Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Pytanie o Car Audio - optymalne dobranie zestawu.

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Ciacho13
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Rypin
    Auto
    AR159 SW TI 2.4 JTDm 210ps 2008 black + Seat Ibiza 6L Sport 1.9 130ps 2003 Black
    Postów
    87

    Domyślnie Pytanie o Car Audio - optymalne dobranie zestawu.

    Witam, jak w temacie, auto to Alfa 159 Ti 2.4 SW.

    Póki co fabryczne radio + fabryczne głośniki, auto jest niestety bez Blue&Me, więc nie ma też USB.

    No i zaczynam kompletować Car Audio.

    Zakupiłem już jednostkę centralną : Pioneer AVICF940BT

    W sumie to radio ma wszystko co potrzebuję : w miarę ogarniętą nawigację, usb, slot na sd, mp3, divx, dvd, możliwość podłączenia kamery cofania.

    I teraz potrzebuję reszty zestawu i myślę o :

    przód - Rainbow SAC 265
    suby - 2 x RE SE10D4
    wzmacniacz suby - DLS A6
    wzmacniacz przód - Genesis Dual Mono
    kondensator

    Co dobrać na tył ? Mam jeszcze 2 zestawy ze starego auta do dyspozycji. Hertz ESK165 i uDimension ELComp 6 - który będzie lepszy ?

    Jestem laikiem, nie znam się na technicznych rzeczach. Moje typy co do sprzętu to w wiekszości poszukiwanie różnych for i patrzenie na to co jest polecane jako dobre. Instalację i tak zlecę profesjonaliście, bo to za drogi sprzęt i auto bym coś samemu grzebał i popsuł.

    Muzyka jaka mnie interesuje to trance / house / hip hop (wykonawcy np. Paul Van Dyk, ATB, Deadmau5 itp)

    Chcę żeby to grało dynamicznie, dobrze jakościowo, bez opóźnień, bass może być dobry, ale nie tak by trzęsło budą.

    Jeszcze jedno pytanie, po wyciągnięciu starego radia fabrycznego do pioneera muszę dokupić tylko plastikową ramkę okalającą czy metalowy stelaż do środka też?
    Co potrzebne jest mi do tego by sterowanie z kierownicy działało (nast / poprzedni track / podgłaszanie / ściszanie / wyciszanie / zmiany płyt w zmieniarce następna i poprzednia / odbieranie tel (które teraz nie działalo bo nie mam blue & me)

    Czekam na wasze odpowiedzi.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Mogę się mylić ale do tej jednostki taki sprzęt? Ja niestety nie znam zestawu nawigacja/cd/dvd który by miał właściwe parametry pod te elementy, o których piszesz.

    Nie uważasz, że głośniki na przód za <1000 nie pasują do Genesis'a za 3kPLN?

    Moim skromnym zdaniem, oprócz jednostki sterującej, wybrałeś ambitne komponenty ale nie do tego rodzaju muzyki. Rozumiem, że chcesz mieć 'czysto' ale przy tej jednostce, nie musisz kupować aż tak drogich komponentów, np Genesis ma dynamikę >100dB, jednostka centralna około 95dB - starczy wzmacniacz co 'trzyma' te 95dB.
    Korektor 8-mo pasmowy w Pionierze jest od 100Hz do 10kHz - to też nie jest zakres dla sprzętu profesjonalnego.

    Będę uszczypliwy - na forach audio nie pisali, że ma być 2+1? (tyłu ma nie być?)

    No i sub...
    Nie wiem czy rozumiem dobrze, ale do każdego RE chcesz jednego DLS'a (D4 to chyba 2x4ohm, co równolegle daje 2ohm. Chyba, że całość równolegle i to 'idzie' na 1ohm)?

    Wg mnie na początek:
    - jednostkę masz - średnią, ale musisz z tym żyć ,
    - dobrze zrobione drzwi przód. Nie musi być Dynamat, wystarczy STP choć ja zrobiłem to w lepszej i tańszej technologii ale z racji zamieszkania nabyłem to w CZ,
    - Hertz na przód - jak nie pasuje, to uDimension, choć to sprzęt robiony i dedykowany pod jakość - pomimo deklarowanych mocy gra słabiej ale b. czysto - wiem, bo mam. Hertz'a też mam i jest OK, mocniej ale nie tak czysto.
    - trochę (?) tańsze wzmacniacze.

    Podsumowując:
    Moim zdaniem nie zachowałeś proporcji. Wzmacniacze za drogie w stosunku do reszty. Trance bez dobrze zrobionego przodu będzie kiepski w odbiorze i na tym bym się skupił.


    PS
    Przepraszam, że co nieco krytykuję ale zapewne wiesz, że na forach audio jako jednostki sterujące polecane są komponenty sprzed kilku lub kilkunastu lat a ostatni dobry Pioneer to P88RS

    Pozdrawiam,
    ap2

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar barsliw
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.5 V6
    Postów
    442

    Domyślnie

    Podpisuje się obiema ręcyma

    Wysłane z mojego HTC Desire 500 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Popieram kolegę ap2, i dodałbym jeszcze procesorek jakiś jeśli koszta nie ograniczają, i jakoś się to ustawi.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Ciacho13
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Rypin
    Auto
    AR159 SW TI 2.4 JTDm 210ps 2008 black + Seat Ibiza 6L Sport 1.9 130ps 2003 Black
    Postów
    87

    Domyślnie

    Wiem, o tym, że Pioneer P88RS to dobry sprzęt, ale nie mam go tam za bardzo jak wstawić, tzn. zawsze mogę kupić ramkę 1 DIN i tyle, ale jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić jak to razem będzie wyglądało. Wiem, że na żadnej stacji multimedialnej, a oglądałem kilka Pioneerów / Kenwoodów / Alpine'ów / Clarionów nie dostanę takiej jakości jak na moim przedostatnim radyjku czyli Alpine 9887 choćby.... Ba...od osoby od której będę brał te wszystkie klocki (prócz radia) mam możliwość kupienia tego Pioneera (P88RS)... Chciałem stację multimedialną głównie z racji nawigacji, bo dłuższe podróże z patefonem na szybie męczą mi oczy mimo ustawienia kolorów nocnych.... no i nie wspomnę że nie widać części drogi z racji przyklejonej do szyby nawigacji... No nic sprawdzę tą stację a jak będzie dawać ciała to pomyślimy nad rozwiązaniem radia 1DIN + ramka.

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Nie skupiałbym bym się tak na radiu, ono jest dość daleko na drabince poprawy jakości.
    W/g mnie i mojego skromnego doświadczenia największy zysk jakościowy daje w kolejności:

    Wygłuszenie i montaż głośników,
    Wzmacniacz (wzmacniacze) nie ich jakość tylko w ogóle obecność,
    Głośniki,
    Procesor,
    Radio,
    Kable, (mocno dyskusyjne)

    Oczywiście wszystko poprawnie ustawione (cięcia, filtry, poziomy)
    Więc radio nie jest wcale takie ważne, a tak myśli 90% populacji
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    Jest, z sygnału wyjściowego o fatalnej jakości nie da się nic zrobić

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    Jest, z sygnału wyjściowego o fatalnej jakości nie da się nic zrobić
    Dokładnie.
    Ja zrobiłem przód na komponentach średniej jakości i niestety nie dało się tego słuchać z fabrycznym radiem + wyprowadzenie z preampa.
    Dopiero zmiana na kilkuletni model za pareset zł pomogła.

    Twin Spark Compressore - Na pohybel hejterom - Szalone 0.5bara
    Mazda mx5 - bokiem, na glebie i z kierownicą po złej stronie.
    "Nothing is "good" for daily driving that's not OEM. So by that logic don't turbo your car. Don't make it faster. Don't do anything. Go buy a bus pass."

Podobne wątki

  1. Optymalne obroty silnika...
    Utworzone przez 145Q w dziale 156
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 29-12-2016, 20:58
  2. Pytanie o audio
    Utworzone przez Jelson w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-02-2014, 11:12
  3. [159] Optymalne obroty 1.9 JTDM 150KM
    Utworzone przez UniqueSilver w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 09-10-2012, 08:34
  4. Pytanie co do zestawu bose
    Utworzone przez ExO w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 20-08-2011, 10:42
  5. optymalne obroty silnika 2,0 ts
    Utworzone przez siwulec82 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-10-2010, 22:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory