Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: Czy przekładał ktoś 2.0 TS'a z plastikową pokrywą do GTV ze starszym TSem??

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar kudlaty_bytom
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    wg mnie 20 tyś km na wymianę oleju to stanowczo za dużo dla takiego silnika, szczególnie jak się słyszy i czyta o obróconych czy stukających panewkach
    osobiście będę robił co 10 jak przewidują w TB i stawiam, że nie zbiednieję, a na pewno poprawię żywot silnikowi i będzie cacy
    kolega kupił 156 2.0 TS z dołem do wymiany, już ten z plastikowym deklem na głowicy

    verdebiancorosso

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar majster_85
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Trzebnica
    Auto
    GT KLEKOT POWER
    Postów
    475

    Domyślnie

    Cytat Napisał KKrzysztof Zobacz post
    Domyślnie Cytat Napisał Teddy84 Zobacz post Trochę dramatyzujesz. Wiadomo nie od dzis ze TS są kapryśne ale jak dbasz i poprzedni właściciel też dbał to wcale nic się nie urwie samo z siebie. nie wiem jak juz długo jesteś w temacie alf ja od kilku lat w sumie więc nie długo, mimo to zdążyłem poznać kilka osób którym panewki sie zatarły i tu ok, od dawna wiadomo że doły są słabe i lepiej je wymienić dla świętego spokoju i ma sie po problemie na długi czas, Ale urwany zawór już drugi raz słyszę o takim przypadku i to w 2,0 TS więc sorki ale to juz przesada, jaki znasz inny silnik w którym urwało zawór. Ja nie znam wcale. Więc nie uważam że dramatyzuję, w marce klasy premium nie powinno sie to zdarzyć tak uważam, chyba że silnik zajechany i zawory waliły a nikt sie niczym nie interesował to zmieniło by postać rzeczy,
    wszystko fajnie tylko nic nie dzieje się bez powodu. jeżeli nie dbasz i nie wymieniasz wszystkiego na czas to nie dziw się że mogą urwać się zawory. Są to silniki kolizyjne więc przy źle ustawionym rozrządzie czy też innej podobnej sytuacji takie rzeczy się zdarzają i nie ma w tym nic dziwnego. Lipa nie baw się z ts-ami i pakuj V-kę
    ______________________________________________

    Majster_85

  3. #13
    lipa587
    Gość

    Domyślnie

    niestety ale koszt wsadzenia v-ki okazał się za duży i zmuszony byłem dalej się w TSki bawić. jutro jadę po starego TSa z aluminiową pokrywą, życzcie mi szczęścia z TSem tym razem

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Witam. KKrzysztof pisze, ze słyszał o dwóch przypadkach urwania się zaworu. Piszę po długim czasie od napisania ostatniego postu. Piszę bo mi też się urwał zawór i podobnie jak napisał lipa 587 zmasakrował się tłok (dziura wielkości 5zł), zmasakrowana głowica i porysowana tuleja przy okazji okazało się że panewka na wale sie obróciła. Zastanawiam się nad przyczyną. Możliwe, ze wpływ na to miał dodatek do oleju. Mianowicie przyzwyczajony, ze w aucie olej od wymiany do wymiany nie jest dolewany zeźliłem się, że w mojej GTV muszę dolewać ok 1 litr na 2,5 - 3kkm. Dolałem więc do oleju dodatku do oleju. Oleju rzeczywiście nie brał. Za to po ok 2kkm stało się... Teraz wiem, że żadnego dodatku nie będę używał

  5. #15
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Carlos71
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    była 145 1.4 TS Pack Sport, jest GT 1.9 JTD
    Postów
    241

    Domyślnie

    "...dodatek do oleju..." zapewne jakiś moto doktorek, to Ci uleczył. Te silnik lubią olej i nic na to nie poradzisz.

  6. #16
    viruskill
    Gość

    Domyślnie

    To że lubią olej to zależy bo mój np nie spala oleju wcale jak wlałem po górną kreskę 10w40 liqumoli to już mam 8700 tyś najechane i jest tyle ile na początku. Ale przebieg i serwisy są udukomentowane stertą faktur z serwisu bmw i atuko miało do 2006 roku jednego właściciela w niemczech który faktycznie dbał o samochód później autko przestało w polsce 4 lata bo własciciel był raz na poł roku w domu praca zaagranicą i sprzedał mi z przebiegiem 140 tys km. Więc branie oleju to nie przegrzanie ts i dobre fabryczne spasowanie + odpowiednie zmienianie oleju i dobrej jakości.

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar michałsnk
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    w Sanoku
    Auto
    W domu : Terenówka, Alfa Romeo 156 JTD 105 ps 255Nm,Berlingo 1.9D (XUD) wolnossące.
    Postów
    515

    Domyślnie

    Kupiłeś dobre auto Viruskill ,a jaki to LM lejesz MOS2 z dwusiarczkiem molibdenu ? taki czarny ?

  8. #18
    Użytkownik Romeo Avatar Barus91
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie / Wrocław
    Auto
    BYŁO: 12xAR BĘDZIE: numer 13 :)
    Postów
    1,984

    Domyślnie

    U mnie w TSach też nie było źle. Obecna również nie bierze od wymiany. Ale sprawdzam na wszelki wypadek co jakiś czas.

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Cytat Napisał michałsnk Zobacz post
    MOS2 z dwusiarczkiem molibdenu
    Tak dla ścisłości MoS2 - jest to właśnie disiarczek molibdenu.

Podobne wątki

  1. [156] uszczelka pod pokrywą zaworów + marchewkowe pole
    Utworzone przez prymie w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-02-2019, 00:43
  2. [GTV Spider] Problem z pokrywą dachu
    Utworzone przez Lokus w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-02-2015, 17:22
  3. Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów V6
    Utworzone przez aro_1977 w dziale 166
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 21:37
  4. [GTV] wał w 2.0 16v ts z metalowa pokrywą a 16v z plastikową pokrywą?
    Utworzone przez viruskill w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-06-2012, 20:04
  5. Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-07-2010, 15:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory