Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Pierwsze kroki, pierwsze problemy.

  1. #1
    Użytkownik Embrion Avatar Nicram
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD Distinctive (103 kW)
    Postów
    8

    Question Pierwsze kroki, pierwsze problemy.

    Witam wszystkich serdecznie. Wlasnie spełniłem swoje marzenie i zostałem szczęśliwym posiadaczem AR 166 2.4 JTD i w związku z tym mam kilka pytań zwiazanych z obsługą autka. Szukałem trochę po forum ale nie znalazłem. Mianowicie chodzi mi o to, że autko sprowadzilem sobie z Niemiec (od nowosci bylo w Niemczech) i nie wiem czy można w jakis sposób zmienić język ICS z niemieckiego na angielski bo kompletnie nie znam j.niemieckiego a to jest moja pierwsza Alfa i nigdy nie mialem doczynienia z Alfą ani nie mam znajomych posiadaczy autka, którzy mogliby mi udzielić pomocy. W momencie kupna ICS był rozkodowany sprzedawca wprowadzil jakis kod (oczywiscie mam 3 karty kodowe) ale nie dziala mi centralny z pilota, myślałem, że to wina baterii, ale po wymianie jest tak samo (piloty sprawnie kontrolka nadaje krótkie mrugnięcia). Kolega, który ma Omege powiedzial mi, że miał podobny problem ze swoim Oplem i wystarczyło wprowadzic jakieś kody i u niego działał juz normalnie centralny. Nie wiem o co chodzi, a wycieczka do ASO może być kosztowna. Pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD CF2
    Postów
    438

    Domyślnie

    ICS ma możliwość zmiany języka w ustawieniach. Słownik w rękę i szukaj
    Jeśli chodzi o kluczyk, to wszyscy polecają dokupić sterownik centralnego zamka z allegro z kluczykami, przełożyć grot z immo i będzie śmigało. W dziale zrób to sam jest fajna instrukcja chłopaków krok po kroku. Ja z niej też skorzystałem, bo miałem tak jak Ty, że dioda migała, ale centralny nie reagował. Byłem z tym w ASO to tam też dostałem info, że to jest najlepsze wyjście. Dodatkowy plus jest taki, że teraz mam otwieranie bagażnika z pilota, moja Alfa jest z '99 i w fabrycznym kluczyku tego nie było w ogóle.

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    była Alfa Romeo 166 2.4 JTD 2001 r. jest VW Passat 2.0 TDI 2006 r.
    Postów
    241

    Domyślnie

    jeśli chodzi o język to masz przycisk TRIP i nakręć prawą gałką na Einstellen, po prawej na dole, potem masz Sprache, nakręć na GB i ok
    ANGELS & AIRWAVES ... AND ALFA

  4. #4
    Użytkownik Embrion Avatar Nicram
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD Distinctive (103 kW)
    Postów
    8

    Domyślnie

    Dziekuje za odpowiedzi. A czy nie ma jakiejs innej mozliwosci (w miarę logicznej) z tym centralnym ?? btw ja mam otwieranie bagażnika z pilota firmowo.

  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Jeżeli centralka nie reaguje (żadne kliknięcie, cyknięcie) to raczej już pozamiatane..... Ponad tysiak w ASO na nowe kluczyki (chodzi o nadajnik) i programowanie. Aha, sprawdź wszystkie bezpieczniki. A nóż coś znajdziesz Możesz próbować jeździć po fachowcach ale nie wiem czy ma to sens. Tego manuala ja robiłem więc jak masz pytania to wal śmiało.

  6. #6
    Użytkownik Embrion Avatar Nicram
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD Distinctive (103 kW)
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Jeżeli centralka nie reaguje (żadne kliknięcie, cyknięcie) to raczej już pozamiatane..... Ponad tysiak w ASO na nowe kluczyki (chodzi o nadajnik) i programowanie. Aha, sprawdź wszystkie bezpieczniki. A nóż coś znajdziesz Możesz próbować jeździć po fachowcach ale nie wiem czy ma to sens. Tego manuala ja robiłem więc jak masz pytania to wal śmiało.

    A jeżeli centralka by mi nie działała to czy z kluczyka by sie otwierały wszystkie dzwi ?? Bo znalazłem w instukcji taki bezpiecznik odpowiedzialny za "Odbiornik nadajnika zdalnego sterowania" bezpiecznik nr 15 10A. Czy to może być to czy to jest jednak bezpiecznik od zupełnie czegoś innego ??

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Skoro znalazłeś to po co się pytasz?
    Otwieranie centralnego z kluczyka nie ma nic wspólnego z centralką zdalnego sterowania.

Podobne wątki

  1. Klimatyzacja - pierwsze problemy
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale 156
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 29-08-2012, 10:44
  2. Pierwsze kroki na forum-Witajcie!
    Utworzone przez B4rt w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-04-2012, 18:17
  3. Pierwsze autko, pierwsze problemy /chyba elektornia..../
    Utworzone przez Bronuś w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-05-2010, 17:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory