Strona 4 z 21 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 208

Temat: Czego Giulia nie ma a powinna

  1. #31
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    dlatego Giulia się tak fatalnie u nas sprzedaje (16 sztuk w miesiącu w skali kraju to jest tyle co błąd statystyczny)
    Z ceną bazową przesadzili. To jest główny powód takiej a nie innej sprzedaży.

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    trzeba w pewnym stopniu mieć coś nie tak z głową żeby ją kupić (jest to też samokrytyka).
    Nie trzeba.

  2. #32
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Niestety się zgadzam.

    Obecnie skupiam się na przyjemności z jazdy i czekam na jakiś lift. Jeśli po lifcie nie dorównają konkurencji w opcjach (nie mówię o przegonieniu) i ergonomii to niewykluczone że przyjdzie dla mnie czas na zmiany. Jeżdżę wyłącznie Alfami przez ponad 10 lat ale ślepy nie jestem Nie potrzebuję auta na tor tylko sportowego codziennego, godnego roku przynajmniej 2018
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  3. #33
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    1. Cena bazowa zbyt wysoka.
    2. Benzynowy silnik tylko z automatem. Tym sposobem unicestwili Mito.
    3. Praktycznie brak możliwości dowolnej konfiguracji auta.
    4. "Brak zdefiniowanego klienta docelowego". Chcą być jak BMW czy jak Audi? Chcą być jak Citroen C5? Niemiecki? Jak to się skończy? A ta reklama z Alfami sunącymi po lodzie? Jakie te Alfy teraz są?

    Alfa powinna być analogowa. Samochód dla kierowcy. Z konsolą centralą skierowaną do kierowcy. Z Alfatexem. Ze skrzynią manualną. Z analogowymi zegarami. Z napisem Aqua.

    Powinni cały czas puszczać tą zagraniczną reklamę z samochodem autonomicznym.
    I być ostatnim samochodem dla kierowcy.

  4. #34
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Bardzo dobrze powiedziane
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  5. #35
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Oczywiście że być powinna, ale taka nie będzie bo sie nie będzie sprzedawać.

  6. #36
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Subaru impreza z zegarkiem jako opcja się sprzedawało to i Alfa powinna tylko trzeba zbudować do tego cały marketing. Jesteśmy surowi i liczy się tylko sport. Może powrót do F1 jakoś przestawi tok myślenia ale Włośi muszą się zdecydować w którym kierunku chcą iść.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  7. #37
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Teraz się nie sprzedaje.

  8. #38
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_Kolbudy Zobacz post
    2. Benzynowy silnik tylko z automatem. Tym sposobem unicestwili Mito.
    [...]
    Alfa powinna być analogowa. Samochód dla kierowcy. Z konsolą centralą skierowaną do kierowcy. Z Alfatexem. Ze skrzynią manualną. Z analogowymi zegarami. Z napisem Aqua.

    Powinni cały czas puszczać tą zagraniczną reklamę z samochodem autonomicznym.
    I być ostatnim samochodem dla kierowcy.
    Zgadzam się.

    Mam straszny żal za brak manuala. Zrobiłem Żulem w autmacie już łącznie kilka tysięcy km, i jasne, jest wygodnie, ale kurcze, ile razy wsiadam do Julki w manualu to cieszę się, że mogę powajchować sobie biegami. I jakoś mnie to nie męczy. Rozumiem, że musi być opcja AT8, dla wielu osób to istotna opcja, ale jestem pewny, że są też tacy, który chcą manual. Nie każdy jeździ na taryfie przez 10h dziennie po Warszawie, z czego połowę w korkach...

    Poza tym, nie wyobrażam sobie, żeby robić zegary LED. Bo co, co to dokładnie daje? One są tańsze, to ich jedyny plus. W imię czego rezygnować z analogowych, które są swojego rodzaju luksusem powoli. Alfa powinna być analogowa. Już nie wspomnę jak wujowy jest nasz cyfrowy wskaźnik poziomu paliwa. Bo jest. Jakbym mógł dopłacić za 100% analogowe wskaźniki to chyba bym w granicach kilku tysięcy to zrobił.

    Sporo z wymienianych w tym wątku dodatków uczyniłoby (w moim odczuciu) z Giulii UFO. Trochę w duchu "zebrać wszystkie opcje konkurencji i dodać do Alfy", a przecież nikt tak nie robi. Nie ma samochodów, które mają wszystkie opcje konkurencji, bo byłyby takimi workami na śmieci. Z 50-poziomami menu i przyciskami rodem z Civica 2 generacje temu (USS Enterprise).

    I czy naprawdę komuś brakuje automatycznego parkowania w Giulii? Ale żeby parkować automatycznie, czy żeby to odhaczyć na liście przy porównaniu z Paskiem? Przypomina mi to znajomego, który mi chciał zaimponować bajerami w Tiguanie (w Comfortlinie...). Właśnie brak nawigacji, ale jest Car Play... Ale google maps na nim nie działa. Dalej było tylko lepiej.

    I tak to co tu napiszemy nie ma znaczenia dla Włochów, ale ja nie chciałbym, aby Alfy miały wszystkie możliwe bajery z Kii, Hjundaja, Bety, Merca, Ałdi, Wieśwagena i jeszcze paru innych. Krew mnie do dziś zalewa na wspomnienie automatycznego elektrycznego ręcznego w Golfie VII, który działał 10x gorzej niż w Żulii.

    Przepraszam za nieco kanciastą wypowiedź, ale zgadzam się z przedmówcą - to musi być samochód dla kierowcy. To nie jest limuzyna dla prezesa, z 4 strefową klimą i składanym fotelem przednim pasażera. To nie ta grupa. To samochód, który się samemu prowadzi. A kierowca powinien się zająć kierowaniem, a nie pykaniem masaży, przełączaniem dekoracji zegarów LED, czy zabawą kolorkami oświetlenia klamek, bo dziś blondynka to może błękitne, a jutro brunetka to będzie pasować czerwone. Powinien za to zająć się zmianą biegów. Albo parkowaniem. To nie o to chodzi, żeby mieć wyposażenie na poziomie Łady 30 lat temu, ale też nie zrobić z tego gadżetowozu.

    Czy taka będzie - pewnie nie, bo decyduje sukces komercyjny. (Zabijcie mnie, nie wiem co ludzi ciągnie do LEDowych zegarów, albo automatycznego parkowania). Ale jednak mam nadzieję, że duch w narodzie nie zginie całkiem i coś pozostanie z prawdziwej, mechaniczno-analogowej motoryzacji. Bez nadmiaru gadżetów.

  9. #39
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Masz manual w wersji Q.

    Automat w Giulii nie jest zły sam w sobie, owszem nie daje pełnej kontroli, ale może jednak dostajemy coś w zamian: osiągi, trwałość i niezawodność? Wg mnie ten samochód jest za bardzo zaawansowany technologicznie, aby na dzień dobry dać dużej liczbie kierowców możliwość pałowania silnika w manualu.

  10. #40
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post

    Mam straszny żal za brak manuala. Zrobiłem Żulem w autmacie już łącznie kilka tysięcy km, i jasne, jest wygodnie, ale kurcze, ile razy wsiadam do Julki w manualu to cieszę się, że mogę powajchować sobie biegami. I jakoś mnie to nie męczy. Rozumiem, że musi być opcja AT8, dla wielu osób to istotna opcja, ale jestem pewny, że są też tacy, który chcą manual. Nie każdy jeździ na taryfie przez 10h dziennie po Warszawie, z czego połowę w korkach...

    .
    To jest kwestia indywidualnych upodobań i przyzwyczajeń. Trzeba jednak obiektywnie przyznać, że dzisiejszy automat jest po prostu szybszy i skuteczniejszy niż skrzynia manualna. Można go nie lubieć, ja nie lubię. Szukałem manuala i za każdym razem jak się przesiadam z AT8 do manualnej skrzyni to odczuwam jakiś rodzaj frajdy.

    Jeśli chodzi o gadżety to są to rzeczy, które mogą podnieść sprzedaż. Nikt ich nie musi zamawiać na siłę. Ale niestety świat jest jaki jest, ludzie tego szukają tak jak chętnie kupują SUVy i tego się nie zmieni.

    Wiecie o co pytają klienci kupujący Golfa w dzisiejszych czasach? O tylne kierunkowskazy rodem z audi czyli te "rozwijane". I po co to komu jest potrzebne? Aby zaimponować sąsiadowi. Proste.

    Alfa odstaje wyposażeniem od konkurencji, zawsze odstawała i albo się to akceptuje albo nie co nie znaczy że nie można im na to zwracać uwagi.

    DNA jest równie zbędne jak zegary LCD jednak jest tym czymś co ładnie wygląda w katalogu i o czym można porozmawiać z klientem, aby go zatrzymać w salonie.
    Bez 3strefowej klimy też można żyć, ale fajnie by było abym mógł prowadzić auto w odrobinę innym klimacie niż śpiące dzieci na tylnej kanapie. I wcale nie muszę jeździć Superbem tylko dlatego, że mam dzieci.

    Alfa zrobiła świetne auto, moim zdaniem najlepszy samochód jakim w życiu jechałem: 4C.
    To jest auto zrobione dla kierowcy, dla frajdy z jazdy, dla ludzi którzy wiedzą co znaczy przyjemność prowadzenia samochodu.
    Chwała im za to.

    Problem polega na tym, że tym autem ciężko jeździć na co dzień i jeśli ktoś szuka auta w tym segmencie kupi Caymana. I sprzedaż 4C jest jaka jest.

    Giulia też się słabo sprzedaje, mimo iż jest to bardzo dobre auto. Porozmawiajcie ze sprzedawcami dlaczego tak jest.

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. Nie wkręca się jak powinna 1.8TS
    Utworzone przez Zwol4 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-05-2014, 01:57
  4. Ile powinna palić alfa 145?
    Utworzone przez patysia00 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 09-02-2009, 16:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory