Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 74

Temat: Przeładowanie 2.0 TB

  1. #51
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2009
    Auto
    Alfa gtv v6 TB
    Postów
    97

    Domyślnie

    @maciek_czer

    Sam kilka postów wyżej napisałeś, że aktualne doładowanie przy overboost to 1.7 bara i do tego w nawiasie, że jest dobrze... jak twierdzisz, że jest to dobre doładowanie przy ob to nie mam więcej pytań - chyba, że ja czegoś nie zrozumiałem...

    Doładowanie w standardowej TB na fabrycznym wydechu powinno być:
    normalnie 0.9 bara
    overboost 1.1 bara

    Ja wspomniałem o wtryskach dlatego że przy 1.1 bara chodzą one już na 100% ale ok jak twierdzisz, że się nie znam to nie będę się w tym temacie wypowiadał w sumie to nie mój samochód Dla mnie to możecie nawet 2 bary ładować

  2. #52
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Ja tam wam kibicuję to będzie come-back roku.

  3. #53
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    Objawy jak na filmie powodowały przewody zapłonowe oraz świece. Nie badane były do tej pory, bo poprzedni właściciel zarzekał sie, że były wymieniane na beru. Jeśli były to chyba na używane... Do tego na tylnej głowicy jeden kabel był jeszcze seryjny a dwa sentecha... Na przedniej wszystkie 3 beru. Nie chce mi się nawet tego komentować...

    Tak więc zakupiłem komplecik 7 kabli beru + świece denso irydowe. Po wymianie auto nie z tej ziemi. Zero objawu szarpania i tym podobnych rzeczy.

    Cytat Napisał Teddy84 Zobacz post
    Ja tam wam kibicuję to będzie come-back roku.
    Kibicuj, kibicuj może w końcu się uda

    Profilaktycznie wymienimy jeszcze elektrozawór WG, bo trochę za niskie ciśnienie na OB a są to śmieszne pieniądze przy tym nakładzie finansowym, który na tego paścia poszedł. Miejmy nadzieję że to będzie finał mojej długiej przygody z doprowadzeniem tego silnika do stanu używalności.

    Podsumowując to wymieniłem z osprzętu chyba wszystko co mogło sie posypać bo było zużyte/zepsute... Dlatego zawsze będę przestrzegać przed kupowaniem TB-ka za tanie pieniądze a ogólnie na podstawie doświadczeń jestem w stanie jednoznacznie stwierdzić że lepiej brać 3.0 V6
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

  4. #54
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    Ligar, ale my Ci z Tomim mowilismy juz w Wyrazowie ze Ci nie pali na wszystkie gary i ze w pierwszej kolejnosci sprawdz prad i jak powiada klasyk "a nie mowilem?!"

    Super, ze Alfa juz smiga bez bolu!


    Sent from my iPhone
    Born to be wild.

  5. #55
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    Mówili, mówili ale jak napisałem wierzyłem w to co pisał i mówił poprzedni właściciel, tak wiec nie dopuszczałem możliwości że kable i świece są kaput...
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

  6. #56
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Alfa ligara paliła na wyrazowie na wszystkie gary, nie chodziła wtedy równo i pamietam wtedy poprawiłem mu coś z linką gazu i zaczął równo chodzić.
    Ostatecznie po wymianie kabli i świec też miała problemy więc na układzie zaplonowym się nie skończyło.
    Ligar z Maćkiem walczyli z tym cały piątek, a dopiero wczoraj osiągnęliśmy zamierzony efekt.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  7. #57
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    Qba wyraznie bylo slychac przy ostrym gazie i na nawrocie, ze silnik pracuje rowno ale dzwiek wskazywal na brak wszystkich garow. Specem nie jestem ale niezaleznie zauwazyl tez to Tomi wiec chyba cos bylo na rzeczy. Zreszta malo to istotne wazne ze teraz serducho jest zdrowe!


    Sent from my iPhone
    Born to be wild.

  8. #58
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzdylu Zobacz post
    Qba wyraznie bylo slychac przy ostrym gazie i na nawrocie, ze silnik pracuje rowno ale dzwiek wskazywal na brak wszystkich garow.
    Na ostrym gazie było słychać właśnie to niedomaganie silnika z którym tak długo walczyliśmy miało to związek z układem zapłonowym ale nie do końca.
    Po wymianie całego układu zapłonowego począwszy od palca z rozdzielaczem, kopułki, przewodów na świecach kończąc problem też do końca nie ustąpił i wymagało to jeszcze 1.5 dni walki z naszej strony z czego jeden z Ligarem na fotelu kierowcy jako testera.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  9. #59
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Cytat Napisał QBA Zobacz post
    Na ostrym gazie było słychać właśnie to niedomaganie silnika z którym tak długo walczyliśmy miało to związek z układem zapłonowym ale nie do końca.
    Po wymianie całego układu zapłonowego począwszy od palca z rozdzielaczem, kopułki, przewodów na świecach kończąc problem też do końca nie ustąpił i wymagało to jeszcze 1.5 dni walki z naszej strony z czego jeden z Ligarem na fotelu kierowcy jako testera.
    A co w końcu się okazało? Pewnie nie jedna v6tb się z podobnymi problemami zmaga... ;P
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  10. #60
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    już był w ogródku już witał się z gąską Niestety na finiszu ale to jeszcze nie koniec mojej drogi
    Jest już prawie dobrze ale... W dalszym ciągu turbo nie chce mi dmuchnąć więcej niż 0,9 (bardzo rzadko 1,0) bara... dziś podłączyłem swój wskaźnik i przy pełnym bucie pokazuje mi max takie wartości. Wszelkie szarpania itp. zostały już wyeliminowane wiec myślę, że to już kwestia kosmetyki...
    Podczas testów zrobiliśmy manualne sterowanie WG z kabiny i jeśli blokowaliśmy zawór WG to auto dmuchało wtedy spokojnie 1,2 bara (dało się nawet więcej ale po co). Kiedy zostawiamy komputerowi sterowanie WG nie chce dmuchnąć więcej jak 0,9... pytanie dlaczego ?
    Z rzeczy sterujących ciśnieniem boosta wymieniony zawór pierburg, przewody podciśnienia, czujnik ciśnienia atmosferycznego, przepływomierz (dwie ostatnie pełnią rolę czujnika doładowania).
    1. Dlaczego nie dmucha więcej ?
    2. Czy 0,9 oznacza że auto nie ma trybu overboost ?
    2. Czy ten objaw to może być uszkodzona grucha WG przy turbinie?
    3. A może to kwestia wyregulowania sztangi od WG?
    4. Coś innego ?
    5. Do znawców układu sterującego 2.0 TB v6 - który komputer odpowiada za regulację WG i tryb OB? Motronic (moduł paliwa) czy tzw. EZ (moduł zapłonu)

    Wspólnymi siłami może ożywimy do końca ten samochód
    Jak ruch na drodze trochę ucichnie to postaram się nagrać i wrzucić filmik jak wygląda obecnie doładowanie turbiny... Źle nie jest a
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

Podobne wątki

  1. Zawór turbiny a przeładowanie
    Utworzone przez highlander w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-09-2013, 21:48
  2. Przeładowanie
    Utworzone przez gigi w dziale 147
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 13-10-2012, 16:46
  3. Przeładowanie - ale
    Utworzone przez @sdero w dziale 147
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 03-10-2012, 19:11
  4. Przeładowanie silnika?
    Utworzone przez Izane w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-10-2009, 21:43
  5. [156] Przeładowanie
    Utworzone przez przemgodz w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-12-2008, 14:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory