Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 74

Temat: Alfa 156 górne wahacze "custom made"

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    Jak byś miał wymiary a potrzebował pomocy z zrobieniem modelu w CADzie to daj znać, sam jestem mocno zainteresowany tematem, ale chciałbym iść w bardziej racingowym kierunku i zrobić na uniballach + pełna regulacja.

    Twin Spark Compressore - Na pohybel hejterom - Szalone 0.5bara
    Mazda mx5 - bokiem, na glebie i z kierownicą po złej stronie.
    "Nothing is "good" for daily driving that's not OEM. So by that logic don't turbo your car. Don't make it faster. Don't do anything. Go buy a bus pass."

  2. #12
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Dragos
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Stara 156 1.9 8v
    Postów
    375

    Domyślnie



    Nie wiem czy Ci przeszkadza to, że uciąłem jedno ucho, czy jak to tam nazwać, ale śruba się skrzywiła i nie mogłem inaczej oddzielić wahacza od łapy.

    Jeśli pasuje to za przesyłkę mi zwrócisz, u mnie i tak leżą i na złom oddam jak się ich więcej nazbiera xD
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_000564.jpg
Wyświetleń:	687
Rozmiar:	94.9 KB
ID:	129445  
    Podczas deszczu, gdy wiatr wieje
    słychać alfę jak rdzewieje.

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krusz Zobacz post
    Jak byś miał wymiary a potrzebował pomocy z zrobieniem modelu w CADzie to daj znać, sam jestem mocno zainteresowany tematem, ale chciałbym iść w bardziej racingowym kierunku i zrobić na uniballach + pełna regulacja.
    Jestem za
    Genetics makes the champions, want to compare?!

  4. #14
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    kivi, ale pisząc o regulacji kątów miałem na myśli regulację w obie strony - im większe obniżenie tym większy negatyw w przypadku takiej konstrukcji zawieszenia, ale nie zawsze jest on pożądany - a przy okazji można rozwiązać ten problem...

    Swoją drogą, może by zrobić coś tego typu? http://www.tomson.com.pl/product-pol...200sx-S14.html tylko zamiast elementu, który w tym przypadku nakręca się na drążek zrobić coś, co będzie wkręcane w wahacz. Tylko wtedy przydałoby się już kogoś, kto wykona jakieś symulacje czy coś, żeby nie okazało się, że coś się pourywa...

  5. #15
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Sopot
    Auto
    Alfa 156 2.0 Turbo
    Postów
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dragos Zobacz post


    Nie wiem czy Ci przeszkadza to, że uciąłem jedno ucho, czy jak to tam nazwać, ale śruba się skrzywiła i nie mogłem inaczej oddzielić wahacza od łapy.

    Jeśli pasuje to za przesyłkę mi zwrócisz, u mnie i tak leżą i na złom oddam jak się ich więcej nazbiera xD
    mysle, ze sie nadadza! ;D wymiary sciagne z jednego, ale chcialem miec dwa zeby po zrobieniu stelarza przymierzyc czy pasuje.
    Jak to nie problem to z checia bym je przygarnal i oddal ci za przesylke(moze byc paczka pobraniowa priorytetowa)


    no tak mozna by bylo w obie strony regulowac

    tego typu wahacz co ty myslisz i krusz byloby najprosciej zrobic, ale koszta byly by troche duze. dwa lozyska przegubowe fluro motorsport to bylby koszt ok 350zł i do tego dwie tuleje nierdzewne ze zlobieniami na blokady ok 80zł + przegub z gwintem zew tak samo z serii fluro motorsport tez chyba kolo 150zł + dorobienie lub kupienie takich osiek co by podpasowaly do naszej zwrotnicy. material moze nas kosztowac ok 1200zl na dwa wahacze a jeszcze ktos musi to pospawac i przygotowac forme

    tanich lozysk przegubowych na wkladkach z brazu nie oplaca sie kupowac. jak pozadnie to tylko fluro motorsport.

    ogolnie wahacze na uniballach robi sie do wiekszosci rajdowek, wiec to raczej dziala.

    ja bardziej chce zrobic cos co nie bedzie wymagalo duzego nakladu gotowki. wahacz wykonany z nierdzewki z tulejami strongflexa i wymiennymi sworzniami ktore bedzie mozna kupic za 60zl
    Ostatnio edytowane przez kivi84 ; 26-04-2014 o 22:13 Powód: Dodano

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar Savak
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 16V - była, AR156 2.5 V6
    Postów
    174

    Domyślnie

    Może Ci w czymś pomoże to zdjęcie:



    To 156 jeżdżąca obecnie w ETCC. Widać, że wahacz customowy, a i podgięta i wzmocniona zwrotnica.
    Aktualnie czekam na przeszukanie garażu przez znajomego, który ścigał się u nas w Pucharze Alfy, i ponoć ma jeszcze górne wahacze właśnie z pucharowej Alfy. Zobaczymy (mam nadzieję, że znajdzie) co w nich siedzi ale na pewno powodowały zwiększenie kąta wyprzedzenia sworznia zwrotnicy.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	test130408-012.jpg
Wyświetleń:	913
Rozmiar:	117.9 KB
ID:	129450  

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Miały regulację, górna tulejka była na mimośrodzie chyba
    Genetics makes the champions, want to compare?!

  8. #18
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Sopot
    Auto
    Alfa 156 2.0 Turbo
    Postów
    180

    Domyślnie

    dobrze to wyglada, ale przydaly by sie jakies closeup'y na wahacze dalo by sie zgapic jakies rozwiazania

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar Savak
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 16V - była, AR156 2.5 V6
    Postów
    174

    Domyślnie

    Lepszych fot niestety nie mam. Bamboszek, może coś tam faktycznie było, bo w kraju kwitnącej wiśni jeden pacjent robi coś takiego:



    A na tył alaminiowe to:

    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1a.jpg
Wyświetleń:	655
Rozmiar:	46.3 KB
ID:	129453   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1b.jpg
Wyświetleń:	661
Rozmiar:	72.4 KB
ID:	129454   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1c.jpg
Wyświetleń:	612
Rozmiar:	122.7 KB
ID:	129455  

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Tylne Grzesiek robił fajne, gdzieś w jego starym temacie są fotki. Mimośród jest najprostszym rozwiązaniem jeśli robi się tulejki ale nie wiem czy nie mają tendencji do gubienia kąta, czy z czasem się nie obracają same.
    Genetics makes the champions, want to compare?!

Podobne wątki

  1. [159] Katalog felg pasujących na zaciski Brembo: "duże" 2.4, 3.2, "małe" 1.9 polift)
    Utworzone przez Ciacho13 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 15-07-2020, 11:04
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2014, 20:10
  3. Zlot Ogólnopolski "Alfaholicy" 2013 - Tor "Kielce" (Miedziana Góra)
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 703
    Ostatni post / autor: 21-08-2013, 19:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory