Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Temat: Wariator a przebieg

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Mój wariator ma 185.000 km- jest w aucie od nowości, przy rozruchu go nie słychać. Kiedyś mi wstawiono w ASO przy okazji przeglądu zaworek zwrotny oleju w głowicy, może to ma jakiś związek. Stosuje tylko olej polecany przez producenta, zawsze mam max poziom.

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar SCHNNAZZI
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    Fiat Tipo 2020 bianca
    Postów
    1,720

    Domyślnie

    Chodzi o ten elektrozawor który po impulsie z ecu uruchamia calą prace wariatora?
    Fiat Tipo 2020 - Alfa Romeo 916 Spider 1996 - Ducati Multistrada 1100 2007
    Mam chorobę zwaną ITALIA

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Akcja z wariatorami była na początku lat 2000. Pierwszy raz wymieniałem krótko po gwarancji (AR 146 1.4 TS). Wymienili za darmo. Jedyny warunek, że musiałem zrobić "zaległy" przegląd. Na robotę dali rok gwarancji, po roku znowu wymienili i znowu rok gwarancji. W sumie tak 3 lub 4 lata wymieniali. Doszło do tego, ze straszyli AR pozwem zbiorowym (chyba w Niemczech). W końcu opracowali metodę naprawy. Polegała m.in. na montażu zaworka zwrotnego (tak jak napisał alfist - post 11). Przejechałem na tym patencie około 180kkm i nic nie dolega. Zastanawiam się czy wpływ na to miała instalacja gazowa (II generacji). PO odpaleniu żeby włączyć gaz trzeba było lekko przygazować. MOże to przygazowanie szybko nabijało ciśnienie w wariatorze?
    Wydaje mi się, że większość (jak nie wszystkie) TS już są po naprawie i wariatory nie wariują.
    Też mnie czekają w tym roku wymiany rozrządu i jeżeli jest cicho to wariatorów ruszać nie będę. Gdyby coś się zaczęło dziać to pozostaje naprawa wariatora i tylko pasków.


    Cytat Napisał SCHNNAZZI Zobacz post
    Moze zrobie tak jak ty. Wymienie teraz komplet a za 4 lata tylko paski
    Tak dla przypomnienia - instrukcja przewiduje wymianę rozrządu co 5 lat. Wydaje mi sie, że wymiana co 4 lata tylko pasków to niepotrzebna oszczędność. Zestaw to około 300zł plus pompa.

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mattman
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 ROSSO
    Postów
    557

    Domyślnie

    Z całym szacunkiem, ale wolę mieć oryginalne rolki Ricambi, niż wątpliwej jakości i nie do końca potwierdzonej oryginalności rolki z allegro ;-)
    Dodatkowo, co miało się tym łożyskom stać przy przebiegu grubo poniżej 10 tyś. km ?
    Elementy, które są narażone na starzenie, to właśnie paski (guma).

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Masz rację. Oryginał to oryginał. Ale jeżeli nie ma różnicy (kto wie co Ricambi pakuje) to po co przepłacać.
    Jak nie Allegro to można w innych sklepach poszukać.

    Pierwsze z brzegu renomowanych producentów:

    https://www.iparts.pl/czesc/zestaw-p...04.html#100091
    https://www.iparts.pl/czesc/rozrzad-...32.html#100405

    Rolki pewnie wiele się nie zużyją ale przy tych kosztach żal nie wymienić. Inna sprawa, ze jeżeli rolka zacznie szwankować, uszczelka przepuszczać to mamy sporo czasu na wymianę.
    Nie wiem jakie zestawy (o ile to zestawy były) montowali w serwisie ale podejrzewam, że nie sa zamontowane ricambi tak jak zestawy założone przeze mnie. Dwa auta po 20 lat i w żadnym problemów z nieoryginalnymi nie miałem (tfu tfu - odpukać w niemalowane drzewo).

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar SCHNNAZZI
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    Fiat Tipo 2020 bianca
    Postów
    1,720

    Domyślnie

    Od 2015roku zamawiam części tylko u Tomka Chwesiuka. Jak czegos potrzebuje to pisze i mam. Nawet moja dziewczyna chce zebym zamawial części dla jej 147 u niego. Ufam mu i polecam. Jak do tej pory nie mam zadnych zastrzezen. Takze nawet jak jest troszke drozej to nie za bardzo sie tym przejmuje. Bo chce spac spokojnie wiedzac ze samochody mam serwisowane na pewnych częściach.
    Po dluzszych przemysleniach ja bede wymienial caly kompletny rozrzad plus wariator. Stary rozbiore i zobacze w jakim jest stanie. Jak w niezlym to bede mial zapas. Ten element juz niestety nie bedzie tańszy a wręcz przeciwnie. Warto odlozyc sobie na półce i miec w zanadrzu.
    Fiat Tipo 2020 - Alfa Romeo 916 Spider 1996 - Ducati Multistrada 1100 2007
    Mam chorobę zwaną ITALIA

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mattman
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 ROSSO
    Postów
    557

    Domyślnie

    Jak jesteśmy już tak mocno drobiazgowi, to warto pamiętać o dolny kółku rozrządu.
    My (pogwarancyjny serwis AR) wymienialiśmy je w autach przez nas serwisowanych, co drugą wymianę, w autach z ulicy przy każdym rozrządzie. Zdarzały się zerwania klina na kółku, a efekt jest nam wszystkim znajomy ;-)

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar SCHNNAZZI
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    Fiat Tipo 2020 bianca
    Postów
    1,720

    Domyślnie

    Cytat Napisał mattman Zobacz post
    Jak jesteśmy już tak mocno drobiazgowi, to warto pamiętać o dolny kółku rozrządu.
    My (pogwarancyjny serwis AR) wymienialiśmy je w autach przez nas serwisowanych, co drugą wymianę, w autach z ulicy przy każdym rozrządzie. Zdarzały się zerwania klina na kółku, a efekt jest nam wszystkim znajomy ;-)
    A da sie organoleptycznie stwierdzic ze to kółko jest jeszcze ok? Czy po prostu wymienic mimo wszystko.
    Fiat Tipo 2020 - Alfa Romeo 916 Spider 1996 - Ducati Multistrada 1100 2007
    Mam chorobę zwaną ITALIA

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mattman
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 ROSSO
    Postów
    557

    Domyślnie

    Raczej się wymieniało, jak komplet to komplet :-)

  10. #20
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał SCHNNAZZI Zobacz post
    A da sie organoleptycznie stwierdzic ze to kółko jest jeszcze ok? Czy po prostu wymienic mimo wszystko.
    Nie miałem w rękach wariatora do TS, ale do JTS/TBi wyeksploatowany wariator miał wyraźny luz w rękach. Tylko właśnie kwestia porównania nowego z Twoim
    Jeśli go nie słychać przy starcie to ja bym zostawił, a jak przyjdzie na niego pora to wymienił z nowym paskiem jeśli jest w tym silniku taka możliwość. Bo może się okazać, że Twój pojeździ jeszcze długo.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. Przebieg ECU
    Utworzone przez miczu97 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-02-2017, 16:36
  2. Przebieg 270 tys km
    Utworzone przez DaveSC w dziale GT
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-11-2015, 08:13
  3. Przebieg
    Utworzone przez miho w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-02-2014, 20:51
  4. [156] Przebieg
    Utworzone przez Remi84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-04-2013, 19:14
  5. [147/156/166] Przebieg JTD
    Utworzone przez Paweł156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 24-04-2012, 20:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory