Temat: Zakup Alfa Romeo GTV

  1. #1321
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mattman
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 ROSSO
    Postów
    557

    Domyślnie

    rafal90... i nadal, nawet na zdjęciach nie zachęca do zakupu.

    toddlockwood, nurtuje mnie jedna rzecz, czy Ty w ogóle oglądałeś jakieś auta, które namiętnie tu linkujesz ? Od dwóch miesięcy wstawiasz tu link za linkiem, bez efektu...
    Ostatnio edytowane przez mattman ; 15-09-2017 o 07:43

  2. #1322
    Użytkownik Rowerzysta Avatar toddlockwood
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Gtv 2.0 V6 Tb
    Postów
    395

    Domyślnie

    Oglądałem.
    Generalnie koncepcje niekiedy sie zmieniają i zycie jest jakie jest. Miałem odłożyć na 3.0 ale chyba skończy sie na 2.0Ts bo potrzebuję samochodu. W przyszłym miesiacu prawdopodobnie pojadę oglądać wiecej - narazie mam na oku 2 z Wrocławia(jedna 2002 granatowa i czarna chyba 1998), 1 z Krakowa (czarna z ragazzonem - wystawiana na allegro za 12) i z Olkusza z jasnym środkiem za 8900. Wszystkie 2.0 ph2 - o ile będą, ale o to się nie martwie bo te auta sie słabo sprzedają.
    Poza tym ja tu coś zlinkuję - wy wyrazicie swoje zdanie, człowiek sie uczy, niekiedy wywiąże sie jakaś rozmowa i czegoś nowego sie dowiem.

  3. #1323
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    AR Gtv 2.0 tb
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał LIGAR Zobacz post
    BTW podejście Mattii5353 pełne podziwu, nie owija tylko mówi jak jest. Coraz mniej uczciwych ludzi na tym świecie dlatego brawa się mu należą a nie każdy tylko zadbane i wszystko powymieniane i cena 5 tyś
    Dzięki kolego za słowa uznania, wiem że to może niecodzienne podejście i wydawać się może podejrzane, ale nie mam sumienia wpuszczać kogoś w maliny, szczególnie że przy nie sprawnym samochodzie, czy też przy ukrywaniu jakiś niedomagań narażamy czyjeś zdrowie i życie, a ono nie ma ceny.
    Kiedyś miałem bmw e39, kupiłem za 10 000 w dbd. stanie (tak twierdził sprzedający handlarz) i ogólnie nie rozczarowałem się, auto jeżdziło jak miało jeżdzić, wszystko w nim działało (no może miało trochę więcej rdzy niż udało mi się wypatrzeć na oględzinach). Ale nie wykluczyło to tego że musiałem praktycznie drugie tyle wsadzić w to auto ze względu na rzeczy eksploatacyjne (amory, zawiecha, opony, świece, konserwacja spodu i wiele innych dupereli). Koniec końców sprzedałem je za kwotę zakupu (nie było zainteresowania powyżej tej kwoty). Miałem wtedy auto służbowe więc bmw i tak tylko stało. Wniosek z tego taki że da sie kupić auto jeżdzące i teoretycznie sprawne na pierwszy rzut oka nawet pewnie poniżej tych 5000, ale żeby czuć się pewnie i przede wszystkim bezpiecznie to trzeba do niego zajrzeć i praktycznie w każdym przypadku coś wymienić/naprawić.

    Wracając natomiast do mojej aktualnej oferty Alfy Gtv, to zainteresowanie ze strony ludzi odwiedzających ogłoszenie na otomoto jest praktycznie zerowe. Gdyby nie podlinkowanie przez kolegę toddlockwood pewnie nikt by o nic nie zapytał, dlatego coraz realniejsza staje się wizja powrotu tu na forum za kilka miesięcy i pochwalenie się gdy auto będzie już po grubym remoncie
    Ostatnio edytowane przez Matti5353 ; 15-09-2017 o 11:07

  4. #1324
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matti5353 Zobacz post
    coraz realniejsza staje się wizja powrotu tu na forum za kilka miesięcy i pochwalenie się gdy auto będzie już po grubym remoncie
    Też mi się wydaje, że będzie ciężko. Chyba, że na części ktoś się zdecyduje ale to raczej za wysoka cena - nie mi to oceniać
    Z tego wynika, że masz trochę czasu aby rozglądać się za silnikiem i sprawnym wałem, a następnie robić kapitalke twojego lub nowo zakupionego. Niestety cena remontu kapitalnego tego silnika, z tego co pamiętam, wychodzi koło 9 tys.
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

  5. #1325
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    Cytat Napisał LIGAR Zobacz post
    Niestety cena remontu kapitalnego tego silnika, z tego co pamiętam, wychodzi koło 9 tys.
    Również taką wycenę za kapitalkę tego silnika słyszałem w W-wie od mechaników, do których jeździłem. Przy okazji ciekawostka, w ASO 24 tys. zł
    Przy czym wał jest chyba nie do szlifu, poprawcie mnie jeśli się mylę?

  6. #1326
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    24 tys. w ASO to jest sensowna cena zakładając że wszystkie użyte części będą nowe/regenerowane i oryginalne. Za regenerowane 2.0 TB bez osprzętu trzeba dać 5000 Euro no i zwrócić swój, suchy, silnik. Jakościowo ASO/regenerowany to powinno być to samo. Powinno bo wiadomo - zależy na jakie ASO trafisz i kto będzie składał i rozkładał.

  7. #1327
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    AR Gtv 2.0 tb
    Postów
    11

    Domyślnie

    Panowie, to ja sobie liczyłem ok 5000 zł:
    -używany silnik ok 1500-2000 zł
    -obróbka głowic ok. 1000
    -osiowanie bloku 300
    -panewki korb. i główne ok 400
    -uszczelki głowic 300
    -pierścienie ok 100
    -uszczelniacze wału kilkanaście-dziesiąt złotych
    -filtr, olej 200
    -regeneracja korbowodów 300-500 (jeżeli będzie potrzeba)
    -polerowanie wału (w zależności od potrzeb)

    Nie wiem co jeszcze..., oczywiście liczone przy samodzielnym składaniu.
    W zasadzie za te 5000-9000 zł (ceny remontu silnika) można znaleźć inną Gtv 2.0 V6 tb, teoretycznie ze sprawnym silnikiem i innymi częściami na zapas, a u mnie trzeba by wymienić np. kilka plastików. Aktualnie w ogłoszeniach w necie wszystkie Gtv tb to taki przedział cenowy.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał supa_adam Zobacz post
    Przy czym wał jest chyba nie do szlifu, poprawcie mnie jeśli się mylę?
    Podobno jest opcja szlifu, z tym że potrzebne ponowne azotowanie powierzchni, a to podobno potrafi lekko zwichrować wał, no i nie wiadomo jak trwała będzie ta powierzchnia, takie info znalazłem na forum. Od kumpla za to słyszałem że do motocykli szlifuje się i azotuje na nowo wały, także może w dobrym zakładzie nie byłby to problem.

  8. #1328
    Użytkownik Rowerzysta Avatar toddlockwood
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Gtv 2.0 V6 Tb
    Postów
    395

    Domyślnie

    To chyba taniej ten swap wyjdzie na mniej problematyczny silnik.

  9. #1329
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    AR Gtv 2.0 tb
    Postów
    11

    Domyślnie

    Być może, silników 3.0 V6 jest kilka razy więcej np. na allegro, większość od 166, dochodzi wiązka, komp i trochę grzebania. Pewnie przy sprawnym silniku w 3000-4000 dałoby się wyrobić. Osobiście wolę zachować raczej oryginalną wersję.

  10. #1330
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matti5353 Zobacz post
    Być może, silników 3.0 V6 jest kilka razy więcej np. na allegro, większość od 166, dochodzi wiązka, komp i trochę grzebania. Pewnie przy sprawnym silniku w 3000-4000 dałoby się wyrobić. Osobiście wolę zachować raczej oryginalną wersję.
    A wg mnie 4 tys to nierealna kwota. Nawet jak sam będziesz robił.
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

Podobne wątki

  1. Zakup Alfa Romeo GT
    Utworzone przez shiftyy w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 17-02-2014, 23:32
  2. Zakup Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Utworzone przez hatak w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-06-2013, 10:50
  3. Alfa Romeo 147 . Zakup
    Utworzone przez xxmacq93xx w dziale 147
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 09:21
  4. Alfa Romeo 156 - zakup
    Utworzone przez Mamed w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 22:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory