Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 68

Temat: Kluczyk i pakiet convinience

  1. #41
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Chrisu
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 AT 200PS wersja Business
    Postów
    88

    Domyślnie

    Cytat Napisał koskar Zobacz post
    Dla mnie, tak, stoję jak debil i macam się w okolicy krocza wydając dziwne dźwięki...


    a tak serio- testowałem to w różnych autach, czasem ten system działał lepiej, czasem gorzej, ale sam fakt że miałem kluczyki wsadzone gdzieś w plecaku czy łerewer w spodniach i nie przejmowałem się ich istnieniem, bardzo mnie cieszył i znakomicie ułatwiał życie. O jedną czynność mniej.
    Przyzwyczajenie to druga natura człowieka. Od ponad 20 lat kluczyk od auta noszę zawsze w prawej kieszeni spodni a nie byle gdzie czy w jakiejś torbie. W torbie (torebce) to nosi połowę rzeczy kobieta i nigdy nie potrafi znaleźć tego co potrzebne. Także w przypadku faceta poszukiwanie czegoś tak istotnego jak kluczyki od jego ukochanej bryki ... sorki to brzmi hmm jakoś tak dziwnie (prawie zniewieściale
    Kluczyk w przypadku KeyLess cały czas nadaje sygnał (także leżąc w domu - chyba że go schowasz w metalowej puszcze!) , byle średnio rozgarnięty złodziej zczytuje sygnał i papa. W taki sposób zginęło już masę aut. Szwagier w takich sposób pozbył się nowego Mondeo (a ponoć Fordów nie biorą!).
    Poza tym przeceniacie funkcję tego systemu . Przecież drzwi i tak się same nie otworzą, trzeba złapać za klamkę ... już bardziej pożytecznym systemem - w przypadku zajętych rąk (zakupy, dzieci na rękach itd) - jest otwierania bagażnika ruchem nogi !
    Dla mnie KeyLess jest niedopracowanym i ryzykownym gadżetem , dopłaciłbym ...żeby go nie mieć !

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał loonyjoe Zobacz post
    no jak bez jaj, to może faktycznie
    ja np noszę kluczyk w torbie, bo w kieszeni spodni uwiera, zwłaszcza w pozycji siedzącej i odznacza się, co słabo wygląda...no chyba, ze nosisz bojówki. z kieszeni płaszcza łatwo może z kolei wypaść i potem trzeba szukać go pod fotelem (to mi się przydarzyło ) jasne, nic nie jest problemem, do wszystkiego można się przyzwyczaić, ale potem człowieka nachodzi, ze jednak chętnie by do tego dopłacił...
    ...co Cię tak uwiera ? przecież to nie są gabaryty smartfona, portfela czy paczki fajek. To tylko niewielki kluczyk. Może wyglądać źle w spodniach powiedzmy garniturowych , ale w każdych innych - nie widzę tu estetycznego problemu. Dla przykładu czapki zimowej też do kieszeni od kurtki nie wsadzasz bo źle wygląda ?

    Dla mnie KeyLess to zło i raczej nie umiem znaleźć argumentu który mnie do niego przekona.

  2. #42
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    O maaaatko no tak bo facet musi mieć spodnie i polować na niedźwiedzie.
    Ja akurat nie noszę w spodniach bo uwiera, wolę w kurtce bądź bluzie a w lato właśnie w plecaku bądź torbie.
    A wyjeżdżanie że coś brzmi zniewieściale uważam że jest nie na miejscu

    Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

  3. #43
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Chrisu
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 AT 200PS wersja Business
    Postów
    88

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    To po nowym zakupie będziesz (z synkiem na rękach) szukał w kieszeni metalowego pudełka, żeby wyjąć z niego kluczyk
    ...jest jeszcze opcja zawinięcia kluczyka w "sreberko"

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał koskar Zobacz post
    O maaaatko no tak bo facet musi mieć spodnie i polować na niedźwiedzie.
    Ja akurat nie noszę w spodniach bo uwiera, wolę w kurtce bądź bluzie a w lato właśnie w plecaku bądź torbie.
    A wyjeżdżanie że coś brzmi zniewieściale uważam że jest nie na miejscu

    Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
    ...no spodnie to musi mieć ! ... przecież nie spódnice Niedźwiedzie to są raczej pod ochroną ...no dobra niech Ci będzie, "wyjechałem" zbyt dobitnie... ale nie mogłem się powstrzymać czytając jak dla mnie dziwne argumenty. Po za tym nikomu nie zaszkodziła jeszcze szczypta sarkazmu...
    Cóż nie zgadzamy się diametralnie , nie zmuszam nikogo do noszenia kluczyka "przy dupie" ale to przynajmniej gwarantuje że go nie zgubisz ... w czeluściach plecaka . Nie rozumiem też zachwalania tego wątpliwej jakości systemu ...i tyle.

  4. #44
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Nie twierdzę że to jest niezawodne i bezpieczne, bo wiem że takie nie jest, ale jest wygodne i to się liczy dla mnie przede wszystkim.
    Poza tym zawsze jest ubezpieczenie... [emoji14]

    Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

  5. #45
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    AR Giulietta Veloce 2016
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chrisu Zobacz post
    Dla przykładu czapki zimowej też do kieszeni od kurtki nie wsadzasz bo źle wygląda ?
    w sumie to czapkę noszę tylko, gdy jadę na narty, bo do płaszcza właśnie słabo wygląda kurtkę też tylko na narty...choć jeden z moich płaszczy jest na tyle krótki, ze można go w sumie zakwalifikować jako kurtkę
    czy jest to niemęskie? lol, jak kupowałem giuliettę jedna z koleżanek powiedziała mi , że chyba żartuję, bo to damski samochód...cóż. osobiście uważam, że prawdziwy mężczyzna będzie męski nawet w obcisłej świecącej bluzce w różowym fiacie multipla w zielone kropki...natomiast nie uważam, by męską rzeczą było wyglądać niechlujnie, źle się ubierać i chodzić nieumytym
    jak pisałem wcześniej- moi rodzice rozumują jak Ty- keyless to zło. jestem w stanie to zrozumieć, chyba. ale ja wolę korzystać z technologii i tyle. dla mnie to ten sam tok rozumowania, co 'automat to zło' bo 'niemęski', 'psuje się' i 'spowalnia samochód'...ukradną to co? jest ubezpieczenie, jest gap...jak będą rzeczywiście chcieli ukraść, to i tak ukradną. poza tym jest to po prostu wygodne.

  6. #46
    Użytkownik Rowerzysta Avatar uTvo0
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (2013-2018) 1,4 TB 170 KM, Giulia Veloce (2018)
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał loonyjoe Zobacz post
    w sumie to czapkę noszę tylko, gdy jadę na narty, bo do płaszcza właśnie słabo wygląda kurtkę też tylko na narty...choć jeden z moich płaszczy jest na tyle krótki, ze można go w sumie zakwalifikować jako kurtkę
    czy jest to niemęskie? lol, jak kupowałem giuliettę jedna z koleżanek powiedziała mi , że chyba żartuję, bo to damski samochód...cóż. osobiście uważam, że prawdziwy mężczyzna będzie męski nawet w obcisłej świecącej bluzce w różowym fiacie multipla w zielone kropki...natomiast nie uważam, by męską rzeczą było wyglądać niechlujnie, źle się ubierać i chodzić nieumytym
    jak pisałem wcześniej- moi rodzice rozumują jak Ty- keyless to zło. jestem w stanie to zrozumieć, chyba. ale ja wolę korzystać z technologii i tyle. dla mnie to ten sam tok rozumowania, co 'automat to zło' bo 'niemęski', 'psuje się' i 'spowalnia samochód'...ukradną to co? jest ubezpieczenie, jest gap...jak będą rzeczywiście chcieli ukraść, to i tak ukradną. poza tym jest to po prostu wygodne.
    Też stosuję tą prostą zasadę, że od tego jest ubezpieczenie by się nie przejmować że coś może zostać ukradzione. Ale co do tego keyless systemu to mam pytanie jeszcze, czy może słyszeliście o jakimś kwestionowaniu wypłaty ubezpieczenia przez ubezpieczyciela właśnie ze względu na to że złodzieje skorzystali z tej łatwiejszej ścieżki? Wiecie, restauracja, samochód obok itd. Argumenty, że nie zachowałem odpowiedniej ostroznosci. Bo tego typu dyskusja z ubezpieczycielem to jest coś co zdecydowanie chcę uniknąć. Planuję mieć to wyłączone..

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  7. #47
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    AR Giulietta Veloce 2016
    Postów
    107

    Domyślnie

    jak masz oba kluczyki to nie bardzo mają podstawy, żeby Ci odmówić odszkodowania. dealerzy bmw i peugeota zapytani wprost twierdzą, ze nie ma to wpływu na ubezpieczenie. pamiętam, ze ktoś tu na forum wklejał linka do artykułu na ten temat, wg którego ubezpieczyciele nie odnotowują zwiększonej liczby kradzieży tą metodą. jestem też pewien, ze gdyby ta liczba miała się zwiększać, z czasem składka dla tak wyposażonych samochodów by wzrosła.
    natomiast jeśli chodzi o wyłączenie tej funkcji, ciekawą i rozsądną rzecz usłyszałem od dealera bmw. otóż w sumie nie ma to większego sensu, bo nadal 'na walizkę' można ten samochód odpalić. a ktoś, kto umie się tym sprzętem posłużyć 'na żywo', nie w trakcie 'symulacji dziennikarskiej', gdzie nie ma niebezpieczeństwa, że ktoś nas zauważy, do samochodu włamie się w 2-5 sekund. to szybkie uruchomienie silnika jest głównym problemem, a nie wejście do samochodu. a w sytuacji, gdy ta metodą mimo dezaktywacji systemu nadal można odpalić silnik, wyłączanie jest robieniem problemów sobie, nie złodziejom...

  8. #48
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Chrisu
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 AT 200PS wersja Business
    Postów
    88

    Domyślnie

    Cytat Napisał loonyjoe Zobacz post
    w sumie to czapkę noszę tylko, gdy jadę na narty, bo do płaszcza właśnie słabo wygląda kurtkę też tylko na narty...choć jeden z moich płaszczy jest na tyle krótki, ze można go w sumie zakwalifikować jako kurtkę
    czy jest to niemęskie? lol, jak kupowałem giuliettę jedna z koleżanek powiedziała mi , że chyba żartuję, bo to damski samochód...cóż. osobiście uważam, że prawdziwy mężczyzna będzie męski nawet w obcisłej świecącej bluzce w różowym fiacie multipla w zielone kropki...natomiast nie uważam, by męską rzeczą było wyglądać niechlujnie, źle się ubierać i chodzić nieumytym
    jak pisałem wcześniej- moi rodzice rozumują jak Ty- keyless to zło. jestem w stanie to zrozumieć, chyba. ale ja wolę korzystać z technologii i tyle. dla mnie to ten sam tok rozumowania, co 'automat to zło' bo 'niemęski', 'psuje się' i 'spowalnia samochód'...ukradną to co? jest ubezpieczenie, jest gap...jak będą rzeczywiście chcieli ukraść, to i tak ukradną. poza tym jest to po prostu wygodne.
    Aleś się rozkręcił ...fragment o obcisłej bluzce troche mnie zaniepokoił ale części argumentacji nie łapię.
    Np moja Giulia ma automat i nie przyszło mi do głowy że jest to rozwiązanie niemęskie.
    Wydaje mi się że dzieli nas najmarniej 10 może nawet wiecej lat. Różnica pokoleń = inne spojrzenie na to samo zagadnienie. Korzystanie z technologii tylko dlatego że jest nowa i "fajna" i mogę sobie ją domówić... Gadżeciarstwo. Fajne rzeczy w aucie to grzana przednia szyba, dobre audio, wygodne głębokie fotele czy nawet wynalazek pt otwieranie bagażnika ruchem nogi...i inne ale nie keyless.
    Mówienie że jak coś mają ukraść to ukradną... to mój "ulubiony" bełkot...skoro tak to zostaw uchylone drzwi i postaw swoje "ulubione" auto byle gdzie...bo przecież jest ubezpieczenie. ...a gówniane samopoczucie po kradzieży, fakt że nasze "zabawki" ktoś może nam buchnąć czy męczenie się z ubezpieczalnią... to są tak miłe rzeczy że chcemy je przeżywać jak najczęściej. Z takim podejściem zakladam że wszystko w życiu przychodziło Ci łatwo...i chyba nie przeżywałeś kradzieży własnego auta np z garażu podziemnego. Złodziei należy zniechęcać a nie im ułatwiać robote....ale co ja tam wiem z moim tokiem rozumowania...
    Z tym niechlujnym stylem to też wyjechałeś , to jakieś dziwne wynurzenia czy osobiste wycieczki ? Nie znamy się...
    Z Giuliettą akurat mam niestety też damskie skojarzenia. Odkąd poruszam się Alfą zwracam szczególną uwage zwlaszcza na kierowców Stelvio, Giulii i Giullietty...i udało mi się wypatrzeć za kierownicą tej ostatniej tylko jednego faceta. Przyglądam się od zakupu czyli od października 2017. 90 może nawet 99% kierowców Giulletty to kobiety...i to są fakty, nie da się zaklinać rzeczywistości a po Wwie tego modelu alfy jezdzi bardzo dużo także...hmm szczególnie męski model to to nie jest ładny , owszem ale wg mnie z przyklejoną łatką
    "głownie dla kobiety". Takie i inne łatki mają zresztą też inne auta.

  9. #49
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    kupa facetów jeździ Giuliettami - tu na forum przecież większość to faceci, znam wielu, i z każdym jest wszystko w porządku. Ja też po kilka razy w tygodniu jeżdżę G, choćby dlatego że nie chce mi się przekładać fotelika dziecięcego do 159 a potem z powrotem - ani w jednym ani w drugim isofixa łatwo się nie montuje (brak slotów w przeciwieństwie np do Giuli).
    faktem jest że przód Giulietty 2010-2015 jest trochę za delikatny - dlatego kupiłem już zderzak od Giulietty Veloce 2016 (tu już jest znacznie lepiej), jest też założony podwójny wydech z większymi końcówkami, dłubnięty chip, a szyby zostały przyciemnione (choć to głownie po to żeby synka nie raziło słońce).

    dzisiaj w Antyradiu padło hasło że czerwone samochody są niemęskie. ja się z tym totalnie nie zgadzam (nasza Giulietta też jest czerwana, a alternatywnym kolorem jaki rozważałem pod Giulię też była czerwień pastelowa), ale ktoś tak jednak uważa.

  10. #50
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    O co chodzi w męskim samochodzie? Aby przyciągać męskie spojrzenia? Czy chęć przyciągania męskich spojrzeń to na pewno zdrowy objaw u faceta?

    Giulietta to szybki, dynamiczny i zwinny samochód, dobry wybór dla faceta, który lubi pojeździć.

Podobne wątki

  1. [159] 159 pakiet TI
    Utworzone przez alces1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 124
    Ostatni post / autor: 08-05-2020, 12:19
  2. [145] Pakiet Limited500
    Utworzone przez Bushido w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-01-2016, 15:55
  3. Pakiet ospojlerowania
    Utworzone przez CIAMILL156 w dziale 166
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 19-09-2014, 19:31
  4. [GTV] Pakiet ospoilerowania GTV Cup
    Utworzone przez cuma_borek w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 11-03-2013, 22:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory