Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Temat: Problem z ilością powietrza doprowadzaną do silnika

  1. #1
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie Problem z ilością powietrza doprowadzaną do silnika

    Witam, mam taki oto problem - diagnostyka na kompie wykazuje że ilość dostarczanego powietrza do silnika jest zbyt mała. Przy włączonym silniku na luzie pomiar daje około 50 /czegoś tam co jest jednostką tej objętości powietrza. chyba gram na coś tam, nie pamiętam dokładnie/ podczas gdy standardowa wartość przypisana do tego silnika, jak podaje program, to około 400.. przy dodaniu gazu wartość dostarczonego powietrza wzrasta ale wzrasta też wartość wymagana i tym samym zawsze ta dawka dostarczonego powietrza jest około 8x mniejsza od wymaganej. Ogólnie mam wrażenie że auto jest lekko zamulone, nie jest tak zrywne jak powinno być. Filtr wymieniam regularnie co rok, ostatnio w marcu. Filtr jest seryjny. Żadne błędy na desce rozdzielczej nie wyskakują. Mam całkowicie zaślepiony EGR /robili mi to ponad rok temu w ASO/, komputer wykazał błąd EGR, że jest w ogóle niesprawny ale to przy zaślepionym EGR'ze chyba normalne? Czy to może być np. wina przepływomierza?

    Z góry dzięki za pomoc!

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar 156X
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    była 156SW JTD jest 159SW 1,9 JTD 8V 2008r.
    Postów
    1,063

    Domyślnie

    obawiam się że tak... jaki masz numer na przepływce - może coś podmienimy i sprawdzimy - tylko najpierw sprawdzilibyśmy czy u mnie jest wsz. ok - mam co prawda 156 ale to chyba bez różnicy

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    okolice Wieliczki
    Auto
    AR 159 & Jaguar XF
    Postów
    690

    Domyślnie

    Raczej przepływomierz ALE egr musi być sprawny pomimo tego, że jest zaślepiony. Przepływomierz odepnij i przejedź się. U mnie egr zaślepiony całkowicie i nie ma żadnych błędów związanych z nim.

  4. #4
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie

    Mam właśnie cichą nadzieję że to jest przepływka bo.. już kupiłem nową tylko czeka na założenie na zlocie ogólnopolskim we Wrocku osoba z serwisu, która podłączała auta pod kompa nie potrafiła jednoznacznie stwierdzić czy to wina przepływki ale też pierwsze podejrzenia na nią padły. w ogóle przepływka w JTD jest w takim miejscu że wymontowanie tego zajmuje na prawdę sporo czasu i wymaga sprawnych dłoni więc nie wiem jak można odpiąć przepływkę nie demontując wpierw akumulatora i skrzynki z bezpiecznikami a tym samym jak można się przejechać z odpiętą przepłyką?

    a co do EGR'a to hmmm... może i rzeczywiście powinien być sprawny ale właśnie mnie to zastanawia - skoro jest on zaślepiony a więc wyłączony z obiegu tak? to co za różnica czy jest sprawny czy nie? ma to jakiś wpływ na nie wiem.. moc.. pracę silnika?

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    okolice Wieliczki
    Auto
    AR 159 & Jaguar XF
    Postów
    690

    Domyślnie

    tzn. nie może być spalony elektromagnes.. bo tak to byś mógł odpiąć wtyczkę, a nie zaślepiać EGR ale tak się nie da ale chyba jak by był spalony to byś miał MCSF, podaj jaki błąd wypluwa dla EGRu.. odpiąć przepływke tzn. wypiąć wtyczkę z niej, jak masz sprawne ręce to wystarczy wyciągnąć tylko akumulator i wypniesz wtyczkę na próbę, ewentualnie gdzieś dziura i ciągnie lewe powietrze

    ------
    nową przepływke najlepiej testować bez zaślepki EGRu bo trochę mierzone masy powietrza się przez nią rozjeżdżają zwłaszcza przy obrotach jałowych
    Ostatnio edytowane przez jendriu ; 10-10-2010 o 21:57

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar 156X
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    była 156SW JTD jest 159SW 1,9 JTD 8V 2008r.
    Postów
    1,063

    Domyślnie

    dziś jak walczyłem z termostatem zauważyłem że w miejscu gdzie mam założoną zaślepkę EGR jest wręcz szpara ok 1mm dmuchało stamtąd na kilometr, co prawda zaślępkę mam założoną za zaworem ale nie o to chodzi... sprawdź czy wszystko masz szczelne - ja sam zaślepiałem EGRa i dałbym sobie głowę uciąć że wszystko skręciłem na maxa a tu proszę...

    Jaką i za ile kupiłeś przepływkę??

  7. #7
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie

    w grę wchodził tylko oryginał więc przepływkę mam Bosch'a, zapłaciłem za nią 285zł plus przesyłka więc cena całkiem przystępna, kupowałem od kolegi z forum Amigasa, ogólnie polecam jak coś

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar bartstep
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Jelenia Gora
    Auto
    AR 147 1,9 JTD 116KM
    Postów
    248

    Domyślnie

    Pawel,

    zmontuj to wszystko, przeczysc tez styki Airbagow (pamietaj o preparacie) i w piatek znow ja podepniemy.
    alfa-klub.prv.pl * Podpiecie do komputera, diagnostyka, kasowanie bledow. Kontakt GG 3127266 * alfa-klub.prv.pl

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Wypięcie wtyczki z przepływomierza nie jest bardzo trudne, ale musisz włożyć dłoń pod skrzynkę z bezpiecznikami obok akumulatora. Pazurami przesuwasz w górę żółty zatrzask kostki i potem możesz zdjąć.

    Wymiany przepływki za to sam nie zrobisz. Najłatwiej byłoby wymienić sam wkład, ale go nie odkręcisz bez specjalnego śrubokręta. A żeby wymienić przepływomierz razem z puszką trzeba wyjąć akumulator a następnie odkręcić także jego podstawę.

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    okolice Wieliczki
    Auto
    AR 159 & Jaguar XF
    Postów
    690

    Domyślnie

    dobrymi kombinerkami odkręci śruby.. ale gwarancje stracisz niestety;/

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-09-2013, 18:28
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-11-2012, 16:05
  3. Buczenie silnika, układ dolotowy powietrza.
    Utworzone przez uGn w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-05-2011, 01:18
  4. [166]Poszukiwana alufelga 16" ta z dużą ilością oczek..
    Utworzone przez bogusch13 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-01-2009, 12:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory