Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Alfa GT gaśnie podczas jazdy

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa Romeo GT 150KM 2006 R.
    Postów
    37

    Domyślnie Alfa GT gaśnie podczas jazdy

    Witam

    Mam problem ze swoją Alfą GT 1.9 JTD 150 KM z 2006 roku mianowicie auto gaśnie mi podczas jazdy powolnej po mieście, ponowne odpalenie auta kończy się fiaskiem, jakby nagle ktoś odciął dopływ paliwa, akumulator kręci rozrusznik również, żadne kontrolki nie są wyświetlane, samochód został odholowany do mechanika gdzie został podpięty do komputera celem sprawdzenia dlaczego nie odpala, komputer nie pokazał żadnych konkretnych błędów wskazujących dlaczego nie chce odpalić i dlaczego nagle odcina dopływ paliwa, nie wymienili wtedy nic oddali mi auto ponieważ po jakimś czasie auto samo odpaliło , pojeździłem miesiąc bez jakichkolwiek problemów, i powtórka z rozrywki kolejny raz auto odcięło dopływ paliwa ponownie zostało odholowane tym razem do serwisu Fiata gdzie również nic nie stwierdzili ponieważ gdy następnego dnia rano jak chcieli się brać za niego auto odpaliło, podłączyli go do komputera ale również nic komputer nie pokazał. Proszę o sugestie.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    GT 1.9 JTD
    Postów
    54

    Domyślnie

    Kiedy wymieniałeś filtr paliwa? Coś było naprawiane przed pierwszymi problemami? Auto w 100% bezwypadkowe? Alfa GT posiada czujnik bezwładnościowy który po wypadku odcina dopływ paliwa. Może wariuje. Chociaż coś by się wtedy świeciło...

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Żyraków
    Auto
    GT 1.9JTD 2004r.
    Postów
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateusz_Poznań Zobacz post
    Kiedy wymieniałeś filtr paliwa? Coś było naprawiane przed pierwszymi problemami? Auto w 100% bezwypadkowe? Alfa GT posiada czujnik bezwładnościowy który po wypadku odcina dopływ paliwa. Może wariuje. Chociaż coś by się wtedy świeciło...
    Miałem identyczne objawy i też zero błędów jakieś pół roku temu... powodem był własnie czujnik bezwładnościowy. Sprawdź czujnik pod siedzeniem kierowcy u mnie wystarczyło polutować styki

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa Romeo GT 150KM 2006 R.
    Postów
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateusz_Poznań Zobacz post
    Kiedy wymieniałeś filtr paliwa? Coś było naprawiane przed pierwszymi problemami? Auto w 100% bezwypadkowe? Alfa GT posiada czujnik bezwładnościowy który po wypadku odcina dopływ paliwa. Może wariuje. Chociaż coś by się wtedy świeciło...

    Filtr paliwa był wymieniany miesiąc temu, auto kupiłem niedawno także nie znam jego historii ...

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    GT 1.9 JTD
    Postów
    54

    Domyślnie

    Spróbuj dokręcić ręką filtr paliwa. Może łapie jakieś lewe powietrze. Chociaż to mało prawdopodobne jeśli normalnie jeździ. Dodatkowo możesz zdjąć pokrywę silnika i zobaczyć wszystkie wtyczki z układu wtryskowego. Jeśli jedzie, jedzie i nagle jeb! gaśnie to raczej coś z "końca" układu wtryskowego (wtryski lub ich sterowanie, szyna common rail) lub wcześniej wspomniany czujnik. Nie jestem ekspertem choć raczej skłaniam się ku wypowiedzi kolegi danone. Poczekajmy aż wypowiedzą się bardziej zaawansowani użytkownicy.

    Parę tematów:
    http://www.v10.pl/Wylacznik,wstrzaso...ego,77689.html
    http://www.forum.alfaholicy.org/156/...o_wnetrze.html

  6. #6
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    jak silnik nie pali ale rozrusznik kręcisprawdz czy pompa paliwa pracuje, po przekreceniu stacyjki powinno być słychac przez kilka sekund prace pompki paliwa, jesli pracuje to winien jest którys z czujników: położenia wału korb, położenia wału rozrządu, regulator w pompie.
    jeśli pompa nie pracuje to: pompa, przewody, czujnik bezwładnoścowy.

    pzd.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    dąbrowa górnicza
    Auto
    alfa romeo GT 1.9 jtd (2004)
    Postów
    166

    Domyślnie

    Cytat Napisał george11 Zobacz post
    jak silnik nie pali ale rozrusznik kręcisprawdz czy pompa paliwa pracuje, po przekreceniu stacyjki powinno być słychac przez kilka sekund prace pompki paliwa, jesli pracuje to winien jest którys z czujników: położenia wału korb, położenia wału rozrządu, regulator w pompie.
    jeśli pompa nie pracuje to: pompa, przewody, czujnik bezwładnoścowy.

    pzd.
    regulator w pompie wywala błąd nawet jak jest sprawny a pompa siada-tak było u mnie.,moja też gasła w czasie jazdy-jedna wtyczka od wtrysków nie łączyła a pompa siadała.-ale wywalało checa, jak nie wywala błędu to może któryś wtrysk leje,u mnie jeden lał i nie mogłem odpalić, choć w czasie jazdy nie gasła z tego powodu.A czujniki o których piszesz nie wywalają checa ?

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa Romeo GT 150KM 2006 R.
    Postów
    37

    Domyślnie

    Problem rozwiązany nie podawało ciśnienia na pompę wtryskową i trzeba było wymienić czujnik na pompie wtryskowej i po kłopocie

Podobne wątki

  1. Alfa 147 1.9 JTD 8v - gaśnie podczas jazdy
    Utworzone przez Fitek w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-05-2015, 21:56
  2. Alfa gaśnie podczas jazdy
    Utworzone przez Reniek44 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-04-2015, 23:09
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-03-2015, 12:15
  4. Alfa gaśnie podczas jazdy
    Utworzone przez Kreatyna55 w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-06-2014, 11:44
  5. Alfa gaśnie podczas jazdy i wogóle nie odpala
    Utworzone przez lolek156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26-02-2013, 20:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory