Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Problem z zapłonem

  1. #1
    bongo306
    Gość

    Domyślnie Problem z zapłonem

    Witam, mam problem przy rozruchu alfy 159jtdm po dłuższym postoju. Auto nie odpala po pierwszym naciśnięciu startera a później trzeba go przytrzymać przez 3-5 sek. Sprawdzałem świece i mechanik twierdzi,że są ok, ponoć problem może tkwić w krótkim czasie żarzenia świec i można to skorygować przez komputer? Ale można przecież "przepalić" świece. A może to problem jakiegoś czujnika bądź akumulatora ale wydaje się być dobry?? bongo306

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar sickboy
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16V Distinctive 2006r
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Napisz dokładnie jaki masz akumulator, parametry i ile ma juz lat. Napisz też jaki przebieg ma twoja alfa i najlepiej jakbyś podłączył ją pod kompa i sprawdził wydajność wtrysków na wolnych obrotach.

    Nero Provocatore - AR159
    Jedna mARka - Jeden Klub - Alfaholicy

  3. #3
    AutoExpert
    Gość

    Domyślnie

    Witam
    Chciałem dodać ze mam ten sam problem AR 1,9 16V 136km Belgia przebieg 100tys nie wiadomo ile w tym prawdy Przy odpaleniu samochodu po dłuższym postoju np. 6-8h dość cieżko odpala zachowuje sie tak jakby któraś świeca nie grzała, wszystkie zostały wymienione na NOWE BERU i to samo, w dalszym ciagu cieżko odpala. Akumulator sprawny Centra Plus 74Ah proszę o jakąś sugestie co sprawdzić w którym kierunku zmierzać? Zastanawiam się czy wtryskiwacz nie jest uszkodzony? Proszę o informacje jakie powinny być parametry wtryskiwaczy?
    Ostatnio edytowane przez AutoExpert ; 08-09-2011 o 16:48

  4. #4
    Wodzu
    Gość

    Domyślnie

    A filtr paliwa ile ma? lat kilometrów?

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    Panowie, u mnie jest ten sam problem. Jak auto postoi dłużej, szczególnie jak postoi na słońcu to jest problem z odpalaniem na nierozgrzanym silniku. Pytałem mechanika, mówi po sprawdzeniu, że wszystko jest z silnikiem ok. Komputer błędów nie pokazuje. Akumulator jest dobry, bo mierzyłem (może trochę za słaby bo 61-ka, ale oryginalny Ricambi), świece wszystkie wymienione na nowe 2 miesiące temu. Też mi się wydaje, że to może być problem z krótkim grzaniem tych świeczek, a to dlatego że zrobiłem sobie kilka dni temu eksperyment. Mianowicie przed odpaleniem auta 3-4 włączam i wyłączam zapłon w celu uruchomienia świec żarowych. Palą się bardzo króciutko, jednakże jak zapalą się 3-4 razy a nie jeden raz, to siłą rzeczy zrobią większą temperaturę. Skutek tych testów był taki, że po kilkukrotnym zapaleniu świec żarowych auto pali za pierwszym razem i na dodatek bez długiego kręcenia. Tyle z mojej strony.

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9JTDM sportwagon
    Postów
    110

    Domyślnie problem z zapłonem

    A może trzeba by sprawdzić przekaznik świec żarowych.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    No ale gdyby z przekaźnikiem coś było nie tak, to pewnie komputer pokazałby jakiś błąd ? Sam mam kabel do diagnozowania i FES, a niedawno byłem też w ASO na examinerze. Żadnych błędów u mnie nie wyświetla.

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    ZAMOŚĆ
    Auto
    VOLVO V60 D3 + MERCEDES 190E 2.6
    Postów
    225

    Domyślnie

    Na początek spróbujcie odpalać dopiero gdy na komputerze pojawi się komunikat że można uruchomić silnik (trochę pomaga).

    Typowa bolączka JTDM i wtryski nie będą wg mnie przyczyną - problem leży raczej w braku grzania świec. Było na ten temat już nie raz, podawałem kiedyś linki do podobnych tematów z forum opla vectry, chyba nikt nie znalazł rozwiązania.
    Były:

    159 1.9 JTDM 2006
    156 2.4JTD 2002

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    Cytat Napisał A.Krystian Zobacz post
    Na początek spróbujcie odpalać dopiero gdy na komputerze pojawi się komunikat że można uruchomić silnik (trochę pomaga).

    Typowa bolączka JTDM i wtryski nie będą wg mnie przyczyną - problem leży raczej w braku grzania świec. Było na ten temat już nie raz, podawałem kiedyś linki do podobnych tematów z forum opla vectry, chyba nikt nie znalazł rozwiązania.
    A.Krystian, masz oczywiście rację. Najlepiej odpalać dopiero po zgaśnięciu komunikatu. Tak też postępuję w każdym wypadku.

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar szyrud1696
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo 159 150 KM SW 2007
    Postów
    130

    Domyślnie

    Witam.
    Miałem to samo. Wymiana filtra paliwa, czyszczenie/regeneracjia wtrysków/ nowy AKU -bez zmian. Odpala jak odpalało. Może tak ma już byc ?
    Szymon

Podobne wątki

  1. [145] problem z zapłonem 145 1,4 TS
    Utworzone przez Zdzieszko w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-02-2014, 20:45
  2. [146] Problem z zapłonem
    Utworzone przez Siersciuch666 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-02-2011, 21:50
  3. [155] problem z zapłonem
    Utworzone przez Nowicjusz w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-12-2010, 02:17
  4. Problem z zapłonem!!!!!!!!!
    Utworzone przez martii w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-08-2010, 23:35
  5. [155] 96r. 2.5v6 problem z zapłonem
    Utworzone przez agi23 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-01-2010, 19:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory