Strona 8 z 21 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 201

Temat: Felgi do Alfy GT

  1. #71
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 150KM
    Postów
    257

    Domyślnie

    Kurcze ktoś tu jeździ GT na 18"? Ogólnie zawieszenie w tych autach to ich pięta achillesowa, chodzi oczywiście o żywotność, bo doznania z jazdy są super (coś za coś ), ale nie wydaje się wam, że pakowanie 18stek do tego auta to trochę przesada? Oglądałem taką jedną w Miliczu na 18 calowych i komfort jazdy... no nie można mówić o komforcie jazdy jak się czuje w plecach każdą studzienkę wystającą na więcej niż pół cm (pomijam wytłuczone zawieszenie u tego pana). To chyba nie jest najlepsza opcja na polskie drogi, co? Chciałbym się zapoznac z opiniami ludzi, którzy jeżdżą, bo zastanawiałem się nad takimi felgami, ale po pamiętnej przejażdżce temat umarł.

  2. #72
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Cytat Napisał khad Zobacz post
    (pomijam wytłuczone zawieszenie u tego pana)
    A ja bym jednak tego nie pomijał bo pewnie było to powodem odczuwania każdej nierówności.

  3. #73
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał khad Zobacz post
    Kurcze ktoś tu jeździ GT na 18"?
    na pewno nie tylko ja :-)
    na pewno nie tylko ja jadę na 225/40/18 z pełnym bagażnikiem i 3 osobami na pokładzie na wczasy
    daje radę
    wahacze -
    dolne mają u mnie na teraz ok 55tys km chyba
    górne - ok 20 pare
    robiłem ostatnio z lewej strony górny o ile dobrze pamiętam ( pisałem na forum na bank przebiegi moich wahaczy )

    - - - Updated - - -

    17" to taki kompromis między wygodą , ceną i wyglądem
    sporo zależy od tego kto gdzie śmiga chyba i tyle
    ja teraz szukam opon 17" ale na zimę :-)
    Ostatnio edytowane przez bocian ; 13-09-2013 o 10:10








  4. #74
    Użytkownik Romeo Avatar Iwan87
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    GT 1.9 JTD 150 KM Distinctive
    Postów
    538

    Domyślnie

    ja śmigam na 18tkach na oponie 215/40 i jest okay. Jeden komplet wahaczy górnych wymieniałem po 4 tys km a teraz mam już 6 na kolejnych i znów chyba trzeba wymieniać Generalnie wahacze do tego modelu kupuje się raz bo ja nigdy nie przejeżdżę na nich roku czasu żeby się nie wysrały

  5. #75
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 150KM
    Postów
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iwan87 Zobacz post
    ja śmigam na 18tkach na oponie 215/40 i jest okay. Jeden komplet wahaczy górnych wymieniałem po 4 tys km a teraz mam już 6 na kolejnych i znów chyba trzeba wymieniać Generalnie wahacze do tego modelu kupuje się raz bo ja nigdy nie przejeżdżę na nich roku czasu żeby się nie wysrały
    Kurcze to widze u Was dużą rozbieżność w żywotności wahaczy, ciekawe czy zależy t od stylu jazdy czy od jakości części. Ja u siebie nie inwestowałem w TRW np., brałem Sidema, bo i tak prędzej czy później padnie, choć Alfą jeżdżę o wiele ostrożniej niż drugim autem, którym można w sumie lecieć po dziurach, tutaj stosuję raczej technikę 30 km/h i jazda slalomem. No nie jest to najwygodniejsza opcja do miasta tylko strzała na autostradę niestety. Jak wjeżdżam na ulicę dojazdową do siebie to na samą myśl mnie już wszystko boli ;D

  6. #76
    Użytkownik Romeo Avatar Iwan87
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    GT 1.9 JTD 150 KM Distinctive
    Postów
    538

    Domyślnie

    Ja się nie pieszczę zbytnio z zawiechą więc może dlatego wygląda to u mnie jak wygląda Przed Alfą miałem Astrę obniżoną o 8 cm z o wiele niższym zawiasem i co ciekawe szybciej nią jeździłem niż Alfą. Niestety droga drodze nie równa, tak jak i spalanie w mieście jednemu wyjdzie 6,5 a mi 8. Mam odcinki takie np. do dziewczyny ( 20 km w jedną stronę ) że mógłbym go zrobić na kompletnie zaspawanym zawieszeniu i nawet 2-złotówka by mi spadła nie spadła z silnika stojąc w poprzek a mam też taką drogę np. na trening - 3 km z pod domu, że zawieszenie dostaje tak w dupę że chyba tylko Hummer by ogarnął temat jako tako.
    Auto jest od jazdy, zawieszenie się zużywa jak każda inna część, w naszych samochodach szybciej niż w innych ale nasze samochody też jeżdżą inaczej. MAło jest samochodów równie dobrze prowadzących się co Alfa.

  7. #77
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Od 7 tys km jeżdżę na 215/3519
    Zawieszenie to tak naprawdę kwestia oczu i umysłu.
    Na dolnych wachaczach w mojej bylej 147 z tulejkami Delphi zrobiłem 70tys a na górnych TRW ok 50 tys i sprzedałem auto. Tam miałem 225/4018 lat i 215/45/17 zima.
    Bo jak ktoś nie patrzy na nic zapie)€&@" po każdej dziurze 100km/h to ma prawo ta zawiecha się rozsypac.
    Alfa jest dla ludzi myślących a nie bezmozgow oczywiście nikogo tutaj nie obrazajac.
    Przed zima wkładam pełny poliuteran na przód i obniżam samochód o ok 40mm zobaczymy jak to się spisze.


    Verzonden vanaf mijn iPhone 4S met behulp van Tapatalk

  8. #78
    Użytkownik Romeo Avatar Iwan87
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    GT 1.9 JTD 150 KM Distinctive
    Postów
    538

    Domyślnie

    Poczułem się wywołany do tablicy ( żart ). Niestety tak jak pisałem wcześniej, u mnie w Krakowie występuje pełne spektrum dróg. Od totalnie zaniedbanych do równych jak stół bilardowy. Co najgorsze to pewnych z nich nijak nie mogę ominąć i uwierz mi Omen, że śmiganie po nich nie więcej niż 40 km/h powoduje u mnie takie uszkodzenia. Jechać wolniej to już wstyd. Jakbym pewnie jeździł tymi drogami 1-2 razy w tygodniu to może i bym przejechał je ze średnią 5 km/h nic nie uszkadzając ale niestety piętno dzisiejszych czasów czyli pogoni za klientami/$ na to nie pozwala

  9. #79
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał omen Zobacz post
    Od 7 tys km jeżdżę na
    Zapomnialem tylko dodac ze jezdze w Holandii a nie w po cudownych polskich drogach...
    :p








  10. #80
    Użytkownik Świeżak Avatar Marconi
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Świebodzice
    Auto
    Była Alfa Romeo GT 1.9 jtd-m, obecnie Alfa 159 SW 2.4 jtdm
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    Zapomnialem tylko dodac ze jezdze w Holandii a nie w po cudownych polskich drogach...
    :p
    Nie czepiaj się, przecież to szczegół hehe

Podobne wątki

  1. Felgi 16 do alfy GT V6?
    Utworzone przez adi w dziale GT
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 30-10-2014, 17:07
  2. Felgi 17 czy 18 do alfy 147
    Utworzone przez _Ocial_ w dziale 147
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 15-06-2014, 22:46
  3. Felgi do Alfy 156 '98
    Utworzone przez Hacker40 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 17-02-2014, 21:08
  4. [Giulietta] Felgi od Alfy 4C
    Utworzone przez Jabolek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-10-2013, 10:12
  5. felgi do alfy 166
    Utworzone przez robaqus w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-02-2011, 23:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory