Strona 150 z 243 PierwszyPierwszy ... 50100140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160200 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,491 do 1,500 z 2426

Temat: Zakup Alfa Romeo GTV

  1. #1491
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    No i stało się... po ponad 5 latach wzlotów, zlotów i upadków, rozstałem się z moją 916. Jeśli ktoś się zastanawia, czy można sprzedać Gtv w uczciwych pieniądzach, to odpowiem, że jest to możliwe. W przypadku jeśli ktoś zapyta czy można sprzedać TB w uczciwych pieniądzach, to odpowiem, że jest to możliwe. Niemniej trzeba trafić na pasjonata i wariata w jednej osobie - czyli kogoś takiego jak aktywni, mniej lub bardziej, użytkownicy tego podforum oraz być bardzo elastyczny
    Co najciekawsze, Gtv-ka trafiła do jednego z userów, trochę mniej aktywnych obecnie ale zarejestrowanych i co najważniejsze miłośnika włoszczyzny. Kac moralny olbrzymi... Troche niweluje go fakt, że będzie miała dobrze... A teraz czas iść po flaszkę do monopolowego
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

  2. #1492
    Użytkownik Rowerzysta Avatar toddlockwood
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Gtv 2.0 V6 Tb
    Postów
    395

    Domyślnie

    Cytat Napisał LIGAR Zobacz post
    No i stało się... po ponad 5 latach wzlotów, zlotów i upadków, rozstałem się z moją 916. Jeśli ktoś się zastanawia, czy można sprzedać Gtv w uczciwych pieniądzach, to odpowiem, że jest to możliwe. W przypadku jeśli ktoś zapyta czy można sprzedać TB w uczciwych pieniądzach, to odpowiem, że jest to możliwe. Niemniej trzeba trafić na pasjonata i wariata w jednej osobie - czyli kogoś takiego jak aktywni, mniej lub bardziej, użytkownicy tego podforum oraz być bardzo elastyczny
    Co najciekawsze, Gtv-ka trafiła do jednego z userów, trochę mniej aktywnych obecnie ale zarejestrowanych i co najważniejsze miłośnika włoszczyzny. Kac moralny olbrzymi... Troche niweluje go fakt, że będzie miała dobrze... A teraz czas iść po flaszkę do monopolowego
    Nawet nie była wystawiona chyba no nie?

  3. #1493
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    Cytat Napisał toddlockwood Zobacz post
    Nawet nie była wystawiona chyba no nie?
    A to można sprzedać 916 na otomoto lub olx?
    Poza ww. wiele razy w gronie forumowi klubowym wspominałem, że jest do kupienia. No i w końcu ktoś kto naprawdę chciał łupić, a nie tylko bić pianę, się znalazł.
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

  4. #1494
    Użytkownik Świeżak Avatar Kevio
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Skoda Fabia II
    Postów
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał LIGAR Zobacz post
    ...w końcu ktoś kto naprawdę chciał łupić, a nie tylko bić pianę, się znalazł.
    Otóż to. 95% ludzi kupuje auta gębą.
    Ciekaw jestem tylko co uważasz za uczciwą cenę w przypadku TB, którego to ja osobiście bym nie kupił za żadne pieniądze.

  5. #1495
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kevio Zobacz post
    Otóż to. 95% ludzi kupuje auta gębą.
    Ciekaw jestem tylko co uważasz za uczciwą cenę w przypadku TB, którego to ja osobiście bym nie kupił za żadne pieniądze.
    A czemu bys nie kupił? Jakieś konkretne argumenty poproszę? A może miałeś TB wiec masz doświadczenie ?
    Uczciwa cena to taka, która nie ma nic wspólnego z cena zamieszczana na portalach aukcyjnych w PL. Mogę jedynie powiedzieć, że poszła za kilkakrotnie więcej niż te idealnie wszystko mające z otomoto i aledrogo. Niejedna 3.0 by się tej ceny niepowstydzila. Od zawsze się zastanawiam jak można sprzedawać auto bez dużych wad za cenę poniżej 10 tys, które jest sprawne, jeździ, hamuje i generalnie nie ma do czego się doczepić? Dla mnie to jest nie do pojęcia, to już większa wartość ma dla mnie jak stoi pod blokiem niż te 10 k PLN-ów.
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

  6. #1496
    Użytkownik Świeżak Avatar Kevio
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Skoda Fabia II
    Postów
    184

    Domyślnie

    Dostępność części, spalanie tego silnika i opinia o tej jednostce która sprawia, że nawet na forum AR ludzie nie chcą się tego tykać. Rzutuje do bezpośrednio na ceny i popyt na takie auto.

    Co do ceny to gratuluję, że znalazłeś taką osobę co wyłożyła tyle kasy. Ja mimo auta które było w stanie o wiele lepszym niż najdroższe sztuki jakie stały a cena była jak za średnią to nie miałem nawet telefonów i ciul z tym, że lepiej jakby mi pod blokiem stało jak ja potrzebowałem kasy.
    A że nie rozumiesz sprzedawania auta bez dużych wad za mniej jak 10k to sam nie wiem jak skomentować. Było sporo przypadków gdzie dobry wóz stał i nic, nawet jak był polecany tu na forum np. Draak mógłby Ci co nieco o tym powiedzieć.

  7. #1497
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał LIGAR Zobacz post
    .... Od zawsze się zastanawiam jak można sprzedawać auto bez dużych wad za cenę poniżej 10 tys, które jest sprawne, jeździ, hamuje i generalnie nie ma do czego się doczepić? Dla mnie to jest nie do pojęcia, to już większa wartość ma dla mnie jak stoi pod blokiem niż te 10 k PLN-ów.

    Będzie tak coraz częściej, ze wzgl na rosnące ceny ubezpieczeń niestety...

  8. #1498
    Użytkownik Romeo Avatar Tytus9
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    701

    Domyślnie

    Moim zdaniem na turbo jest dwóch klientów- taki co kupuje bo jest turbo! i można tanio zarżnąć, i taki, który wie, że sztuk było niewiele i ogólnie to niepowtarzalne auto. Pierwszy nie kupi za rozsądne pieniądze, drugi już tak. Co do sprzedawania, to jest tak samo jako z kupowaniem- to rzadkie auto. Jeśli chcesz ładny egzemplarz musisz być cierpliwy. Jeśli chcesz taki egzemplarz sprzedać to też trudno to zrobić akurat wtedy, gdy potrzebujesz kasy. Oczywiście to tylko moje przemyślenia.

    Tak z innej beczki- dostrzegłem ostatnio takie zjawisko:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0388.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	110.2 KB
ID:	239143Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0389.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	111.7 KB
ID:	239144

    Piękna, nie?! ;P Najlepsze, że chyba jeździ! Raz jest, raz jej nie ma... ;P

  9. #1499
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał LIGAR Zobacz post
    Od zawsze się zastanawiam jak można sprzedawać auto bez dużych wad za cenę poniżej 10 tys, które jest sprawne, jeździ, hamuje i generalnie nie ma do czego się doczepić? Dla mnie to jest nie do pojęcia, to już większa wartość ma dla mnie jak stoi pod blokiem niż te 10 k PLN-ów.
    Normalnie. Jak musisz sprzedać to sprzedajesz za tyle ile kupujący chce dać. Jak nie musisz, ale może kiedyś coś jakoś byś komuś (jak to było u pewnie u Ciebie) to się możesz bujać uj wie jak długo i czekać na tego jedynego który da odpowiednio wysoką cenę.

    Przy czym "musisz sprzedać" może oznaczać różne rzeczy od kupiłem drugi i ten zajmuje mi miejsca parkingowe do potrzebuje kasy na leczenie dziecka.

    Cytat Napisał Tytus9 Zobacz post
    Piękna, nie?! ;P Najlepsze, że chyba jeździ! Raz jest, raz jej nie ma... ;P
    Jak jeździ, hamuje i generalnie nie ma się do czego przyczepić (poza kolorem zderzaków) to spoko właściciel ja za wiecej niż 10 tysi sprzeda jak już mu się znudzi



    Wysłane z mojego SM-T710 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez jersey ; 19-12-2017 o 22:44

  10. #1500
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Spider 3.0 V6 12v
    Postów
    286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kevio Zobacz post
    Dostępność części, spalanie tego silnika i opinia o tej jednostce która sprawia, że nawet na forum AR ludzie nie chcą się tego tykać. Rzutuje do bezpośrednio na ceny i popyt na takie auto..
    Dla mnie te cechy sa akurat na plus, juz wyjasniam dlaczego:
    - dostepnosc czesci powoduje ze auto jest nietuzinkowe i ciezko znalezc egzemplarz w dobrym stanie, ale za to jest to bardzo dobra baza zeby doprowadzic go do stanu idealnego(napewnego wtedy wiele takich nie bedzie)
    -ludzie nie chca sie tego tykac bo ciezko znalezc fachowca dobrego, zreszta dotyczy to generalnie starych 12v które są inne niż wspólczesne konstrukcje

    I tu masz racje, rzutuje to pozniej na ceny i popyt, ale z drugiej strony stwarza dość rzadką kombinację

Podobne wątki

  1. Zakup Alfa Romeo GT
    Utworzone przez shiftyy w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 17-02-2014, 23:32
  2. Zakup Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Utworzone przez hatak w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-06-2013, 10:50
  3. Alfa Romeo 147 . Zakup
    Utworzone przez xxmacq93xx w dziale 147
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 09:21
  4. Alfa Romeo 156 - zakup
    Utworzone przez Mamed w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 22:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory