Strona 106 z 168 PierwszyPierwszy ... 65696979899100101102103104105106107108109110111112113114115116156 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,051 do 1,060 z 1678

Temat: Zakup Alfy Romeo GT

  1. #1051
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Cytat Napisał Siwy_ Zobacz post
    Ale przecież to nie są aż takie stare samochody, mają nowoczesną i pociągającą sylwetkę, dobre parametry więc dziwi mnie tak niska cena rynkowa z tego co mówicie :O
    Jeśli cena zakupu samochodu jest niska, to koszty eksploatacji są zwykle wysokie, niezależnie od silnika i marki. GT to relatywnie drogi samochód w utrzymaniu. Zawsze tak uważałam, nawet jak ceny egzemplarzy były wyższe. Musi wyglądać i nie może np.: skrzypieć

  2. #1052
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka Zobacz post
    Jeśli cena zakupu samochodu jest niska, to koszty eksploatacji są zwykle wysokie, niezależnie od silnika i marki. GT to relatywnie drogi samochód w utrzymaniu. Zawsze tak uważałam, nawet jak ceny egzemplarzy były wyższe. Musi wyglądać i nie może np.: skrzypieć
    Relatywnie drogi w utrzymaniu?Ale do czego porównujesz-do malucha czy Poloneza?Przecież GT ma chyba najtańsze części w swojej klasie.

  3. #1053
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Siwy_
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    145 1.9 JTD
    Postów
    36

    Domyślnie

    No właśnie Majka, rozwiń temat

  4. #1054
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Relatywnie drogi w utrzymaniu?Ale do czego porównujesz-do malucha czy Poloneza?Przecież GT ma chyba najtańsze części w swojej klasie.
    Jak kuoujesz najtanszy chlam to pewnie tani..




    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #1055
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Cytat Napisał Siwy_ Zobacz post
    Ale przecież to nie są aż takie stare samochody, mają nowoczesną i pociągającą sylwetkę, dobre parametry więc dziwi mnie tak niska cena rynkowa z tego co mówicie :O
    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Relatywnie drogi w utrzymaniu?Ale do czego porównujesz-do malucha czy Poloneza?Przecież GT ma chyba najtańsze części w swojej klasie.
    Nie widzę w tym porównania do czegokolwiek. Zapytał dlaczego takie ładne i takie tanie?
    - możesz odpowiedzieć inaczej niż ja, jeśli masz inne zdanie, albo jakieś inne wytłumaczenie

    Raczej, nie tak myślałam. Relatywnie – to znaczy w porównaniu do wartości samochodu. Spory % wartości samochodu stanową serwis eksploatacyjny i koszt części, a także korekty lakiernicze, AC itp. Mam na myśli serwis wymagany przebiegiem, w tym wymianę wszystkich płynów, zgodnie z wytycznymi. Koledzy jeżdżący Guliettami niemal nowymi, narzekają, jak muszą zapłacić za serwis 10 – 15% wartości samochodu. Takie potrafią być koszty utrzymania GT, tyle, że to jest 50 albo 60% wartości samochodu. Często można usłyszeć, że to, czy tamto się zwyczajnie nie opłaca… Zawsze starałam się robić ją na oryginałach i na częściach nowych, GT nie lubi zamienników. Teraz chyba mam też z tym problem w kwestii poduszek…

    AC, OC – przy takiej niskiej wartości samochodu, nawet z gwarantowaną sumą, drobna stłuczka może być problemem, nawet z OC sprawcy. Może się okazać, że żeby wykonać nieoczekiwaną naprawę, trzeba sporo dołożyć. To też trzeba brać pod uwagę.

    Z niczym GT nie porównuję, nie mam nadal z czym. To specyficzny samochód. Nie miałam innego samochodu tego typu, ani w ogóle innego tak długo. Niestety nie miałam także malucha, ani poloneza. Santa Fe 2009 tą mam 5 lat – to żadne porównanie, ale jeśli chodzi o koszty eksploatacyjne w stosunku do wartości samochodu, wypada to dużo, dużo lepiej. Ma 185kkm przebiegu i były wymieniane łączniki stabilizatora i poduszki amortyzatorów, alternator, aku + serwis eksploatacyjny w ASO, zgodnie z ich wytycznymi – max 1300 PLN/ rok, zwykle mniej. Ma oryginalny lakier i polerki jeszcze nie musiał widzieć. Ale to inny samochód, inna mniej atrakcyjna marka, nie płoży się też po ziemi. Więc nie porównuję.
    - Jeżdżę GT ponad 7 lat, 180kkm, na co dzień, bez limitu km, bez względu na pogodę. Trochę ją znam. Nie znalazłam innego samochodu, który by mnie tak urzekł. Blachy jest ciężko utrzymać, zwłaszcza zimą, czy też po niej. Mnie, może jako kobiecie. Progi.
    - co inne jest pakiet startowy, wiadomo, że niezależnie od wartości samochodu i tak będzie trzeba taki pakiet startowy mieć, choćby po to, żeby dostosować samochód do swoich preferencji. Ale jak się ma samochód stary latami, to trzeba ten pakiet startowy utrzymać. Mi się to nie do końca niestety udało. To zupełnie inna sytuacja, niż jak kupuje się inny, zwykle półkę wyżej samochód.
    - jeśli chodzi o progi, to już mam opatrzone o co chodzi. Za płytko wsadzają i takie są tego efekty. Najbardziej kłopotliwe są progi, aby upilnować.
    - korekty blacharskie, naprawy – koszt spory. Nie ma listew, więc trzeba malować całe elementy. Ekonomicznie można robić wstawki lakiernicze, ale jak czar polerki pryśnie, to widać jak zmienia się linia samochodu. Coś za coś.
    - części, zawieszenie nigdy nie miałam problemów, ale było wymieniane sporo, raczej nigdy nie czekałam aż będzie stukać.
    - reszta, nie ma dla wielu elementów zamienników.
    - dwa razy unieruchomiona GT – laweta, raz wysprzęglik, drugi raz linka skrzyni biegów. To niezależne od silnika.

    Cytat Napisał omen Zobacz post
    Aktualnie szykuje 2 twin sparka i bede jezdzil dalej
    Mimo mojej wielkiej sympatii do GT, to nie jest samochód ani ekonomiczny, ani praktyczny, ani sportowy. I ja tak ją traktuję. Jeśli ktoś szuka w/w cech – GT nie jest dla niego. Jest po prostu ładna i wyjątkowo ładnie się starzeje wizualnie. Oszukuje czas, patrzysz i myślisz – niemożliwe, że ma 12 lat. Już kilka razy byłam blisko oddania jej w rozliczeniu, ale jakoś nie wyobrażam sobie, że nie mam GT. Więc też tak zdecydowałam, że powoli z pomocą mechanika i blacharza przywrócę jej dawny blask.

    Dlatego nie mogę napisać, że stara GT to tani samochód w utrzymaniu – wieloletnim. Na jeden sezon, na rok, albo jako sporadycznie użytkowany samochód, to może wyglądać nieco inaczej.

    Co do zakupu, ciężko, nie wiem w jakim są stanie GT dostępne na rynku wtórnym. Nie szukałam, nie oglądałam. Mogę się wypowiadać tylko o swojej.

    Nie chodzi o koszty samych części, trochę się pojawiło zamienników, jest większa konkurencja, ale nadal niektóre lepiej wsadzać w oryginale, bo są trwalsze. Cena amortyzatorów na tył chyba, nieco mnie zaskoczyła. Zamienników brak. Tu też zależy, gdzie kupisz, itd… Zależy jakie kupisz, np.: klocki, czy tarcze hamulcowe. Możesz to zrobić za 15% wartości GT, a możesz za 5%. Ale nawet pomijając koszty części – to koszty serwisowe, wymian, etc. są wciąż takie same niezależnie od tego czy serwisujesz samochód za 500 euro, 1000 euro czy za 5 000 euro. To nie ma różnicy, a koszt robocizny nierzadko stanowi sporą część naprawy.

    Ile % wartości w dislu będzie stanowić regenracja turbo, dwumas, regeneracja, czy nowe wtryski? Zakup starego disla nie wydaje mi się specjalnie sensowny. Koszty będą spore, jak zaczną szwankować w.w elementy. Disle kupuje się nowe lub nowsze. Benzyna da sobie jakoś radę. Jakoś nie fascynują mnie disle, mimo wszystko. Dużo ich zresztą stoi po warsztatach, zwłaszcza zimą.

    Szkoda, że tak straciły na wartości. To niestety, z tego powodu wiele z nich wyląduje na złomie.

  6. #1056
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Ja zgadzam się z Majką.
    Wprawdzie w swojej klasie GT dobrze wypada pod względem kosztów utrzymania, ale np. kumplowi który by szukał taniego auta w utrzymaniu - GT bym odradził.
    Dla mnie koszty utrzymania GT są na zadowalającym poziomie, ale na pewno te koszty są wyższe niż w wielu innych samochodach. Tyle tylko, że ja to auto traktuję również jako hobby, a nie tylko samochód który ma jeździć i nie generować żadnych kosztów.

    A propos tych naszych wspaniałych progów w GT, i jeszcze wspanialszych mechaników - jest jakiś sposób na ich ochronę poza zwracaniem uwagi mechanikom żeby prawidłowo auto podnosili? Bo ja już nie mam sił - co moja GT idzie w górę, to kolejne wgnioty...

  7. #1057
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał omen Zobacz post
    Jak kuoujesz najtanszy chlam to pewnie tani..




    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Naprawdę?
    Pełny zawias przodu w Originale to okolice 1.2 K-14K.W jakim samochodzie z zawieszeniem wielowachaczowym masz wyraznie taniej w Ori?
    Rozrząd to kwota kilkuset złotych.Klocki, tarcze-ceny porównywalne ze zwykłymi hatchbackami-to ile to ma kosztować,żeby nie było drogo?
    Samochód coupe a serwis w cenie Corsy?
    Ostatnio edytowane przez AdiCarrion ; 22-06-2016 o 18:50

  8. #1058
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    AR GT 2.0 JTS
    Postów
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał pafka Zobacz post
    Ja zgadzam się z Majką.
    A propos tych naszych wspaniałych progów w GT, i jeszcze wspanialszych mechaników - jest jakiś sposób na ich ochronę poza zwracaniem uwagi mechanikom żeby prawidłowo auto podnosili? Bo ja już nie mam sił - co moja GT idzie w górę, to kolejne wgnioty...
    Aby uchronić progi przed wgnieceniem warto iść za mechanikiem i powtórzyć mu to z dwa razy, a najlepiej zostawić karteczkę przyklejoną do szyby z dużym napisem "NIE DŹWIGAĆ ZA PROGI!". Albo jeszcze lepiej, przykleić karteczkę na progi w miejscu oparcia podnośnika

  9. #1059
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Greg_79
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159 JDTM 1.9 16v
    Postów
    45

    Domyślnie

    To ja się wypowiem ponieważ posiadam podobnie jak Majka GT 3.2 oraz Santa Fe 2007 2.2 CRDI, obydwa z tych samochodów raczej nie nadają się do codziennej jazdy (w moim przypadku po Wrocławiu), GT wymaga równych dróg, a Santa Fe jest zbyt mało zwrotny hehe. Bardzo fajne za to w trasie. UE powinna wydać dekret ustanawiający dźwięk silnika Busso za standardowy dla samochodów ;-) GT to absolutnie fenomenalny samochód, ale dość drogi w utrzymaniu np. zestaw sprzęgła + wysprzęglik + wymiana coś około 1700 zł, jeżdżę na drogim oleju na wysokie temp. wymaga raczej garażowania OC załatwiam tak że jeżdżę na rejestracji RLE nie DW :-) jest 2-3 razy taniej. Dlatego niedawno nabyłem Imprezę GX, która ma super trakcję oraz fajne zawieszenie na Wrocławskie drogi. Myślę że nie trzeba się bać GT, po niezbędnym pakiecie startowym + coś tam często wychodzi trochę później w zależności od tego co się przeoczy przy zakupie, cieszymy się świetnym samochodem.

  10. #1060
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greg_79 Zobacz post
    Albo jeszcze lepiej, przykleić karteczkę na progi w miejscu oparcia podnośnika
    W tych miejscach najlepiej miny zamontować .

Podobne wątki

  1. Zakup Alfy Romeo GT 1.9 JTD
    Utworzone przez spdii w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 265
    Ostatni post / autor: 25-10-2017, 13:07
  2. [159] Zakup Alfy Romeo 159
    Utworzone przez Janusz :> w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-07-2014, 19:42
  3. Zakup Alfy Romeo w UK
    Utworzone przez karczes816 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-05-2014, 18:38
  4. zakup alfy romeo gt
    Utworzone przez hiszpan w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-10-2012, 12:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory