Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Składanie foteli

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar icemanevo
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    AR GT JTD & Galant 2.5 V6
    Postów
    51

    Domyślnie Składanie foteli

    Ostatnio, praktycznie w jednym okresie "siadły" mi oba mechanizmy składania foteli. W jednym fotel się nie składa, w drugim fotel się nie blokuje w pozycji siedzącej (cały czas się przesuwa przód/tył). Czy ktoś mógłby doradzić co można zrobić, co trzeba kupić lub kto się tym może zająć? Bo przyznam szczerze pierwszy raz mam w aucie taki problem, a i zestawy foteli do GT nie są w racjonalnych pieniądzach, by od razu kupić nowe fotele.
    Z góry dzięki za sugestie.

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Za składanie foteli odpowiada zespół cięgien. Jak ciągniesz za wajchę to linką ciągniesz dzyndzel odblokowujący obrót i blokadę szyny. Dlatego oparcie się składa i jednocześnie fotel przesuwa. Masz coś tam urwane/uszkodzone. Musisz wyciągnąć fotel (bo na aucie to nie robota) i znaleźć problem. Może się urwała linka, może coś się zacięło. Nikt tu tego nie zgadnie dopóki tam sam nie zajrzysz. Jeżeli totalnie nic nie potrafisz robić przy aucie to nie pytaj tylko oddaj do warsztatu - proste. Jeżeli chcesz wymienić fotele to pamiętaj że tapicerkę da się przełożyć. Potrzebujesz same stelaże a to można kupić osobno albo najtańsze i tapicerkę przełożyć .

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kozanutria
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    DG / 50° 19′ 17″ N, 19° 11′ 14″ E
    Auto
    AR GT 1.9 JTD
    Postów
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Za składanie foteli odpowiada zespół cięgien. Jak ciągniesz za wajchę to linką ciągniesz dzyndzel odblokowujący obrót i blokadę szyny. Dlatego oparcie się składa i jednocześnie fotel przesuwa. Masz coś tam urwane/uszkodzone. Musisz wyciągnąć fotel (bo na aucie to nie robota) i znaleźć problem. Może się urwała linka, może coś się zacięło. Nikt tu tego nie zgadnie dopóki tam sam nie zajrzysz. Jeżeli totalnie nic nie potrafisz robić przy aucie to nie pytaj tylko oddaj do warsztatu - proste. Jeżeli chcesz wymienić fotele to pamiętaj że tapicerkę da się przełożyć. Potrzebujesz same stelaże a to można kupić osobno albo najtańsze i tapicerkę przełożyć .
    Trochę się podepnę pod temat: otóż w klamce ułamał się dzyndzel mocujący linkę. Udało mi się nabyć nową klamkę składania fotela. Czy jest możliwość zdjęcia poszycia ze skóry ? Jak dobrać się do śrub mocujacych klamkę ?

    Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
    Jeśli udoskonalasz coś dostatecznie długo – na pewno to zepsujesz.

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Oczywiście że da się zdjąć. Ja akurat tapicerki z GT nie zdejmowałem ale na 100% się da. Na pewno trzeba najpierw wypiąć zagłówki i te prowadnice (wewnątrz jest zaczep). Potem "plecy" przeważnie jest zaczepiona górą i bokami. A wtedy powoli odwijasz boki i zdejmujesz górą razem z pianą. Klamka będzie zapewne przykręcona do stelaża (zdarza się że są nitowane).

Podobne wątki

  1. [159] Automatyczne składanie lusterek
    Utworzone przez berez w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 141
    Ostatni post / autor: 18-04-2023, 06:46
  2. [Giulietta] składanie elektryczne lusterka
    Utworzone przez andrzejm36 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 07-10-2017, 15:37
  3. Elektryczne składanie lusterek
    Utworzone przez Garos w dziale 166
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 12-09-2014, 23:19
  4. [159] Automatyczne składanie lusterek.....
    Utworzone przez meiss w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-04-2014, 21:22
  5. [146] Elektryczne składanie lusterek
    Utworzone przez nebeu w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 20-12-2011, 18:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory