Strona 8 z 168 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171858108 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 1678

Temat: Zakup Alfy Romeo GT

  1. #71
    Użytkownik Romeo Avatar Iwan87
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    GT 1.9 JTD 150 KM Distinctive
    Postów
    538

    Domyślnie

    dobrze, ale za 20 tys zł to się nie nastawiaj że kupisz dobry egzemplarz. Chyba, że mówisz o 20 tys. + 5-7 na podstawową mechanikę i w razie "w".

  2. #72
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Molique
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    R19 Williams, Alfa Romeo GT Q2
    Postów
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    No fakt - ok 650zl :p
    Drożyzna panie i wymienia się toto co chwile przecież
    Tak ale najczęściej robisz jeszcze dwumas i z 650zł robi ci się ponad 2000zł + robota

  3. #73
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    No tak
    I robie to przeciez co roku ...








  4. #74
    wheeze
    Gość

    Domyślnie

    Pytanie z innej beczki w sprawie zakupu GT. Jaką grubość powinien mieć fabryczny lakier w GT? Ktoś sprawdzał na swoich i może podać jak to wygląda?

  5. #75
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    podepne sie skoro juz temat istnieje.Moj kolega szuka alfy GT do 25 tys.Znajdzie cos w dobrym stanie tu na forum??Moze ktos sprzedaje z forumowiczow?Jak cos prosze o informacje i podeslanie odpowiedniego tematu

  6. #76
    Piramidon
    Gość

    Question Moje pierwsze GT!

    Witam wszystkich!

    AR GT zainteresowałem się od niedawna ze względu na nietuzinkową stylistykę. Mało tego, po przejrzeniu ofert wszystkich marek w obranych przeze mnie kryteriach okazało się, że nie znalazłem zupełnie NIC równie pięknego Tzn. jest jedno auto, ale o tym trochę później...

    Tak czytam, czytam te posty i czasem jest wesoło, czasem straszno, a czasem pozytywnie i... jestem w kropce. Jedni piszą, że trzeba szykować się na wydatki, zaś drudzy, że jeżdżą i nie ma z autem problemów. Sprawdzałem jak się mają opinie na stronie autocentrum i AR GT wypada całkiem dobrze. Ogólnie jest prawie że zdecydowany na zakup tego samochodu, ale martwią mnie tematy związane z kołem dwumasowym, filtrem DFP oraz turbiną. Teoretycznie rozważałem też zakup samochodu z V6, ale w mojej sytuacji chyba to nie ma większego sensu, aczkolwiek słyszałem, że również diesel też nie ma... Napiszę w skrócie jak wygląda moja sytuacja.

    Rocznie robię niecałe 5k km - poruszam się przede wszystkim po mieście oraz robię okazyjne wypady w dłuższą trasę. Aktualnie planuję zakup samochodu, który mając wszystko czego potrzebuję, wystarczy mi na kilka lat. AR GT spełnia te kryteria włącznie z niedużym zapotrzebowaniem na paliwo Bardzo proszę o radę, bo jest do sprzedania taki egzemplarz:

    http://allegro.pl/show_item.php?item=3452915050

    Chip zamontowany był od razu w salonie po zakupie - i tutaj pojawia się pytanie: jak zniosła to turbina?
    Dziś wyczytałem na forum, że xenony w AR są słabe i trochę mnie to dziwi. Słabsze od żarówki 55W?
    Właściciel w maju był na badaniach w ASO i twierdzi, że wszystko jest w porządku.
    Czy ten model jest wersją Distinctive? Czytałem, że te wersje mają xenony, więc resztę bajerów typu podgrzewane fotele i czujnik parkowania też ma? Pytam z ciekawości, bo w sumie to nie ma aż tak większego znaczenia dla mnie. Ogólnie autko wygląda naprawdę dobrze i wydaje się, że jest w dobrych rękach.

    Na początku wspomniałem, że oglądam też i drugie auto - jest nim Subaru Impreza 2.0 "Lanosik" jak je nazywają. Przykład:

    http://otomoto.pl/subaru-impreza-aut...C29625235.html

    Na forum Subaru nie mają dobrego zdania o Alfach, ale prawdę powiedziawszy ja również naczytałem się usterkach Subaru i te też robią wrażenie. Ktoś napisał, że jeśli robię 5k rocznie, to tylko wolnossący dla mnie, bo inaczej będę miał problemy z filtrem DFP. Zakup diesela jest bezsensowny, tak mawiają. Jednak na jeszcze innym forum wyczytałem, że ludzie jeżdżą ropniakami, robią krótkie dystansy i jest OK. Zdaję sobie sprawę, że boxer trochę pali, ale chyba mniej więcej tyla samo, co JTS?

    I przyznam szczerze, że jestem w kropce. Pomóżcie, doradźcie coś proszę

  7. #77
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    ta czerwona z linku jak widać na fotkach nie ma czujników parkowania
    a jaka to wersja to chyba można łatwo ustalić po nr VIN
    skoro to pierwszy wł i kupione w PL to i na umowie pewnie są jakieś wpisy nt wersji itd

    ogólnie na foto i z opisu - wygląda bardzo dobrze ( PL salon, I wł, świeży rocznik , niski przebieg , ładny kolor, ładne kółka , ładne skórki )
    no kierownica i gałka to jakoś mi mniej podchodzą - no ale to szczegół który można wymienić
    cenowo też ok względem opisu
    jak bym był na kupnie to chyba bym się skusił na jazdę nawet ze 300km żeby przetrzepać tą GT
    Ostatnio edytowane przez bocian ; 08-08-2013 o 08:48








  8. #78
    Użytkownik Ogier Avatar x69xxx69x
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Gać
    Auto
    Była: Alfa Romeo 156 1.6 T.Spark, Alfa Romeo GT 1.9 JTD 2007
    Postów
    161

    Domyślnie

    Ja powiem jak ze swoją miałem i na co uważaj abyś nie popełnił moich błędów. Myślę że pierwsze co (ja durny tego nie zrobiłem) weź ze sobą kogoś kto zna się na lakierze. Mi laikowi np wszystko się zdawało ok a okazało się, że Alfa po dzwonie. Na szczęście silnik i przebieg bardzo w porządku. I z tego co mi wiadomo to chyba lubią ludzie nimi agresywnie jeździć i sprzęgło jest ciut za słabe...

  9. #79
    Użytkownik Romeo Avatar Iwan87
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    GT 1.9 JTD 150 KM Distinctive
    Postów
    538

    Domyślnie

    Dokładnie jak kolega powyżej pisze, sprzęgła nie są najmocniejsze. Ja np. w pierwszym tygodniu przegrzałem docisk.

  10. #80
    Użytkownik Ogier Avatar x69xxx69x
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Gać
    Auto
    Była: Alfa Romeo 156 1.6 T.Spark, Alfa Romeo GT 1.9 JTD 2007
    Postów
    161

    Domyślnie

    Ja w ciągu 2 tygodni od kupna musiałem kompletne sprzęgło zmieniać. Tarcza jak nowa, okładzina piękna a nity wybrzuszone aż. Ktoś ostro jej musiał dawać w pióro...

Podobne wątki

  1. Zakup Alfy Romeo GT 1.9 JTD
    Utworzone przez spdii w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 265
    Ostatni post / autor: 25-10-2017, 13:07
  2. [159] Zakup Alfy Romeo 159
    Utworzone przez Janusz :> w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-07-2014, 19:42
  3. Zakup Alfy Romeo w UK
    Utworzone przez karczes816 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-05-2014, 18:38
  4. zakup alfy romeo gt
    Utworzone przez hiszpan w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-10-2012, 12:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory