Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50

Temat: Air Ride Brera

  1. #41
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Maupa
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Auto
    AR Brera 3.2JTS SKY (rekin)
    Postów
    312

    Domyślnie

    Co do informacji to czerpałem je z forum i napotkanych linków. Wiem, że jest to bez pokrycia ale nie znalazłem ich dużo na palcach można policzyć. A inne typu Audi VW itp to w setkach setek.

    Dokładnie tylko Ta-technick i Swiss Air bodajże mają homologację. Orientacyjny koszt liczę ok. 10-11 tyś. zł Ponieważ nie ma gotowych zestawów do AR więc zostaje chyba zrobienie go na zamówienie lub kombinowanie z zestawem z audi A3 Ale to jest dylemat do przemyślenie i dobrego rozplanowania.

    Dzięki za słowa otuchy :> po wakacjach w okolicach września zaprezentuję zestaw jeżeli uda mi się go zamontować

  2. #42
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    Dla zainteresowanych tutaj jest pełna lista powodów dla których ubezpieczyciel może nie wypłacić OC albo raczej domagać się zwrotu wypłaconej sumy.

    http://www.racingforum.pl/index.php?...post&p=1173030

    Art. 43.
    Zakładowi ubezpieczeń oraz Ubezpieczeniowemu Funduszowi Gwarancyjnemu, w przypadkach określonych w art. 98 ust. 2 pkt 1, przysługuje prawo dochodzenia od kierującego pojazdem mechanicznym zwrotu wypłaconego z tytułu ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych odszkodowania, jeżeli kierujący:
    1) wyrządził szkodę umyślnie, w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nie-trzeźwości albo po użyciu środków odurzających, substancji psychotropo-wych lub środków zastępczych w rozumieniu przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii;
    2) wszedł w posiadanie pojazdu wskutek popełnienia przestępstwa;
    3) nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdem mechanicz-nym, z wyjątkiem przypadków, gdy chodziło o ratowanie życia ludzkiego lub mienia albo o pościg za osobą podjęty bezpośrednio po popełnieniu przez nią przestępstwa;
    4) zbiegł z miejsca zdarzenia.
    Jak widać nie ma w niej nic o niehomologowanym aucie, więc conajwyżej dostaniesz mandat jak za jazdę bez przeglądu...

    Twin Spark Compressore - Na pohybel hejterom - Szalone 0.5bara
    Mazda mx5 - bokiem, na glebie i z kierownicą po złej stronie.
    "Nothing is "good" for daily driving that's not OEM. So by that logic don't turbo your car. Don't make it faster. Don't do anything. Go buy a bus pass."

  3. #43
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Maupa
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Auto
    AR Brera 3.2JTS SKY (rekin)
    Postów
    312

    Domyślnie

    Hmmm ciekawe, warto wiedzieć, ale osobiście wolę mieć chyba z homologacją bo mam wrednego sąsiada i będzie " uprzejmie donoszę..." a nie chce mi się tego wyjaśniać ludziom którzy słowa Air Ride słyszą pierwszy raz i będą to oceniać na podstawie internetu ... gdzie słowo homologacja jest obce. A jak mi jeden z warsztatów gdzie zakładają to w PL powiedział: " Panie wie pan jak to się u nas robi, to ma być po polsku i tanio a nie drogo oraz w niemieckich standardach więc pan nie oczekuj nie wiadomo czego" więc samochód opuszcza granice raczej, żeby to założyć

  4. #44
    Użytkownik Romeo Avatar SebaM
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    BTM
    Auto
    GT 3.2
    Postów
    542

    Domyślnie

    Czemu ja nie znalazłem tego tematu wcześniej!
    Pozwolę sobie dorzucić swoje 3 grosze.
    Sam planuję zrobienie Air u siebie i:
    -z info zaciągniętym od kilku osób można to zrobić nawet za tysiaka
    -sama idea to zastąpienie sprężyny metalowej "sprężyną" powietrzną, więc czy to będzie chodzić twardo/miękko zależy głównie od ciśnienia w poduszce
    -można to wrzucić na seryjne amory (pomijam fakt, że może to źle chodzić)
    -największy problem jest z okuciami pod dany amor

    Osobiście głupotą dla mnie jest kupowanie zestawu typu mapet-tuning, który za głupi kompresor liczy sobie 800 PLN, a dobrej jakości można kupić za 250 PLN, o butli za 200-300 PLN nie wspominam (do wyhaczenia za 20 PLN).

    Na razie szukam amorków gwintowanych i kogoś kto za rozsądne pieniądze zrobi mi okucia (marco garage życzy sobie 1600 złociszy polskich i auto na tygodniowe przymiarki).

    Jak już wyżej Krusz pisał- trochę rozsądku. Jeżeli coś nie jest robione porządnie i wg sztuki, to nie ma powodów, żeby to kwalifikować jako coś niezgodnego z prawem.
    Czekam na odpowiedź tego który nie złamał nigdy przepisu.

    Maupa, daj znać jak daleko jesteś z tematem.

  5. #45
    Użytkownik Romeo Avatar LukeMazur
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Bieszczady
    Auto
    Toyota Supra JZA80 / Nissan Stagea RS260
    Postów
    1,002

    Domyślnie

    SebaM po pierwsze Ty zawsze wszystko chcesz zrobić, a nie za bardzo wychodzi zazwyczaj ale nie o to chodzi;D Wczoraj juz auto sprzedawałeś;D


    To co tu piszecie i jak to czytam to po prostu mózg rozjebany.
    Homologacje? Jak zwykle jak masz AR musisz mieć wszystko ori i dedykowane. Płaczki boją się o przegląd, bo "kiedyś" się nie da.

    Air jest bardziej komfortowy niż gwint nisko skręcony, zresztą tutaj są wypowiedzi ludzi którzy samochodu z Powietrzem na oczy nie widzieli...

    Jeżeli temat Supry nie siądzie w tym roku to w niebieskiej zawita Air, bez jakichś bezsensownych pytań o homologacje...


    Wypożyczę maszynkę do zaginania nadkoli - PW

  6. #46
    Użytkownik Romeo Avatar SebaM
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    BTM
    Auto
    GT 3.2
    Postów
    542

    Domyślnie

    Nie będę się tłumaczył czemu nie robię, pójdziesz na swoje to zobaczysz ile trzeba czasu odkładać na głupie felgi. Niby gdzie te auto sprzedawałem?

    Jak będziesz kompletował to polecam kompresor z BMW, w dobrych pieniądzach mozna cos zlapac.
    Ostatnio edytowane przez SebaM ; 31-07-2015 o 13:27

  7. #47
    Użytkownik Romeo Avatar LukeMazur
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Bieszczady
    Auto
    Toyota Supra JZA80 / Nissan Stagea RS260
    Postów
    1,002

    Domyślnie

    Cytat Napisał SebaM Zobacz post
    Nie będę się tłumaczył czemu nie robię, pójdziesz na swoje to zobaczysz ile trzeba czasu odkładać na głupie felgi. Niby gdzie te auto sprzedawałem?
    Ta ja juz od dawna na siebie robię to mi nie mów;D Co do sprzedaży do Bajtkowi nie oferowałeś?D
    Peace!


    Wypożyczę maszynkę do zaginania nadkoli - PW

  8. #48
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Maupa
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Auto
    AR Brera 3.2JTS SKY (rekin)
    Postów
    312

    Domyślnie

    Jednak mimo tego, że mieszkamy w *@#$@$%^ kraju to wole mieć papier nawet za który będę musiał dać 5tys. i żeby niebiescy oraz inne mogły mnie pocałować w dupę takie jest moje końcowe zdanie.

    A co do poduch to można kupić za 250zł zakute od tira tylko przyspawać i mamy. Ja chciałem jeszcze z osuszaczami żeby w zimę nie rozwaliło

  9. #49
    Użytkownik Świeżak Avatar Miki6830
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    PLE
    Auto
    147 1.9 JTD16v
    Postów
    70

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maupa Zobacz post
    Jednak mimo tego, że mieszkamy w *@#$@$%^ kraju to wole mieć papier nawet za który będę musiał dać 5tys. i żeby niebiescy oraz inne mogły mnie pocałować w dupę takie jest moje końcowe zdanie.
    Pierwsze słyszę żeby komuś za air dali mandat czy coś O.o

  10. #50
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Maupa
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Auto
    AR Brera 3.2JTS SKY (rekin)
    Postów
    312

    Domyślnie

    Bez homologacji utrata dowodu i skierowanie na badania. Duzo osób jak jedzie na przegląd to ściąga air i robi przegląd na zwykłym zawieszeniu a poza tym z reguły nie inwestują w systemy zeby w zimę nie zepsuć air'a to ściagają i na przegląd

Podobne wątki

  1. [159] Air ride
    Utworzone przez murgal w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 14-07-2018, 10:16
  2. [155] Poszukuje wlasciciela AR 155 na air ride
    Utworzone przez jasiu 145 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-10-2014, 21:34
  3. [Brera]Alfa Romeo Brera 2.2JTS warto kupić?
    Utworzone przez leon w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-02-2014, 14:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory