Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44

Temat: [Pomóżcie] Proszę o poradę w sprawie kupna 147 FL Diesel

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar simson
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    147 FL 1.9 16V -> 159 1.9 16V
    Postów
    33

    Domyślnie [Pomóżcie] Proszę o poradę w sprawie kupna 147 FL Diesel

    Witam!

    Od dłuższego czasu oglądam Alfy 147 po faceliftingu, niestety, te które obejrzałem do tej pory okazały się kompletnymi ruinami. Na dojazdy do sprzedających straciłem już prawie 1000zł i mam już powoli dosyć.

    Poniżej przesyłam dwa linki Alf, którymi jestem zainteresowany. Proszę o spojrzenie okiem Alfisty i wyrażenie swojej opinii.

    http://otomoto.pl/alfa-romeo-147-C20397491.html

    http://otomoto.pl/alfa-romeo-147-i-w...C19911932.html

    Jeśli macie do sprzedania, lub znacie kogoś kto ma 147 po lifcie z dieslem to piszcie. Mieszkam w Częstochowie, więc proszę o oferty z miast leżących bliżej niż 200km, chyba, że będzie to Warszawa. Kwota, którą mogę przeznaczyć to 23000zł. Od razu zaznaczam, że kolor srebrny nie wchodzi w grę .

    Korzystając z okazji przesyłam poniżej linka do Alfy, którą już obejrzałem i zdecydowanie jej nie polecam.

    http://otomoto.pl/alfa-romeo-147-zar...C20280743.html - nie jestem jakimś super specjalistą, ale jeśli ktoś się zdecyduje oglądać to auto to zwróćcie uwagę na różne odcienie drzwi, łączenia tylnych błotników pod klapą i przebieg, który różni się od podanego w książce. Ponad to auto sprawia wrażenie niezwykłego muła.

    Nie polecam również szarej Alfy 147 z komisu Car Outlet z Myślenic. Nie mam jej w tym momencie w internecie, więc nie mam linka. Całego komisu również nie polecam, bo pozostałe auta na placu były nie lepsze od tej Alfy, a sprzedawcy świadomie wprowadzają klientów w błąd. Na zdjęciach auto prezentowało się super - na miejscu okazało się, że to szrot.

    Napiszcie mi jeszcze proszę, o co chodzi z tymi plamami na podsufitkach, które pojawiają się nad tylnymi szybami i przy słupkach. Jest to klejąca i tłusta maź. Widziałem to już w kilku egzemplarzach i nie bardzo wiem skąd to się bierze.


    Z góry dzięki !

    Pozdrawiam,
    Krzysiek.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar RoBeRt 147
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp./ Kalisz
    Auto
    ALFA 147 2002r.1.9JTD 8V 115KM 6b ;)
    Postów
    646

    Domyślnie

    co do pierwszej to ładny model... pierwsze co rzuciło mi sie w oczy to biała żarówka w przednim lewym reflektorze a pomarańczowa w prawym i nie wiem ale raczej rzadko bywa tak że na wyposażeniu climatronic w dodatku BOSE nie mówiąc o silniku i do tego zwykła kierownica...??? i ten przebieg to mało realny jak dla mnie... zwłaszcza jeśli już łożyska były wymieniane... ale silniki wytrzymują duże przebiegi więc jeśli miałby nawet 200 000 to bez problemu 2 tyle powinieneś zrobić

    ta granatowa ładna chyba obniżona troszkę ale ze zdjąć Ci dużo nie pomogę aby że ładne wnętrze i przebieg też nie realny tym bardziej że auto-handel sprzedaje...

    to tyle ode mnie... reszta do ocenienia na miejscu przejechać się zobaczyć czy ciągnie czy nie kopci czy wycieków nie ma... czy nic nie puka nie wyje... tego ze zdjęć Ci nikt nie powie

  3. #3
    JaTaNu
    Gość

    Domyślnie

    + dla tej 2 bo ma 5 drzwi, komfort. Miałem auto 3 drzwiowe a teraz mam 5 i teraz wiem jaki to duży + tylko ze kolor 1 ładniejszy

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar simson
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    147 FL 1.9 16V -> 159 1.9 16V
    Postów
    33

    Domyślnie

    RoBeRt 147 - dzięki za uwagi. Z tymi przebiegami to jest w ogóle rewelacja. Przestałem na to zwracać uwagę i raczej patrze pod kątem zużycia różnych elementów. Kiedyś oglądałem Grande Punto Sport, w którym sprzedający sam, laptopem skręcił przebieg o 15tyś . Po co ? Sam nie potrafił wyjaśnić.

    Granatowa trochę bardziej do mnie przemawia.

    W tej szarej faktycznie wyposażenie jest dziwnie spasowane, a właściwie to kierownica nie bardzo pasuje do reszty. Ponad to, spójrzcie na zdjęciu wnętrza, plamę nad prawym słupkiem. To właśnie te dziwne plamy, o których pisałem.

    Co do zawieszenia w tej granatowej to podejrzany jest ten przód. Zdjęcia robione na podjeździe. Tył wydaje się normalny, a ten przód zapadnięty jakiś.

    JaTaNu - szczerze mówiąc to wolałbym trzydrzwiowy, bo nie bardzo mnie interesuje komfort osób z tyłu Teraz mam 3 furtki i poza tym, że przednie drzwi są cholernie ciężkie to w sumie jest O.K. Ale - jak kto woli .

    Dzięki za odpowiedzi.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebott
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    Była: Alfa Romeo 147 1.6 TS 105KM 2001
    Postów
    491

    Domyślnie

    Tu masz 147 z pewnych rąk, od naszego klubowicza:

    http://allegro.pl/alfa-romeo-147-fl-...818160337.html

    A przebieg weryfikujesz podpinając samochód pod kompa - wtedy sprzedawcy mogą bajek opowiadać do woli.
    „Własnością człowieka jest zniknąć, śpieszmy się śmiać ze wszystkiego.”

    Blaise Cendrars

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar 1990mb
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Jarocin/Poznan, Poland, Poland
    Auto
    [Była] Alfa Romeo 145 TD 96 r.; [Jest] Alfa Romeo 147 07 r. 1,6 T.S. ; Alfa Romeo 145 1,9JTD++ 99r.
    Postów
    1,111

    Domyślnie

    tez chciałem pisac o alfie barusia ale widze ze nie trzeba, chciałes pewne auto ...oto jest
    Masz zniszczony lakier w swoim aucie???
    Chętnie pomogę
    Szczegóły:
    http://www.forum.alfaholicy.org/wiel...ml#post1379105


  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar simson
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    147 FL 1.9 16V -> 159 1.9 16V
    Postów
    33

    Domyślnie

    W nim jest 100KM ? Jeśli tak to zdecydowanie za mało. 125KM minimum - najlepiej 150 .

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebott
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    Była: Alfa Romeo 147 1.6 TS 105KM 2001
    Postów
    491

    Domyślnie

    Ciężko będzie o zadbanego najmocniejszego diesla po FL przy takim budżecie.
    „Własnością człowieka jest zniknąć, śpieszmy się śmiać ze wszystkiego.”

    Blaise Cendrars

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar simson
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    147 FL 1.9 16V -> 159 1.9 16V
    Postów
    33

    Domyślnie

    Jakoś super mi się nie spieszy, więc cierpliwie czekam żeby trafiło się coś fajnego. Bardzo się uparłem na ten model

  10. #10
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał simson Zobacz post
    W nim jest 100KM ? Jeśli tak to zdecydowanie za mało. 125KM minimum - najlepiej 150 .
    wykładasz ok 1500 i masz "cipa" robionego pod siebie i po sprawie

    przed GT też patrzyłem za 147 po fl 140/150 koni ale mało tego i weź z tego "mało" znajdź dobrą








Podobne wątki

  1. Poradzcie w sprawie kupna h7
    Utworzone przez juro8191 w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 30-01-2015, 00:28
  2. Panowie pomóżcie w sprawie Alufelg !?
    Utworzone przez Michał(Pliszka) w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-11-2014, 20:55
  3. AR 147 po lifcie - pomóżcie, ogromna prośba o poradę
    Utworzone przez Mandziel w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-04-2012, 07:55
  4. Proszę o poradę w sprawie GT niby igła
    Utworzone przez Bollass w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16-12-2011, 17:40
  5. prosze o porade w sprawie kupna Alfy147 z 2001 1.9
    Utworzone przez manolis86 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-03-2011, 13:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory