Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Po zakupie 159 - kilka pytań

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    Była: honda civic VII, jest: Alfa 159 8V SW
    Postów
    37

    Domyślnie Po zakupie 159 - kilka pytań

    Witam, kupiłem jakieś dwa miesiące temu Alfę 159 8V SW. Z zakupu jestem póki co bardzo zadowolony, mam jednak kilka pytań/wątpliwości

    1. Przy pierwszym odpalaniu na zimnym silnik uruchamia się wyraźnie głośniej - słychać takie łupnięcie z dołu. Przy kolejnych odpalaniach problem nie występuje. Nie jest to dwumas (sprzęgło było wymieniane niedługo przed zakupem, są wiarygodne papiery). Nic nie wibruje pod sprzęgłem, samochód gaśnie ładnie i ładnie się zapala, oprócz tego pierwszego łupnięcia. Mechanicy u których robiłem różne drobiazgi sprawdzili że poduszki są ok. i powiedzieli, że nie ma się tym co przejmować. Stwierdzili, że może winny jest rozrusznik, który przy pierwszym uruchomieniu przekazuje większą dawkę mocy, czy coś w tym stylu, ale niczemu to nie szkodzi i nie ma się w tym sensu grzebać. Czy ktoś zaobserwował u siebie podobne zjawisko?

    2. Od czasu do czasu pojawia się skrzypienie kierownicy (rypienie - jak powiedzieli mi mechanicy, nie znałem tego słowa. Stawierdzono że to wahacz górny lewy, który faktycznie przed upływem roku ma już duży luz ("wspaniałe" TRW) - wymieniam na Lemfordera. W sumie niedługo będę wiedział, czy pomogło (wymiana w poniedziałek), ale może ktoś wie, czy mogą być jakieś inne przyczyny tego "rypienia"?

    3. Duperela nr 1 - ułamany mechanizm zapalniczki/zasilania (chodzi mi o tę uchylną część) - nie wiem gdzie to znaleźć i czy można to odrębnie zamontować. A denerwuje, tym bardziej że używam GPSa na trasie. Rozumiem że 159 nie ma innego zasilania gdzieś ukrytego?

    4. Duperela nr 2 - jestem wrażliwy na wszelkie trzaski i skrzypienia samochodu, a tu z prawej strony deski rozdzielczej (wrażenie jakby spod kratek nawiewu) coś wibruje (bardziej wibruje a nie skrzypi) przy niskich obrotach, ok. 1400-1500 obr. Wkurza mnie to - czy ktoś się zmagał z podobnym problemem? Myślę że to normalna rzecz, bo ludzie skarżą się na skrzypienie plastików w o wiele nowszych samochodach, ale mnie ta wibracja wkurza i tyle.
    Ostatnio edytowane przez naphta ; 04-10-2013 o 10:49

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    2. Poczekaj na wymianę wahacza, najprawdopodobniej automagicznie się rozwiąże.

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtekf Zobacz post
    4. Duperela nr 2 - jestem wrażliwy na wszelkie trzaski i skrzypienia samochodu, a tu z prawej strony deski rozdzielczej (wrażenie jakby spod kratek nawiewu) coś wibruje (bardziej wibruje a nie skrzypi) przy niskich obrotach, ok. 1400-1500 obr. Wkurza mnie to - czy ktoś się zmagał z podobnym problemem? Myślę że to normalna rzecz, bo ludzie skarżą się na skrzypienie plastików w o wiele nowszych samochodach, ale mnie ta wibracja wkurza i tyle.
    Buczy/brzęczy? Robiłeś serwis klimatyzacji?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    Była: honda civic VII, jest: Alfa 159 8V SW
    Postów
    37

    Domyślnie

    Po zakupie nie robiłem. Kiedy był robiony nie wiem - klimatyzacja działa ok. Buczeć nie buczy - brzęczy/wibruje. Słyszałem to przy zakupie, ale tak jak mówiłem - duperela. Ale wolałbym to usunąć jeśli da się. Może właśnie przy serwisie klimatyzacji by mi pomogli?

  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    U mnie takie brzęczenie było wywołane niskim poziomem czynnika chłodzącego. Tak czy inaczej - warto pojechać i sprawdzić jej stan.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Ad 4 – wyłącz klimatyzację, wyłącz nawiewy i nasłuchuj. Jeśli dalej wibruje to szukaj gdzie indziej. Jak przestaje to włącz nawiew bez klimy. Potem dołącz klimę. Wnioski wyciągnąć będzie łatwo. U mnie brzęczy/świerczy czasem wentylator nawiewu.

    Ad 3 – wyślij zapytanie do ludzi, którzy mają używane części na allegro. Ja tak za grosze powymieniałem kilka uszkodzonych plastików tuż po zakupie auta. Możesz też poszperać w ePerze i porównać ceny. Czasem lepiej kupić coś nowego. Przy okazji możesz sobie zamontować dodatkowe gnizado zapalniczki, ja planuję w okolicach nóg pasażera, być może podwójne gniazdo.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar ccie.no2
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 2,4
    Postów
    19

    Domyślnie

    1. Ja miałem podobnie. Sprawdź sprawność akumulatora. Może jest na wykończeniu, pomimo że alfunia pali od razu.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    Była: honda civic VII, jest: Alfa 159 8V SW
    Postów
    37

    Domyślnie

    Dopiszę w kwestii wibracji i lekkiego skrzypienia z prawej części kokpitu. Ta wibracja denerwowała mnie od początku, mimo że obiektywnie nie było to nic wielkiego. Ale irytowała. Mechanicy, u których byłem przez ten czas z innymi rzeczami (rozrząd, wahacz, wymiana oleju i filtrów) zlewali to, mówiąc że może być to tysiąc rzeczy, że nie warto rozbierać, bo można popsuć bardziej, żeby włączać radio i się nie przejmować itp. W międzyczasie poczytałem o problemach ludzi z forum AR 159 z trzaskami/ wibracjami/ skrzypieniem/ niepożądanymi odgłosami w samochodach na gwarancji jeszcze - i pomyślałem, że jednak muszę polubić się z tym dźwiękiem (albo unikać niskich obrotów, bo wtedy dźwięk się uaktywniał).
    Pojechałem jednak do ASO w Lublinie (Automobile Torino). Założyłem, że u nich mogę narzekać i reklamować i mnie nie powinni olać. Przejechaliśmy się samochodem: ja z tyłu, gość z obsługi za kierownicą i mechanik. Wychwycili problem, stwierdzili, że wcześniej takiego akurat dźwięku nie słyszeli, auto poszło do mechanika. Po niecałej godzinie gość z obsługi poprosił mnie do siebie - usterka naprawiona. Serio - nie mogłem uwierzyć. Zapłaciłem 90 zł. Coś tam było poluzowane przy poduszce, umocowali, użyli jakiejś pianki. I już nie wibruje. ASO czasem się przydaje...

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar CodeMaker
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1,9 JTS
    Postów
    1,259

    Domyślnie

    Cytat Napisał naphta Zobacz post
    2. Od czasu do czasu pojawia się skrzypienie kierownicy (rypienie - jak powiedzieli mi mechanicy, nie znałem tego słowa. Stawierdzono że to wahacz górny lewy, który faktycznie przed upływem roku ma już duży luz ("wspaniałe" TRW) - wymieniam na Lemfordera. W sumie niedługo będę wiedział, czy pomogło (wymiana w poniedziałek), ale może ktoś wie, czy mogą być jakieś inne przyczyny tego "rypienia"?

    Ja miałem coś podobnego. Okazało się ze to końcówka drążka kierowniczego była zapieczona.

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Co do tych trzasków to był chyba nawet temat o tym i jak to zlikwidować. Ale za ch. nie moge znaleźć.

Podobne wątki

  1. [159] Kilka pytań po zakupie AR 159 SW
    Utworzone przez Adam3206 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 01-05-2015, 03:39
  2. Opony, głośniki i kilka innych pytań po zakupie
    Utworzone przez Grafit w dziale 156
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 08-08-2013, 20:49
  3. Kilka pytań po zakupie AR147
    Utworzone przez igi w dziale 147
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 03-01-2013, 19:47
  4. Kilka problemów i Kilka Pytań ALFA 147 1.6 TS
    Utworzone przez michasecp w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 20:48
  5. [145] Kilka pytań/problemów po zakupie
    Utworzone przez adelon w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-08-2010, 09:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory