Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Błąd BCM B165A-68: Lewe Swiatło drogowe - Obwód otwarty

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Giulia 2.0 2017
    Postów
    201

    Question Błąd BCM B165A-68: Lewe Swiatło drogowe - Obwód otwarty

    Hej,
    Po włączeniu długich świateł na przeglądzie wyskoczył mi błąd "S&S nieaktywny, zero innych objawów. Po 2 miesiącach doszedł check engine. Pojechałem na serwis, skasowałem błędy, przy okazji wymieniłem aku, bo po 6 latach od nowości już był w opłakanym stanie. Po kilkunastu dniach kiedy po raz pierwszy od wykasowania błędów włączyłem długie światła - błąd S&S również się pojawił.

    Z całej rozpiski diagnostyki w ASO moją uwagę przykuwa błąd BCM B1632-13 Lewe światło drogowe - Obwód otwarty oznaczony jako "aktywny" oraz BCM B165A-68 IAM (Modół intelignetnego alternatora) Usterka - Informacja o zdarzeniu.

    Code:
    B1632-13
    Definition:
    Left High Beam Light-Circuit Open

    Description:
    When the Body Control Module (BCM) receives a hardwired input signal from the Left Multifunction Switch, requesting Headlamp High Beam illumination, the BCM provides a Pulse Width Modulated (PWM) voltage output through the Left and Right High Beam Driver circuit to the Left and Right Front Lamp Assemblies. A separate ground circuit for the Left and Right Front Lamp Assemblies is provided through the wiring harness to the body sheet metal.

    Cause:
    LEFT HIGH BEAM DRIVER CIRCUIT OPEN OR HIGH RESISTANCE
    LEFT HIGH BEAM HEADLAMP OR BULB
    BODY CONTROL MODULE (BCM)


    ASO oczywiście nie wie o co biega, ale po szybkim googlu znalazłem wątek z opisem identycznego przypadku:https://www.giuliaforums.com/threads...165a-68.46375/ treść poniżej:

    Hi all.
    I have had my Alfa Giulia Veloce for about 18 months. Overall, very happy with it.
    The above fault code together with "STOP START UNAVAILABLE" comes on after I activate Auto High beams.
    Apparently body module is sensing a high or low voltage.
    Using my OBD Multiscan reader there is also a Fault Code B1632-13 "Left High Beam Light-Open Circuit"
    I am convinced its the High Beam that is triggering this alternator fault.
    After clearing the codes I can travel trouble free with stop/start working for days until I turn on auto hi beam then the Stop/ Start warning comes on and latches on regardless of hi beams working or not.
    Anybody out there know anything about this system? I want to report to the dealer accurately because they will just clear the codes and problem will resurface.
    Thanks
    Sebastian



    Ktoś w wątku miał również identyczny problem i okazało się, że jeden z kabelków przy lampie jest uszkodzony czy coś:

    I have removed the headlight left front completely, and found that there was 1 wire broken, or came loose that's inside, I soldered it again, and after that the high beam was working again, also no alternator problem anymore, problems where solved with this.
    Hopefully it will help you


    Więc sprawa mam nadzieje dotyczy również mnie i nie wiąże się z wymianą całej lampy.
    I moje pytanie - czy zdjęcie tej lampy to fizyka kwantowa i skomplikowany system mocowań, czy ogarnę to sam z podstawowymi narzędziami? Znalazłem schemat na necie, że to robota na około 1.5h, ale wolę zapytać tutaj zanim się za to zabiorę, może dostanę jakieś cenne rady od Was szanowni forumowicze

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,512

    Domyślnie

    Cytat Napisał SWRSC Zobacz post
    Hej,
    Po włączeniu długich świateł na przeglądzie wyskoczył mi błąd "S&S nieaktywny, zero innych objawów. Po 2 miesiącach doszedł check engine. Pojechałem na serwis, skasowałem błędy, przy okazji wymieniłem aku, bo po 6 latach od nowości już był w opłakanym stanie. Po kilkunastu dniach kiedy po raz pierwszy od wykasowania błędów włączyłem długie światła - błąd S&S również się pojawił.

    Z całej rozpiski diagnostyki w ASO moją uwagę przykuwa błąd BCM B1632-13 Lewe światło drogowe - Obwód otwarty oznaczony jako "aktywny" oraz BCM B165A-68 IAM (Modół intelignetnego alternatora) Usterka - Informacja o zdarzeniu.

    Code:
    B1632-13
    Definition:
    Left High Beam Light-Circuit Open

    Description:
    When the Body Control Module (BCM) receives a hardwired input signal from the Left Multifunction Switch, requesting Headlamp High Beam illumination, the BCM provides a Pulse Width Modulated (PWM) voltage output through the Left and Right High Beam Driver circuit to the Left and Right Front Lamp Assemblies. A separate ground circuit for the Left and Right Front Lamp Assemblies is provided through the wiring harness to the body sheet metal.

    Cause:
    LEFT HIGH BEAM DRIVER CIRCUIT OPEN OR HIGH RESISTANCE
    LEFT HIGH BEAM HEADLAMP OR BULB
    BODY CONTROL MODULE (BCM)


    ASO oczywiście nie wie o co biega, ale po szybkim googlu znalazłem wątek z opisem identycznego przypadku:https://www.giuliaforums.com/threads...165a-68.46375/ treść poniżej:

    Hi all.
    I have had my Alfa Giulia Veloce for about 18 months. Overall, very happy with it.
    The above fault code together with "STOP START UNAVAILABLE" comes on after I activate Auto High beams.
    Apparently body module is sensing a high or low voltage.
    Using my OBD Multiscan reader there is also a Fault Code B1632-13 "Left High Beam Light-Open Circuit"
    I am convinced its the High Beam that is triggering this alternator fault.
    After clearing the codes I can travel trouble free with stop/start working for days until I turn on auto hi beam then the Stop/ Start warning comes on and latches on regardless of hi beams working or not.
    Anybody out there know anything about this system? I want to report to the dealer accurately because they will just clear the codes and problem will resurface.
    Thanks
    Sebastian



    Ktoś w wątku miał również identyczny problem i okazało się, że jeden z kabelków przy lampie jest uszkodzony czy coś:

    I have removed the headlight left front completely, and found that there was 1 wire broken, or came loose that's inside, I soldered it again, and after that the high beam was working again, also no alternator problem anymore, problems where solved with this.
    Hopefully it will help you


    Więc sprawa mam nadzieje dotyczy również mnie i nie wiąże się z wymianą całej lampy.
    I moje pytanie - czy zdjęcie tej lampy to fizyka kwantowa i skomplikowany system mocowań, czy ogarnę to sam z podstawowymi narzędziami? Znalazłem schemat na necie, że to robota na około 1.5h, ale wolę zapytać tutaj zanim się za to zabiorę, może dostanę jakieś cenne rady od Was szanowni forumowicze
    Zamiast pisac cv jeszcze w j.angielskim masz swiatla dlugie w tej lampie.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    są wątki o tym i na naszym forum, wrzucałem choćby info od siebie jakieś pare mcy temu. jak w wątku który znalazłeś gdzieś za granicą, w 99% przypadków xenon skrętny doprowadza do urwania się kabelka od przesłony długich w którejś lampie, a to daje głupią propagację błędów na niby ładowanie, to zaś daje błąd SS itp. kojarzę też jeden przypadek urwanego kabelka wiązki do lampy - tu u nas ktoś tak mniał.

    nie Ty pierwszy, nie ostatni, niepotrzebny nowy wątek

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Giulia 2.0 2017
    Postów
    201

    Domyślnie

    Wybaczcie, ale nie znalazłem takiego wątku na forum, ale też moje pytanie (na końcu postu) dotyczyło czegoś innego niż odpowiadacie.
    Przy okazji starałem się wszystko opisać dla potomnych, żeby szybciej znajdowali potrzebne informacje bez potrzeby przeczesania kilkuset postów.
    Strasznie nerwowe te polskie fora btw.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    458

    Domyślnie

    Cytat Napisał SWRSC Zobacz post
    Wybaczcie, ale nie znalazłem takiego wątku na forum, ale też moje pytanie (na końcu postu) dotyczyło czegoś innego niż odpowiadacie.
    Przy okazji starałem się wszystko opisać dla potomnych, żeby szybciej znajdowali potrzebne informacje bez potrzeby przeczesania kilkuset postów.
    Strasznie nerwowe te polskie fora btw.
    Na yt masz filmy jak zdemontowac zderzak, po tym lampy juz masz na wierzchu. Jak nie ogarniasz lutowania (jak np. Ja) to zawiez lampe do kogos kto ci polutuje, ewentualnie przedluzy przewod i gotowe.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar bibol166
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Giulia 2.0 200KM Super LPG
    Postów
    56

    Domyślnie

    Cześć, miałem ten sam przypadek. Urwany kabelek, te same błędy. Da się to polutować bez wyciągania lampy, odkręcić koło i dojście jest od nadkola. mało miejsca ale da się zrobić. Pozdrawiam.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    Wole na stole lampe
    [MENTION=76050]SWRSC[/MENTION], google z site:forum.alfaholicy...... i masz. Ja nie mam czasu doczytywax tego co bylo, stad zdabie komentarza w sprawie dla Ciebie czy potomnych

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Giulia 2.0 2017
    Postów
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał bibol166 Zobacz post
    Cześć, miałem ten sam przypadek. Urwany kabelek, te same błędy. Da się to polutować bez wyciągania lampy, odkręcić koło i dojście jest od nadkola. mało miejsca ale da się zrobić. Pozdrawiam.
    Dzięki! I to jest wartościowy komentarz!

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2021
    Mieszka w
    BB & WW
    Auto
    Giulia 2.2 q4
    Postów
    63

    Domyślnie

    Jako, że wątek https://www.forum.alfaholicy.org/giu...drogowych.html jest dosyć stary, dodam tylko od siebie, że u mnie nie było dokładnie tego samego błędu co u kolegów powyżej lecz ogólny P065A-00. Postanowiłem wrzucić dla potomnych, bo to również nie wskazuje wprost na reflektor. Co ciekawe, jeździłem tak ponad rok i nie wiedziałem, że nie świeci lewe długie... Ale takie już kupiłem a światła i tak lepsze niż w poprzednim wozidle były.

    Co do naprawy, to da się to zrobić bez problemu na aucie, trochę epitetów było, ale ściąganie nadkola nie pomogłoby tutaj wiele. Bardziej wyjęcie reflektora, ale to nie wchodziło w grę. Poprzez rewizję do wymiany żarówki wyjąłem żarnik i moim oczom okazała się urwana wtyczka od przysłony. Urwane oba kabelki, ale po ich długości udało się dojść który to który - swoją drogą czy ma to w ogóle jakieś znaczenie w tym przypadku?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	148.7 KB
ID:	289119Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	95.4 KB
ID:	289120Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	60.5 KB
ID:	289121
    Również z kilkoma epitetami wyjęliśmy niebieską wtyczkę (nie było za co chwycić, bo była bez kabla, a bardzo nie chciałem jej zgubić w reflektorze) i włożyliśmy w nią nowe kabelki, które zlutowaliśmy kawałek za wtyczką. Warto wszystko potem dobrze ułożyć w lampie bo jednak ksenon się tam skręca.
    Po naprawie i przy testach poza światłem oczywiście to od razu słychać, że przesłona pracuje i robi to całkiem głośnym cyknięciem, bez problemu usłyszycie.
    Ostatnio edytowane przez mareckiw ; 26-02-2024 o 23:19

Podobne wątki

  1. [Brera] p0013, oraz obwód otwarty czujnika temperatury oleju, 2.2jts
    Utworzone przez FILIPEK40 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-12-2022, 21:22
  2. alfa 156 zanikajace lewe swiatło stop
    Utworzone przez kamil123 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-03-2020, 00:34
  3. [159] Błąd P0203 obwód wtryskiwacza cylindra 3
    Utworzone przez RoNsx w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-01-2019, 00:21
  4. Błąd P0651 obwód zasilania czujników (2)
    Utworzone przez lukas1983 w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-02-2015, 12:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory