Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #8621
    Użytkownik Znawca Avatar Archi
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Gliwice/Knurów
    Auto
    była GT 3.2 V6 Q2
    Postów
    1,193

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    Bagażnik
    Miarka w ruch (w nawiasie Audi A4 B8):
    długość: 92cm (105cm)
    wysokość: 45 (48cm) (nie uwzględniając subwoofera w półce)
    szerokość: 100cm (100cm)
    To są wymiary po podłodze, czyli największa powierzchnia, w Alfie z tyłu bagażnika jest o wiele mniejsza luka. Gdzie te 480l! Dla mnie największy minus to długość... (bo parasolka i wózek mają po ~100cm)


    Drugi mniejszy minus - siedzenia się nie składają i raczej nie będzie takiej opcji.
    Wg. testu włoskiego QUATTRORUOTE (06/2016) po ich pomiarach pojemność bagażnika ma 378 litrów,
    przy wymiarach szer/wys/gł 87-102/47/92 cm.
    (o czym wspominałem w #8387)

    Podobnie o jego ograniczeniach pisze Auto moto (08/2016), choć podają (a raczej powielają oficjalne) 480 l



    Alfa Romeo Nel Cuore

  2. #8622
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Mazda 6
    Postów
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Quadrifoglio156 Zobacz post
    Czeka nas jeszcze wiele testów.
    Będzie ciekawie jak porównają obok siebie A4 (nie da się tego uniknąć), BMW3, Mercedesa C, Lexusa IS oraz Jaguara XE.
    I to by było na tyle z konkurencji, za to najwyższego poziomu. ciekaw jestem jak tu się nowe produkty Alfy obronią.
    Co do poruszanego tu wątku Mazdy - imo niewątpliwie alfa będzie rozważana przez klientów jako alternatywa dla najwyższych wersji wyposażenia/silnikowych mazdy6.
    Ja takie porównanie mam na w miare na świerzo ponieważ dzień przed jazdą AR przejechałem się BMW 430i (GC).
    Wcześniej (2007-2011) miałem zresztą 330xd E92 więc markę znam lepiej niż dobrze i naprawde biorę AR jako
    alternatywę na serii 3/4. W zasadzie można podobnie te auta odbierać ale przewaga AR to dla mnie wygląd i to zarówno
    w środku jak i na zewnątrz.
    Jakiś miesiąc temu jechałem Audi A4 B9 (wersja 150hp) i poza przyjemnym środkiem to auto jest kompletnie bezpłciowe.
    Na pewno bym nie kupił.
    Jeździłem też aktualnym Lexem IS250. Fajnie brzmiący silnik ale nie jedzie (teraz jest już 200t ale też podobno nie jedzie).
    Wygląd zewnętrzy mi się bardzo podoba, środek zresztą też, szczególnie w wersji F sport. Mało miejsca z tyłu.
    Hamulce wyglądają identycznie jak to coś w mojej Maździe (coś bo hamulcami to ciężko nazwać).

    Z 4 w/w aut które przetestowałem dla mnie istnieje wybór wyłącznie między AR i BMW.
    I pomimo całej mojej sympatii dla BMW (miałem 4 lata i byłem zadowolony) to na dzień dzisiejszy to jest 50/50.

    Przy takim porównaniu pozostaje jeszcze kwestia już tutaj poruszana czyli salon/marketing.
    To to co zobaczyłem w salonie w Bielsku-B. budzi uśmiech politowania. Aż wstyd że takie fajne auta (Giulia i akurat się trafiła
    4C Spider) muszą stać w takich warunkach przy wszelkiej maści Fiatach. I tu nie chodzi o jakieś niewiadomo jakie oczekiwania
    ale jednak mamy XXI wiek i to poprostu nie przystoi jeżeli się mierzy w BMW itp.
    Sporo osób dla których wartość techniczna auta nie ma znaczenia może się zrazić już na wejściu.

  3. #8623
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kraków/Brzesko
    Auto
    Stelvio / 75
    Postów
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    Byłem ponownie w Autocentrum (Poznań) - chciałem zobaczyć, czy wiedzą coś więcej po szkoleniu. A więc co się dowiedziałem:


    Pierwsza rzecz:
    Mają już dodatkowo na salonie czarną metalik (wersja podstawowa, 150KM). Zdecydowanie ładniej wygląda (chociaż felgi za małe, 16'(?)). Biały (przynajmniej ten podstawowy) powoduje, że Giulia wygląda jak auto handlowca, taki roboczowóz, w czarnym jak elegancki sportowy sedan.


    Bagażnik
    Miarka w ruch (w nawiasie Audi A4 B8):
    długość: 92cm (105cm)
    wysokość: 45 (48cm) (nie uwzględniając subwoofera w półce)
    szerokość: 100cm (100cm)
    To są wymiary po podłodze, czyli największa powierzchnia, w Alfie z tyłu bagażnika jest o wiele mniejsza luka. Gdzie te 480l! Dla mnie największy minus to długość... (bo parasolka i wózek mają po ~100cm)


    Drugi mniejszy minus - siedzenia się nie składają i raczej nie będzie takiej opcji.


    Ale, żeby nie było, że ciągle narzekam i jak to chcę źle dla Alfy


    Z dobrych wiadomości:
    Benzyny (200KM i 280KM) mają być dostępne na jesieni. Wersja 280KM ma być tylko w automacie. W opcji napęd Q4 dostępny również od początku sprzedaży.
    Cena podstawowej 200KM benzyny z pakietem business (nav, ksenon) to 120k PLN!!

    Myślę, że będzie to bestseller.
    Taka cena, takie osiągi, taka jakość (konkurencja będzie musiała szybko zareagować, aby nie stracić klienteli).
    ulalala jak bedzie faktycznie 120k kosztowala wersja benyznowa to wowww moje next auto na poczatku 2017r
    oczwysicie jak bedzie fajne finansowanie

  4. #8624
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Cytat Napisał thunderbird Zobacz post
    Masz moze zdjęcia tych felg i auta na tych felgach?
    Mnie powiedziano w Carserwisie, ze podstawowa wersja benzyniaka będzie kosztowała 150kPLN...
    Gdzieś już widziałem cenniki w Euro (nie pamiętam z którego kraju) i tam podstawowa benzyna była tańsza od Diesel'a.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 15-07-2016 o 18:59

  5. #8625
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    Cena podstawowej 200KM benzyny z pakietem business (nav, ksenon) to 120k PLN!!
    Nie chcę zabijać Twojego entuzjazmu, ale mój Sprint (w zasadzie golas, choć to przyzwoicie wyposażona wersja) kosztował cennikowo 92.800, jeśli mnie pamięć nie myli. Do tego ksenony 3.950 i nawigacja 6.500 (chociaż pewnie w pakiecie byłoby taniej), co nam daje 103.250 za kompakta FWD 150 KM z ręczną skrzynią biegów. Ciężko mi w te 120 tys. uwierzyć, ale byłoby super. Raczej 135 albo 130 tys. zł. W EUR to było chyba poniżej 1 tys. różnicy, ale u nas jeszcze jest kwestia akcyzy (nie pamiętam, jak było w tamtym przypadku).
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 15-07-2016 o 14:09
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  6. #8626
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    Byłem ponownie w Autocentrum (Poznań) - chciałem zobaczyć, czy wiedzą coś więcej po szkoleniu. A więc co się dowiedziałem:


    Pierwsza rzecz:
    Mają już dodatkowo na salonie czarną metalik (wersja podstawowa, 150KM). Zdecydowanie ładniej wygląda (chociaż felgi za małe, 16'(?)). Biały (przynajmniej ten podstawowy) powoduje, że Giulia wygląda jak auto handlowca, taki roboczowóz, w czarnym jak elegancki sportowy sedan.


    Bagażnik
    Miarka w ruch (w nawiasie Audi A4 B8):
    długość: 92cm (105cm)
    wysokość: 45 (48cm) (nie uwzględniając subwoofera w półce)
    szerokość: 100cm (100cm)
    To są wymiary po podłodze, czyli największa powierzchnia, w Alfie z tyłu bagażnika jest o wiele mniejsza luka. Gdzie te 480l! Dla mnie największy minus to długość... (bo parasolka i wózek mają po ~100cm)


    Drugi mniejszy minus - siedzenia się nie składają i raczej nie będzie takiej opcji.


    Ale, żeby nie było, że ciągle narzekam i jak to chcę źle dla Alfy


    Z dobrych wiadomości:
    Benzyny (200KM i 280KM) mają być dostępne na jesieni. Wersja 280KM ma być tylko w automacie. W opcji napęd Q4 dostępny również od początku sprzedaży.
    Cena podstawowej 200KM benzyny z pakietem business (nav, ksenon) to 120k PLN!!

    Myślę, że będzie to bestseller.
    Taka cena, takie osiągi, taka jakość (konkurencja będzie musiała szybko zareagować, aby nie stracić klienteli).

    Podajesz całkiem subiektywną opinię. A to nic dobrego. Czepiłeś się bagażnika i wałkujesz to z uporem maniaka.

    1. Podałeś tylko 3 wymiary. Zobacz sobie, jak wygląda mierzenie pojemności wedle DIN i nie pytaj gdzie to 480L...!

    2. Oparcia tylne nie są składane bo to takie wersje dostali. W Niemczech już są katalogi, które potwierdzają wersję ze składanymi oparciami. W 159 Berlina też wiele wersji nie ma opcji składania...

    3. Gdybyś czytał ten wątek dokładnie to widział byś mój wpis, gdzie wyraźnie podałem cenę wersji benzynowej. Więc Twoje 120 tys. i to w wersji business można wsadzić między bajki. Jeśli zamknie się w 155 tys. będzie sukces.

    21 maja o tym pisałem:
    http://www.forum.alfaholicy.org/giul...wa#post1824264

    Pomijam już logikę. Kto by kupił 2,2 JTDM droższe o jakieś 25 tys od benzyny z bdb wyposażeniem ....
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 15-07-2016 o 15:28

  7. #8627
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał thunderbird Zobacz post
    Masz moze zdjęcia tych felg i auta na tych felgach?
    Sorry, nie robiłem żadnych fotek.

    Belfer, nie zaczynaj
    Oczywiście, że opinia jest subiektywna, jak każdego tutaj Jeden porównuje z Mazdą bo taką aktualnie jeździ, drugi z BMW, trzeci z Audi... Co w tym złego? Mam pojeździć tydzień Polonezem, a potem iść na jazdę testową Giulią i mówić jaka to ona ah uh? Tak się robi przy zakupie Dacii

    1) Bagażnik może mieć te 370l jak podał kolega, ale nie 480l. Podałem 3 największe miary, po podłodze! Potem jest tylko gorzej. Zobacz jak jest nieforemny środek w Giulii, potem zobacz 3er lub A4.

    2) Wszystko co napisałem powiedział mi Pan sprzedawca.

    3) Patrz pkt 2.

    Mówił, że jest duże zainteresowanie benzyną (200KM), zdecydowanie większe niż dieslem.

    Piszę co usłyszałem od sprzedawcy, nie gdzieś tam zasłyszane, zaczytane z neta. Dlaczego miałby kłamać?!
    Ostatnio edytowane przez bartas82 ; 15-07-2016 o 15:34
    Pozdro,
    Bartas

  8. #8628
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał thunderbird Zobacz post
    Masz moze zdjęcia tych felg i auta na tych felgach?
    Mnie powiedziano w Carserwisie, ze podstawowa wersja benzyniaka będzie kosztowała 150kPLN...
    Też myślę, że 200 KM benzyna będzie kosztowało ok 150 tys. Może 140 po rabatach za jakiś czas.
    Na 120 naprawdę bym nie liczył, cuda się nie zdarzają.
    Inna sprawa to gdybym ja kupował to auto, to wyłącznie 200 KM benzyna, w automacie i wersji Super.
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  9. #8629
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Fiat Croma 1.9 JTDm 16V Alfa Romeo 147 1.9 JTD
    Postów
    240

    Domyślnie

    Akcyza mniejsza a zazwyczaj benzyna jest z 10 - 15k tańsza

    Wysłane z mojego SM-J100H przy użyciu Tapatalka

  10. #8630
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał karluum Zobacz post
    Akcyza mniejsza a zazwyczaj benzyna jest z 10 - 15k tańsza

    Wysłane z mojego SM-J100H przy użyciu Tapatalka
    Ale my piszemy o Giulii a nie o innych przypadkach, w których nie zawsze benzyna z podobnymi osiągami jest tańsza.

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory