Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Temat: co sie stało z czerwoną gtv

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar fajf
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR Spider 2.0TS `97 Hardtop
    Postów
    527

    Domyślnie

    Cytat Napisał mattom Zobacz post
    ty chlopie sobie jaja robisz czy udajesz głupiego ?
    Ktoś tutaj jasno nie dostał przesyłki i jest problem z otrzymaniem towaru, kontaktu, zwrotu, a super moderator wywala jedyny temat potwierdzający w ogóle, że taka sytuacja miała miejsce ... bajer.
    Uwielbiam taką pomoc - jak chcecie być tak bardzo pomocni, to lepiej zajmijcie się syfem panoszącym się wszędzie gdzie się da i sprzedawcami, którzy wyśmiewają sie w twarz ludzi przez siebie oszukanych .. ale pewnie lepiej usunąc temat bo nie był w odpowiednim dziale ... co raz bardziej mnie to forum smieszy i przeraża ...
    niestety popieram, ten temat był jedynym sposobem ostrzeżenia przed być może oszustem, więc prosze go zostawić, bo w dziale bazar jest bałagan i nikt ostrzeżenia nie znajdzie, swoją droga gdzieś był temat "oszust na forum" i pewnie dobrze byłoby gdyby oszukany i tam się odezwał

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar SCHNNAZZI
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    Fiat Tipo 2020 bianca
    Postów
    1,720

    Domyślnie

    A miałem coś od tego typa zamawiać. Na szczęście się powstrzymałem...
    Fiat Tipo 2020 - Alfa Romeo 916 Spider 1996 - Ducati Multistrada 1100 2007
    Mam chorobę zwaną ITALIA

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,597

    Domyślnie

    Cytat Napisał mattom Zobacz post
    ty chlopie sobie jaja robisz czy udajesz głupiego ?
    Ktoś tutaj jasno nie dostał przesyłki i jest problem z otrzymaniem towaru, kontaktu, zwrotu, a super moderator wywala jedyny temat potwierdzający w ogóle, że taka sytuacja miała miejsce ... bajer.
    Uwielbiam taką pomoc - jak chcecie być tak bardzo pomocni, to lepiej zajmijcie się syfem panoszącym się wszędzie gdzie się da i sprzedawcami, którzy wyśmiewają sie w twarz ludzi przez siebie oszukanych .. ale pewnie lepiej usunąc temat bo nie był w odpowiednim dziale ... co raz bardziej mnie to forum smieszy i przeraża ...
    Kolego hamuj sie, moje zadanie to pilnowanie regulaminu, a nie ściganie handlarzy. Tematy usuwam tylko i wyłącznie po zgłoszeniu ich do moderacji przez innych użytkowników i tak też było w tym przypadku. Po to jest ograniczenie zamieszczania ogłoszeń sprzedaży w dziale bazar, dla forumowiczów z małym stażem, aby nie dochodziło do oszustw - właśnie oszuści usiłują to obchodzić zamieszczając ogłoszenia w dziale technicznym (są one i będą kasowane - nie oznacza to że znikają, są w archiwum) - jak tego nie rozumiesz to już twój problem. Jeśli ktoś ma problemy z oszustami to niech zgłasza sprawę na policję - administracja udostępnia w takim wypadku wszelkie informacje w tym adres IP oszusta (takie sytuacje miały juz miejsce), a na przyszłość nie radzę handlować z osobami mającymi na swoim koncie 5 wpisów i wszystkie to ogłoszenia o sprzedaży
    Jeśli ktos został oszukany przez użytkownika Rafi to proponuję się przyłączyć
    Cytat Napisał MrMike Zobacz post
    ....
    CZY KTOS COS KUPIŁ OD TEGO PANA?? MNIE OSZUKANO! kasa poszla czesci nie ma!! telefon ani email nie odpowiadaja. jezeli jest nas wiecej chce zgłosić sprawę na policję...
    Ostatnio edytowane przez Maciek-156 ; 09-03-2013 o 13:35
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Kolego hamuj sie, moje zadanie to pilnowanie regulaminu, a nie ściganie handlarzy. Tematy usuwam tylko i wyłącznie po zgłoszeniu ich do moderacji przez innych użytkowników i tak też było w tym przypadku. Po to jest ograniczenie zamieszczania ogłoszeń sprzedaży w dziale bazar, dla forumowiczów z małym stażem, aby nie dochodziło do oszustw - właśnie oszuści usiłują to obchodzić zamieszczając ogłoszenia w dziale technicznym (są one i będą kasowane - nie oznacza to że znikają, są w archiwum) - jak tego nie rozumiesz to już twój problem. Jeśli ktoś ma problemy z oszustami to niech zgłasza sprawę na policję - administracja udostępnia w takim wypadku wszelkie informacje w tym adres IP oszusta (takie sytuacje miały juz miejsce), a na przyszłość nie radzę handlować z osobami mającymi na swoim koncie 5 wpisów i wszystkie to ogłoszenia o sprzedaży
    Jeśli ktos został oszukany przez użytkownika Rafi to proponuję się przyłączyć
    Napisał MrMike
    nie zamierzam sie hamować bo to czysty debilizm - a pomoc forum w babraniu się z oszustami już wielokrotnie była widziana - czli usuwanie postow i banowanie użytkownika = brak kontaktu.
    twoim zadaniem jest również wyłapanie tego co jest przypadkiem ważne a nie do usunięcia. była jasno przestroga, że częsci nie dochodzą - a ty wypierniczyłeś cały temat .. bo regulamin ... jakoś jak regulamin jest łamany w innych miejscach nikt nic nie pluje, że regulamin.
    Sory ... ale to czysty kretynizm. Wystarczyło wykasować ogłoszenie - a temat zostawić, niech się gość tłumaczy, a nie od razu wywalać.
    Swoją drogą to kolejny moderatorski popis z twojej strony ,,, nie mówiąc już o chamskich odzywkach do użytkowników czy innych "godnych naśladowania" akcjach na forum...
    alfaholicy i poziom tego forum spada na pysk .. a jak widać moderacja się do tego przyczynia.
    Jak nie potrafi się walczyć z oszustami, tylko jeszcze im pomaga tuszować ich machlojki .. to się nie dziwie, że ludzie tu nie chcą pisać
    147 powodów do zadowolenia

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Tuszowania czegokolwiek tutaj nie ma. Jest regulamin utrudniający oszustom dostanie się na forum z ogłoszeniami czyli ograniczenie w bazarze. Jeśli ktoś umieścił ogłoszenie zamiast tam w dziale technicznym złamał regulamin i prędzej czy później jego temat zostanie przeniesiony do archiwum/usunięty - to jasne. Ale jeśli ktoś chce od takiego użytkownika kupować cokolwiek to już ryzyko bierze na siebie i nie pozwala regulaminowi forum siebie jako użytkownika forum ochronić.

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    Cytat Napisał drift-r Zobacz post
    Tuszowania czegokolwiek tutaj nie ma. Jest regulamin utrudniający oszustom dostanie się na forum z ogłoszeniami czyli ograniczenie w bazarze. Jeśli ktoś umieścił ogłoszenie zamiast tam w dziale technicznym złamał regulamin i prędzej czy później jego temat zostanie przeniesiony do archiwum/usunięty - to jasne. Ale jeśli ktoś chce od takiego użytkownika kupować cokolwiek to już ryzyko bierze na siebie i nie pozwala regulaminowi forum siebie jako użytkownika forum ochronić.
    jak nie ma ...
    był temat gdzie człowiek oszukiwał - teraz go nie widze.
    Wrzuci ów człowiek inny temat - wklepie jego posty - tego tematu już nie znajde.
    Napisze w innym temacie - tego tematu nie znajde.
    Wystarczyło wykasować wiadomość o sprzedaży - a w postach wpisać, że próba oszustwa.
    Byłoby dla potomnych. Przeraża mnie to forum pod tym względem, że ludzie, którzy oszukują jawnie nie są banowani, w bazarze wprowadza się ograniczenia postów, a sprzedają tam userzy, którzy nie mają tylu postów, a do tego grono użytkowników zamieszcza ogłoszenia dla kogos.
    Ludzie z poważaniem na forum - wrzucają tutaj auto jako polecane, a okazuje się złomem, gdzie nagle użytkownik polecający wykpiewa się z tego i twierdzi, że on tylko tak o podlinkował.

    Ludzie sprzedający części mają często dobre ceny - ale w bazarze się nie pojawiają - bo nie mają postów.
    za to działy transaxle 33 i 164 to jeden wielki bazar - jakoś tam nikt nie rzuca się o to, że ktoś coś sprzedaje.
    Ktoś sprzedawał ostatnio zegarek - chyba w 4 działach, a ile osób odpowiadało mu w tematach.

    Były robione zapisy na zmieniarki do 147/156 (xcarlinki)
    Dlaczego była wielka morda ze strony moderatorów, że nie można wrzucić tego do wszystkich działów - bo to dublowanie tematów ... A w bazarze - tematy co 3 strony się powtarzają. Ktoś robił coś dobrego dla innych - poświęcając swój czas, nerwy czy niekiedy nawet pieniądzę- bo nigdy nie było pewności, że wszystko się zwróci. Ale przecież ważniejszy jest regulamin, którym w innych działach ludzie sobie d***y podcierają ( wykropkowałem, bo podobno to wulgaryzm) kij, że wielu ludzi nie było w stanie sobie tego zakupić - bo po prostu nie zaglądała do działu 147 - bo mają 156.

    Temat o ringach - ludzie zaczęli się obrzucać błotem - okej zrobiono porządek.
    Ale powstał nowy temat o dziennych do 159 - gdzie całe towarzystwo się przeniosło - i jakoś przez kupe czasu, pełno rzucania się mięsem było ... nikomu to nie przeszkadzało, za to usuwanie tematów szło pełną parą - bo regulamin !

    Kolejne podforum LPG.
    Wypowiadanie się w tematach technicznych SIC! ludzi, którzy nie mają o gazie pojęcia, nie mają go i nie zamierzają mieć - a wypowiadają się, bo dobrze się można pokłócić z resztą. Do tego pojawiły się reklamy firm montujące gaz - tam też wyłapujecie podpisy w stopkach i domagacie się za to zapłaty ?

    A może lepszy jest dział ogólnie o alfie romeo ( tak ten pod nasze belle)
    tematy o fotoradarach, rejestracjach, czy o obszywaniu skórą kolegi belfra - swoją drogą czy to też nie powinno znajdować się w bazarze ? wszak - jakby nie patrzeć reklama, a belfer coś tam sprzedaje.
    Temat rzeka - jaki olej do naszych belli.
    Dlaczego on ma taką dziwną nazwę - myślę, że Pablo - czyli kup u mnie dobry olej. byłby lepszym rozwiązaniem.
    Nie chcę negować - może i ceny ma dobre, może i oleje. Ale jak czytam przez 200 stron o jego olejach .. to wybaczcie. Zastanawiam się czy ktoś w ogóle to moderuje.

    I tak się dziwię, że w tylu działach są tematy o lampach LED od mibimbi.
    Przecież w każdym z tych tematów są takie same informacje ... tosz to trzeba usunąć natychmiast - bo regulamin jest złamany.

    Na koniec warto wspomnieć o kilku użytkownikach, bez których żaden temat na forum nie może funkcjonować - bo trzeba coś dopisać.
    Czy o użytkownikach trollach, którzy nie ważne co piszą, ważne, że na przekór.

    Śmieszy mnie taka cała sytuacja, no na wielu forach coś takiego byłoby nie do pomyślenia. Forum jest dla użytkowników - bo jak padły pare dni temu cierpkie słowa w związku z nowym sponsorem - nawet najlepsze forum bez wartościowych użytkowników jest jedynie dobrze wy-pozycjonowaną domeną.
    147 powodów do zadowolenia

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,597

    Domyślnie

    Nie zamierzam mattom uskuteczniać tutaj z tobą pyskówki ale coś ci się chyba pomyliło, albo masz poważnie zszargane nerwy, ale forum to nie miejsce na leczenie kompleksów. Dla przypomnienia:
    Cytat Napisał mattom Zobacz post
    nie zamierzam sie hamować bo to czysty debilizm .....
    .... ale to czysty kretynizm. ....
    ....
    11 Szanuj ludzi, nie obrażaj innych użytkowników, kierowców, grup społecznych.
    Ostrzeżenie: 8 pkt
    Cytat Napisał mattom Zobacz post
    ...
    Swoją drogą to kolejny moderatorski popis z twojej strony
    ....
    Nie przypominam sobie aby ktoś miał tutaj zastrzeżenia jakieś. Zreszta takie sprawy załatwia się zgodnie z regulaminem:
    12 Jeśli masz zastrzeżenia co do skasowanego posta, decyzji moderatora, załatwiaj takie sprawy na priv z moderatorem lub adminem.
    Ostrzeżenie: 5 pkt
    Cytat Napisał mattom Zobacz post
    ...nie mówiąc już o chamskich odzywkach do użytkowników czy innych "godnych naśladowania" akcjach na forum...
    ....
    Tu znowu nie mogę sobie jakoś przypomnieć abym kiedykolwiek z tobą dyskutował, więc bez poparcia tego chociażby cytatami daruj sobie
    Cytat Napisał mattom Zobacz post
    ...
    alfaholicy i poziom tego forum spada na pysk .. a jak widać moderacja się do tego przyczynia.
    Jak nie potrafi się walczyć z oszustami, tylko jeszcze im pomaga tuszować ich machlojki .. to się nie dziwie, że ludzie tu nie chcą pisać
    ....
    Nikt nikogo nie zmusza aby tutaj pisywał,więc dziwię się że jeszcze tutaj jesteś. Nikt nic nie tuszuje, wręcz przeciwnie, bo administracja współpracuje z organami ścigania - ktoś zgłosił sprawę na policję (bo to jest instytucja przewidziana dfo walki i ścigania)? - to musi zrobic poszkodowany, bo takie jest prawo.
    I jeszcze jedno każdy może kliknac link "zgłoś do moderacji", a ja mam obowiązek zareagować jeśli ktoś łamie regulamin - zrozumiałeś?
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  8. #18
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    Znasz takie sformułowanie jak czytanie ze zrozumieniem ?


    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Napisał mattom
    ...nie mówiąc już o chamskich odzywkach do użytkowników czy innych "godnych naśladowania" akcjach na forum...
    ....
    Tu znowu nie mogę sobie jakoś przypomnieć abym kiedykolwiek z tobą dyskutował, więc bez poparcia tego chociażby cytatami daruj sobie
    Nie nie dyskutowałeś, wspomniałem o innych użytkownikach .. ale jak sie nie ma czego przyczepić to zawsze można coś tam naskrobać.

    Nie przypominasz sobie - zobacz swoje aroganckie odzywki w dziale 156, gdzie ludzie mający problemy z autem są notorycznie odsyłani do wątku o EGR i MCSF, który obecnie rozrósł do takich rozmiarów, że nic nie idze z tego wywnioskować.
    Ale przecież lepiej odezwać się chamsko, zamknąć temat bez wyjaśniania sprawy, a na koniec jak ktoś powie coś źle - rzucić "najpierw pomóż tylu ludziom co ja, a później zacznij krytykować"
    Czyż to nie przypadkiem twoja wypowiedź ?


    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Swoją drogą to kolejny moderatorski popis z twojej strony
    Tak kolejny - wystarczy popatrzeć do działu 156, gdzie milion tematów o wahaczach nikomu nie przeszkadza, czy kolejny temat diesel lpg, ale jak ktoś ma jakieś pytanie odnosnie termostatu, akumulatora czy innej częsci - to oczywiście nie ma co liczyć na odpowiedź, bo moderator dział zamyka.


    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    11 Szanuj ludzi, nie obrażaj innych użytkowników, kierowców, grup społecznych.
    Ostrzeżenie: 8 pkt

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    12 Jeśli masz zastrzeżenia co do skasowanego posta, decyzji moderatora, załatwiaj takie sprawy na priv z moderatorem lub adminem.
    Ostrzeżenie: 5 pkt
    Ulżysz sobie - to wbijaj, przecież regulamin jest najważniejszy.


    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Nikt nikogo nie zmusza aby tutaj pisywał,więc dziwię się że jeszcze tutaj jesteś.
    Kilku wartościowych userów, przyciąga bardziej niż zgraja ... nie będe kończył .. bo regulamin.


    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Nikt nic nie tuszuje, wręcz przeciwnie, bo administracja współpracuje z organami ścigania - ktoś zgłosił sprawę na policję (bo to jest instytucja przewidziana dfo walki i ścigania)? - to musi zrobic poszkodowany, bo takie jest prawo.
    Ja wiem, że kolega oszukał, fajf wie, schnazzi wie, i jeszcze pare innych osób.
    Jak pokazuje doświadczenie i to że ludzie mają tu po kilka kont, a po banach wyrastają jak grzyby po deszczu - może się okazać, że już za moment na forum znów pojawi się kolega i znów zahandluje częsciami - ale to już pisałem wyżej ... widać racjonalne wytłumaczenia nie działają ,,, bo w regulaminie nic o tym nie ma.
    I nie gadaj prosze o IP ... bo w dzisiejszych czasach jego zmiana to kilka sekund. Sam mam internet od 3 providerów z wymiennymi IP .. wystarczy przełączyć się na drugą sieć wifi i tyle, z dochodzenia po IP.


    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    I jeszcze jedno każdy może kliknac link "zgłoś do moderacji", a ja mam obowiązek zareagować jeśli ktoś łamie regulamin - zrozumiałeś?
    Klikam nałogowo, ale po pierwsze "to forum wymaga x czasy pomiędzy kolejnym raportowaniem", a po drugie trzeba wpisywać głupie powody raportowania. A już się pare razy zdarzyło, że zraportowałem jeden post - mimo ze całe strony były nie zgodne z regulaminem. a wyleciał tylko jeden ... bo po co czytać dalej.
    147 powodów do zadowolenia

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Ja rozumiem Maciek, że taka Twoja robota, ale jak dla mnie temat w którym ktoś kogoś oszukał powinien zostać ku przestrodze dla innych użytkowników. Mogłeś go przenieść, albo no nie wiem.. zmienić jego nazwę, albo po prostu zrobić coś, by użytkownik który oszukuje został zbanowany. A skoro forum współpracuje z organami ścigania to zrobić jakiś krok ku temu, by rzekomy "Rafi" czy jak mu tam, został złapany za oszustwa.
    Bez obrazy, ale głupio że regulamin forum (a dokładnie temat w odpowiednim dziale) jest ważniejszy niż uczciwość. Jak na moje taki temat powinien zostać a Ty usunąłeś Go i teraz oszust może sobie żyć bezkarnie a w najgorszym wypadku oszukiwać innych.
    Moderacja moderacją, ale czasami można zrobić wyjątek.
    Pozdrawiam.

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,597

    Domyślnie

    Banowanie użytkownika nic tu nie załatwi, bo za chwilę założy nowy profil i kolejny temat z cyklu "Sprzedam...", a naiwni uwierzą w okazję i kupują kota w worku od osoby która ma na koncie tylko ten jeden wpis. Moderator to nie cenzor i nie ma fizycznej możliwości czytania wszystkich wątków - jak już pisałem tylko treści zgłoszone do moderacji są kasowane. W dziale 156/147/GT jest kilku moderatorów, tutaj jestem sam - może ktoś jest chętny do cenzurowania, niech się zgłosi - z mojej strony nie widzę problemu. Wracając do oszustów - w myśl obowiązującego w Polsce prawa, tylko poszkodowany może zgłosić sprawę na policji, ze strony administracji forum udzielana jest wtedy wszelka pomoc. Jak skasowanie watku pozbawia kontaktu ze sprzedającym i czyni go bezkarnym - ktoś zgubił nr tel., maila, czy zapomniał nr konta na które wpłacił pieniadze?
    Mogę tylko apelować: Proszę odpowiadać tylko na ogłoszenia z działu "BAZAR" - inne umieszczane w innych miejscach są małowiarygodne (użytkownicy korzystają z nich na własną odpowiedzialność) i będą kasowane (jeśli to nowy user), albo przenoszone do odpowiedniego działu (jesli user ma odpowiedni staż i po prostu pomylił działy)
    Ostatnio edytowane przez Maciek-156 ; 10-03-2013 o 13:26
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory