Temat: Zakup Alfa Romeo GTV

  1. #1231
    Użytkownik Świeżak Avatar Kevio
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Skoda Fabia II
    Postów
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał draak Zobacz post
    Warto zauważyć że główna różnica wiąże się z tym, że GT jest na platformie alfy 156, włącznie z całym zawieszeniem. Dzięki temu GT jest wygodniejsza, praktyczniejsza, ale również ociężała w prowadzeniu i mniej zadziorna od Gtv.

    Gtv to projekt samodzielny, nawiązujący ideą do wcześniejszej Alfy Spider.

    - - - Updated - - -



    jesteś pewien tego co piszesz? jeździłem Gtv kilka razy po torze, jeździłem też innymi samochodami. neutralność prowadzenia Gtv w TS daje bardzo dobre efekty w zakrętach, na wyjściu i na wejściu. dużo daje nie tylko tylny zawias, ale również sztywność całej konstrukcji.
    A ty jesteś pewny tego co piszesz? Jeździłeś ze stoperem czy mówisz o subiektywnych odczuciach? Nie wiem czym jeździłeś i w jakim było to stanie, ale fizyki nie oszukasz, duża masa i to skoncentrowana z przodu będzie prowadziła do podsterowności i płużenia przodu.

    A z tym, że GTV jest projektem samodzielnym to mam wątpliwości - zawias pasuje od Fiatów i to też nie najlepszych bo od Tipo. Więc czy to w 100% przemyślana od A do Z konstrukcja. Wątpię, zwłaszcza, że poprzednie GTV było RWD więc ile tu idei nawiązujących do poprzednika z nazwy?

    Zresztą nie ja pierwszy to stwierdziłem, że GTV jest średnim autem do jazdy wyczynowej. To zabawka na weekendy.

  2. #1232
    Użytkownik Rowerzysta Avatar toddlockwood
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Gtv 2.0 V6 Tb
    Postów
    395

    Domyślnie

    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...olx#xtor=SEC-8

    w takich momentach żałuję że codziennie przeglądam te aukcje a jeszcze nie mam pieniedzy na 3.0

    PS. Powinien sprzedać narzeczoną
    Ostatnio edytowane przez toddlockwood ; 19-08-2017 o 14:35

  3. #1233
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    W opisie stoi, że stan "bardzo dobry", a pierwsze, co rzuca się w oczy, to urypane logo z przodu.

  4. #1234
    Użytkownik Rowerzysta Avatar toddlockwood
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Gtv 2.0 V6 Tb
    Postów
    395

    Domyślnie

    logo logiem. Jeśli to jest jedyny problem tego auta to bym to przebolał.

  5. #1235
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Niby tak, ale takie zaniedbanie może zapowiadać kolejne...
    Zresztą, na bokach nie widzę również logo Pininfariny.

  6. #1236
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kevio Zobacz post
    A ty jesteś pewny tego co piszesz? Jeździłeś ze stoperem czy mówisz o subiektywnych odczuciach? Nie wiem czym jeździłeś i w jakim było to stanie, ale fizyki nie oszukasz, duża masa i to skoncentrowana z przodu będzie prowadziła do podsterowności i płużenia przodu.
    Dlaczego się tak obruszyłeś? Draak dobrze zadał pytanie, mi też Twoja wypowiedź wydała mi się mocno teoretyczna i raczej nie miałeś nigdy okazji ostrzej pojeździć Gtv. Tylne zawieszenie jest stworzone na tor.

    Cytat Napisał Kevio Zobacz post
    A z tym, że GTV jest projektem samodzielnym to mam wątpliwości - zawias pasuje od Fiatów i to też nie najlepszych bo od Tipo.
    Większość Fiatów i Alf z lat 90. bazuje na platformie Tipo, dosyć udanej dodajmy. Widocznie jesteś młodą osobą i nie musisz tego wiedzieć, ale przestań punktować ludzi, bo sam masz duże braki i to widać.

    Bez urazy.

  7. #1237
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    alfa Gtv, dwa land rovery i vw
    Postów
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kevio Zobacz post
    A ty jesteś pewny tego co piszesz? Jeździłeś ze stoperem czy mówisz o subiektywnych odczuciach? Nie wiem czym jeździłeś i w jakim było to stanie, ale fizyki nie oszukasz, duża masa i to skoncentrowana z przodu będzie prowadziła do podsterowności i płużenia przodu.

    A z tym, że GTV jest projektem samodzielnym to mam wątpliwości - zawias pasuje od Fiatów i to też nie najlepszych bo od Tipo. Więc czy to w 100% przemyślana od A do Z konstrukcja. Wątpię, zwłaszcza, że poprzednie GTV było RWD więc ile tu idei nawiązujących do poprzednika z nazwy?

    Zresztą nie ja pierwszy to stwierdziłem, że GTV jest średnim autem do jazdy wyczynowej. To zabawka na weekendy.

    Ale piszesz to wszystko bo gdzieś zasłyszałeś/przeczytałeś, czy wiesz z doświadczenia?

    Gtv TS ma całkiem niezły balans, w przeciwieństwie do V6, w której podsterowność jest mocno wyczuwalna. TS na dobrej oponie prowadzi się neutralnie, w pewnym sytuacjach ma nawet tendencje do nadsterowności, które są łatwe do opanowania.

    Przez ponad 20 lat jeździłem wieloma autami, w różnych warunkach. Było ich zdecydowanie więcej niż to potrzebne do obiektywnych porównań.

    Gtv nie ma zawiasu od Fiata Tipo, to popularny mit laików. To że z przodu pasują wahacze poprzeczne, o niczym nie stanowi, bo konstrukcja wahacza nie ma tu wielkiego wpływu na całokształt. Gtv to platforma fiatowska oczywiście, ale bardzo mocno zmodyfikowana.

    Gtv nie jest autem do jazdy wyczynowej tak samo jak każdy inny samochód cywilny nim nie jest. Już po kilku kółkach na poznaniu, każde auto cywilne zagotuje hamulce i oleje.

  8. #1238
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    Cytat Napisał kazikx Zobacz post
    Niby tak, ale takie zaniedbanie może zapowiadać kolejne...
    Zresztą, na bokach nie widzę również logo Pininfariny.
    No perełka to nie jest, ale takie auta trzeba jeździć i oglądać. A nuż mechanicznie jest bdb.
    Bo wizualnie na pewno nie.

  9. #1239
    Użytkownik Rowerzysta Avatar toddlockwood
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Gtv 2.0 V6 Tb
    Postów
    395

    Domyślnie

    Cytat Napisał draak Zobacz post
    Gtv nie jest autem do jazdy wyczynowej tak samo jak każdy inny samochód cywilny nim nie jest. Już po kilku kółkach na poznaniu, każde auto cywilne zagotuje hamulce i oleje.
    Dokładnie. Ale kiedyś istniały samochody cywilne sportowe do jazdy wyczynowej - głównie z ery gdzie w rajdach trzeba było wybudować odpowiednią ilośc sztuk do homologacji... ale to już nei te czasy.
    Nie mniej Gtv, Gt to nie są auta sportowe.

    W ogole kiedyś widziałem jakieś projekty Gtv z 2 silnikami. A widział ktos projekt umieszczenia silnika centralnie i przeniesienie jednocześnie napędu na tył?

  10. #1240
    Użytkownik Świeżak Avatar rogo
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa Romeo GTV 2.0TS
    Postów
    214

    Domyślnie

    Cytat Napisał toddlockwood Zobacz post
    A widział ktos projekt umieszczenia silnika centralnie i przeniesienie jednocześnie napędu na tył?
    jest tu chyba nawet na forum

    o nawet go znalazłem:

    http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...tml?highlight=
    Ostatnio edytowane przez rogo ; 19-08-2017 o 18:21

Podobne wątki

  1. Zakup Alfa Romeo GT
    Utworzone przez shiftyy w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 17-02-2014, 23:32
  2. Zakup Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Utworzone przez hatak w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-06-2013, 10:50
  3. Alfa Romeo 147 . Zakup
    Utworzone przez xxmacq93xx w dziale 147
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 09:21
  4. Alfa Romeo 156 - zakup
    Utworzone przez Mamed w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 22:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory