Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46

Temat: 1.8 TS z Niemiec vs. 2.0 TS z Polski

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 147 1,9JTD 16V 140KM
    Postów
    40

    Domyślnie 1.8 TS z Niemiec vs. 2.0 TS z Polski

    Witam,
    Przymierzam się do zakupu mojej pierwszej alfy. Szukam GTV już od prawie roku czasu w między czasie czytając różne opinie i natrafiłem w końcu na alfę która mi bardzo przypadła do gustu. Niemniej mam pewne obawy dlatego prosił bym o pomoc na co mam zwracać uwagę przy zakupie, zwłaszcza, że jest to samochód z zagranicy jeszcze nie zarejestrowany.

    Drugą alfę jaką znalazłem bardzo wiarygodnie opisana przez co również przykula moją uwagę.

    1. http://otomoto.pl/alfa-romeo-gtv-1-8...C27980155.html
    2. http://otomoto.pl/alfa-romeo-gtv-2-0...C29655474.html


    Obawiam się troszkę silnika 1.8 który jest mniej popularny oraz przy wadzę tego samochodu wydaje się być trochę słabym silnikiem. Nie ukrywam kieruje się sercem i mogę być trochę zaślepiony.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    gtv v6 TB
    Postów
    86

    Domyślnie

    Nie pakuj się w Twin Sparka. O wiele lepszymi konstrukcjami jest 2.0 v6 tb i 3.0. Jakbyś był zainteresowany to mam na sprzedaż v6 TB http://otomoto.pl/alfa-romeo-gtv-2-0...C29329696.html. Link do wiekszej ilosci zdjec http://www.sendspace.pl/file/dec1e2e445731f36bf98ab8
    Ostatnio edytowane przez Alfa145boxer ; 27-06-2013 o 10:49

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar skopek
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Legnica, Poland
    Auto
    AR 146 1.4 TS (sold) / AR 166 2.4 JTD 10V / AR Spider 2.0 TS / AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    253

    Domyślnie

    Najbardziej awaryjny silnik, który w miarę szybko został wycofany z oferty to właśnie V6 turbo i to jego radziłbym unikać komuś kto chce minimalizować możliwą awaryjność i więcej jeździć niż naprawiać. Jeśli nie jesteś zapalonym pasjonatem z górą pieniędzy w wielkim ogrodzie za twoim domem raczej odpuść sobie tą konstrukcję. TS plasuje się zaraz za słynną "uturbioną v'ką" jeśli chodzi o awaryjne zjazdy na pobocze Najbezpieczniejszą opcją jeśli chodzi o silniki jest 3.0 V6 lecz z tym motorem wiążą się inne problemy takie jak monstrualne spalanie (5'cio litrowe supersamochody potrafią mniej palić) i drogi serwis (rozrząd i te sprawy). Dla kogoś komu się nie przelewa, ale chciałby zaznać odrobiny magii Alfy Romeo poleciłbym 2.0 TS (nie jest to 3.0 ale jest tańszy w eksploatacji, za to jest mocniejszy niż 1.8, a różnicy w spalaniu bądź awaryjności nie idzie zauważyć ludzkim okiem) lecz musi on być w dobrym stanie. Należy zwrócić szczególną uwagę na stan wariatora i zbadać systematyczność w obsłudze silnika przez poprzedniego właściciela (niedopuszczalne i karygodne błędy wychodzą później w postaci panewek, a raczej ich braku). Po zakupie wystarczy już tylko dbać jak o własne dziecko, a będzie można cieszyć się z auta, które przynajmniej 2 dni w tygodni pojeździ jak należy
    Ostatnio edytowane przez skopek ; 27-06-2013 o 12:53
    TED - diagnostyka pojazdów grupy FCA
    Oględziny: 737 744 979
    https://www.facebook.com/TEDznaFCA

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    gtv v6 TB
    Postów
    86

    Domyślnie

    Miałeś kiedyś v6 TB ? Możesz mi powiedzieć co w nich pada ? Na pewno nie panewki jak w T.S.
    Zasada jest prosta - nie pałować na zimnym, kupić zadbane, lać dobry olej i zmieniać go nie co 10 tyś tylko wczesniej i napewno jest o wiele trwalsza konstrukcja niz Twin spark.
    i co najwazniejsze ts nie jedzie
    Ostatnio edytowane przez Alfa145boxer ; 27-06-2013 o 13:10

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    2.0 16V jest jeszcze bardziej awaryjny niż 1.8. Dodatkowo jest droższy w obsłudze. Co do spalania TS-ów, to też raczej niema się co łudzić, że będzie to 8 litrów LPG/100 km
    Szukaj V6!

    - - - Updated - - -

    Na pewno nie panewki jak w T.S.
    Zaznacz sobie, że szukasz aut uszkodzonych, podzwoń i zapytaj co się stało... paneweczki także w tych silnikach lecą

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 147 1,9JTD 16V 140KM
    Postów
    40

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedzi. V6 TB choć kusi moc to jednak też czytałem, że była to awaryjna jednostka.
    Dzwoniłem też do tego komisu i pan uprzejmie poinformował mnie, że czeka ją wymiana sprzęgła zrobiłem już rozeznanie i licza sobie za wymianę sprzęgła(razem z sprzęgłem) około 700-800zł w Krakowie.

    Co myślicie o tej drugiej? Tam jest 2.0 TS

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    gtv v6 TB
    Postów
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał omron8 Zobacz post
    2.0 16V jest jeszcze bardziej awaryjny niż 1.8. Dodatkowo jest droższy w obsłudze. Co do spalania TS-ów, to też raczej niema się co łudzić, że będzie to 8 litrów LPG/100 km
    Szukaj V6!

    - - - Updated - - -


    Zaznacz sobie, że szukasz aut uszkodzonych, podzwoń i zapytaj co się stało... paneweczki także w tych silnikach lecą
    Lecą lecą jak się pałuje silnik który nie jest rozgrzany i się leje byly gówno zamiast oleju byle taniej było

    lens jak masz nie daleko to zapraszam na oględziny, kupić nie musisz a będziesz miał porównanie jak powinna wyglądać gtv-ka rozrząd, sprzeglo ma u mnie 15 tyś km. tuleje, lozyska byly robione w 2011. 500km temu zrobione luzy zaworowe oraz zmienuiony olej z filtrem ( olej valvoline vr1 10w60 ) luzy byly tylko wydechowe robione bo ssace to fabryka !
    Ostatnio edytowane przez Alfa145boxer ; 27-06-2013 o 13:27

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Nie wiem jak taki samochód chcesz użytkować, ale (jak dla mnie) w grę wchodziłaby tylko i wyłącznie V-szóstka! Podejrzewam jednak, że ma to być auto na co dzień skoro szukasz z LPG.

    A co do tego, że 1.8 jest mniej popularny... Może i tak ale co z tego. Problemu z częściami niema.

    W związku z tym, że jesteś nowy na forum, polecę Ci zapoznanie się z tym wątkiem: http://www.forum.alfaholicy.org/foru...spark_16v.html.
    Żebyś nie był zdziwiony, gdy (tfu, tfu, tfu) koszt remontu silnika przerośnie wartość autka

    Pozdrawiam i życzę powodzenia przy zakupie!

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 147 1,9JTD 16V 140KM
    Postów
    40

    Domyślnie

    Nie jest dla mnie priorytet samochód z gazem, raczej szukam w rozsądnej cenie samochodu na "weekend" który będzie mi sprawiał frajde z jazdy jak i patrząc na niego - dlatego padło na Alfe

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    To nie lepiej jakieś RWD?

Podobne wątki

  1. pozdrowienia z Niemiec
    Utworzone przez hjuba w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-01-2015, 12:44
  2. witam z Niemiec
    Utworzone przez łukasz682 w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-11-2013, 07:29
  3. Sprowadzanie AR 159 z Niemiec
    Utworzone przez Pigweed w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 16-08-2010, 11:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory