #8779
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Zastanawiające jak bardzo można mieć wyrobiony pogląd czy Giulia to samochód dobry czy zły, czy to dobra czy zła Alfa - jeśli się nią nawet nie jechało. Polecam jednak z ostatecznymi sądami poczekać na jazdy.

    Co do narzekania, że słabo się sprzedaje - na razie to w ogóle się nie sprzedaje. Przecież gołym okiem widać, że ten "debiut" został wymuszony przez rynek kolejna data wprowadzenia do sprzedaży była by kompromitacją marki. Na razie to oni jeszcze pracują nad komercjalizacją pełnej gamy silników, instrukcjami, broszurkami i poprawkami konstrukcyjnymi )
    To by było na tyle jeśli chodzi o "sprzedaż Giulii". Polecam odczekać przynajmniej do końca września albo i października.
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  10. #8780
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    Alfa Romeo 159 tbi
    Postów
    168

    Domyślnie

    Rozmawiałem dziś z dealerem w Rzeszowie, i mówił, że mają już zamówienia na 6 QV, ponoć diesel nie cieszy się szczególnym zainteresowaniem. Twierdził również, że 120 tys za podstawową benzynę jest jak najbardziej realne.

    Wysłane z mojego MotoE2(4G-LTE) przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory