Strona 11 z 24 PierwszyPierwszy ... 23456789101112131415161718192021 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 232

Temat: Eibach vs MTS TECHNIK

  1. #101
    Użytkownik Świeżak Avatar SEBA-SB
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    RADOM
    Auto
    ALFA ROMEO GT 1.9 150KM
    Postów
    204

    Domyślnie

    Panowie a czy jeździ ktoś na forum na sprężynach od GTA? Można zamontować takie, że sportowymi amortyzatorami do zwykłej 156?

  2. #102
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał LIGAR Zobacz post
    A czy zastanawiałeś się dogłębnie dlaczego drift-rowi siadło tak a nie inaczej ? Jeśli dobrze pamiętam to pływak doskonale to wytłumaczył. Nie chodzi o to, że ktoś kupił zawias nie pasujący do samochodu tylko o to, że producent przewiduje jeden typ do kilu silników – stara zasada mówi jak coś jest do wszystkiego to jest do….. nie ma sensu tego jeszcze raz tłumaczyć.
    Nie widzisz w problemu to i tak kupisz co będziesz chciał. Przy cenie vogtlanda na poziomie 1400-1600 nawet bym się nie zastanawiał nad MTS ale każdy sam decyduje czym będzie jeździł. Nie marudź tylko potem że jest tak i sia że auto jest nieprzewidywalne w zakrętach, że amory dobijają że samochód się kładzie i jest słabo sterowalny.
    Zastanawia mnie tylko po co doradzasz innym czytającym ten wątek takie bzdury??
    Mówienie, że po roku zawias jest do wymiany to jakiś farmazon… tak jak i wywód w stylu lepszy jest tańszy…. Zapytam tak: dlaczego kupiłeś alfe a nie poloneza ? Przecież jest tańszy a też jeździ !! Dlaczego kupiłeś telewizor 40 cali za 3 k jak można monitor 15 calowy za 500 zł ? Na tym i na tym oglądniesz film!! Itd. Itd.
    Po pierwsze nie chce się kłócić ale jak ktoś przetestuje to może się wypowiadać ( napisałem ,że kupiłem i sprawdze ) , po drugie sam nie pisz bzdur o jednym zawiasie do wszystkich wersji silnikowych bo jak zamawiałem to wybór był pod rózne wersje , po trzecie ja wyrażam swoją opinie a nie nakazuje a co do wytrzymałości zawiasu to zależnie od tego kto ile i gdzie jezdzi . Ja jeżdżę w 90% po mieście i jeżeli standardowe zawiecho w Alfie wytrzymuje góra 2 lata to podejrzewam ,że na "sztywnym" gumy i inne pierdoły polecą wcześniej ( jak już napisałem jeżdzę autem a nie oglądam a drogi są jakie są ) . Fakt kupiłem najbardziej psujące się auto jakie miałem ( 7000pln w ciągu pierwszego roku użytkowania ) a miałem już kilkanascie bo jeżdzę tym co sprawia ,że chcę tym jezdzic ( dlatego w zyciu nie kupie Paska ) . Ale nie zarabiam tyle co prezesi spółek węglowych i staram się podejsc do sprawy ekonomicznie jak się da ....... Alfa służy mi na codzień bo po to jest samochód żeby go użytkować . A Alfa sprawia że użytkowanie to przyjemność ..i tyle ... Więc tak jak ty wyrażam swoje zdanie....Sprawdze , będzie lipa to napisze....Zakładający wątek pytał a nikt z odpowiadających na wątek nie testował na własniej skórze...Drifte-r tak ale albo miał pecha albo jak napisałem wczesniej zle dobrali zawias ( mi jakoś dobierali według katalogu do wersji silnikowej ).....Za 2 tydnie wstawie fotki i opisze wrażenia ....PS.Co do gwintu to w poprzedniej E36 zarżnąłem w rok w Bytomiu i uwierz ,że wtedy o Mtsie nie miałem nawet pojęcia....

    ---------- Post added at 13:18 ---------- Previous post was at 13:15 ----------

    PS. Drift-r a jak można wiedzieć to gdzie zakupiłeś zawieszke????Bo ja u bezpośredniego importera...Pytam z ciekawości bo może jak kupiłeś w jakimś lipnym sklepiku netowym to gość wepchnął ci co akurat miał pod ręką....

  3. #103
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Ja swoje zawieszenie kupowałem od Mapeta a on to ściąga od producenta i w przypadku 147 nie było wyboru w zależności od wersji silnikowej. Jeśli chodzi o dodatkowe kilogramy w bagażniku to były moje przemyślenia na temat tego co mogło wpłynąć na to, że nie jest równo. Kolin w swoim 147 JTD też miał MTS i nie narzekał. Fakt że producent przewiduje jedną wersję dla 147 spowodowane pewnie jest tym że nie było w tym modelu silników tak ciężkich jak 2,4.

  4. #104
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nazar Zobacz post
    Druga sprawa jest taka ,że to nie chińszczyzna tylko ponoć niemiecki więc tragedii nie powinno być .
    Skoro niemieckie dlaczego nikt tego nie spzredaje np. na niemieckim ebay'u? Z tego co ja wiem jest po marka polska, a u jakiego producenta to zamówili to nikt nie wie.

    A trzecie najważniejsze to fakt że na nasze drogi szkoda gwintu za 3 tauseny z koni bo i tak za rok do wymiany .
    Własnie minał rok jak smigam na vogtlandzie i jakoś do wymiany nie jest :]

    Cytat Napisał Nazar Zobacz post
    Po pierwsze nie chce się kłócić ale jak ktoś przetestuje to może się wypowiadać ( napisałem ,że kupiłem i sprawdze ) , po drugie sam nie pisz bzdur o jednym zawiasie do wszystkich wersji silnikowych bo jak zamawiałem to wybór był pod rózne wersje ,
    Do 147 (bo taką ma drift-r) nie ma różnych wersji najpierw sprawdź poźniej sie wypowiadaj..

    Co do reszty twoich wypowiedzi czyli głownie wychwalanie ceny MTS'a to ja powiem tak: Jestem za biedny żeby oszczedzać :]



    Cytat Napisał drift-r Zobacz post
    Ja swoje zawieszenie kupowałem od Mapeta a on to ściąga od producenta i w przypadku 147 nie było wyboru w zależności od wersji silnikowej. Jeśli chodzi o dodatkowe kilogramy w bagażniku to były moje przemyślenia na temat tego co mogło wpłynąć na to, że nie jest równo. Kolin w swoim 147 JTD też miał MTS i nie narzekał. Fakt że producent przewiduje jedną wersję dla 147 spowodowane pewnie jest tym że nie było w tym modelu silników tak ciężkich jak 2,4.
    Kolina auto widziałem i wygląda normalnie. Różnica miedzy T.S, a JTD to 100kg które siedzi tylko na przedniej osi wiec róznica w obizeniu jest zauważalna.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 17-03-2012 o 18:45

  5. #105
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Czyli MTS w przypadku JTD może się nadawać, a w przypadku TS już mniej. Powiem tak - poza tym, że przód siadł mniej niż tył o jakiś 1cm (może mniej) to jednak nie jest to złe zawieszenie. Auto w zakręty wchodzi pewniej i trzyma się lepiej oraz mniej się wychyla, a o coś takiego chodziło. U mnie ze względu na niższy od seryjnego zderzak obniżenie większe niż teraz mogłoby okazać się problemem. Ewentualność to oczywiście większe koło. Chętnie bym się przejechał 147 z zawieszeniem Vogtlanda dla porównania. Pływak - nie wybierasz się na jakiś zlot w tym roku przypadkiem?


    Tak się zastanawiam - czy fabryczne sprężyny do JTD i TS wychodziły inne?

  6. #106
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Dobra panowie spokojnie ...ja nie wychwalam MTSa....sprawdze i się wypowiem jak już pisałem ....Poprostu życie mnie nauczyło ,że nie zawsze cena idzie z jakośćią ( choc w 90% tak jest ) ..... Ja nigdy nie powiedziałęm ,że koni czy vogtland jest zły....Pływak naprawde życzę ci jeszcze drugiego roku jazdy .... ( też pisałem o swoich przygodach i - ile i gdzie kto jezdzi ) ....mi do drugiego przeglądu nie dotrwało i tyle.....uwierzcie ja nie mam profitów od sprzedaży MTS ale zaciekawiło więć sprawdze ( drifter sam napisał ,że się dobrze jezdzi ) pozatym ja pytałem chłopaków z zaprzyjaznionego klubu seicento i tipo tempra club o te zawiasy i chwalili więc testuje na własnej skórze....I pływak popieram stwierdzenie : chytry podwójnie traci .....Ale kto nie ryzykuje ten niema.....Nike i Adidas też klupią w Vietnamiehehehehe PEACE.....

  7. #107
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał drift-r Zobacz post
    Chętnie bym się przejechał 147 z zawieszeniem Vogtlanda dla porównania. Pływak - nie wybierasz się na jakiś zlot w tym roku przypadkiem?
    Na ogólnopolski w sierpniu raczej nie jadę ale ja jakiś mniejszy lokalny może się wybiorę jak ogarnę auto. U mnie jeszcze trzeba brać poprawkę na 18" właśnie zrzuciłem zimowe 15stki i założyłem letnie i różnica kolosalna

    Cytat Napisał Nazar Zobacz post
    Dobra panowie spokojnie ...ja nie wychwalam MTSa....sprawdze i się wypowiem jak już pisałem ....Poprostu życie mnie nauczyło ,że nie zawsze cena idzie z jakośćią ( choc w 90% tak jest ) ..... Ja nigdy nie powiedziałęm ,że koni czy vogtland jest zły....Pływak naprawde życzę ci jeszcze drugiego roku jazdy .... ( też pisałem o swoich przygodach i - ile i gdzie kto jezdzi ) ....mi do drugiego przeglądu nie dotrwało i tyle.....uwierzcie ja nie mam profitów od sprzedaży MTS ale zaciekawiło więć sprawdze ( drifter sam napisał ,że się dobrze jezdzi ) pozatym ja pytałem chłopaków z zaprzyjaznionego klubu seicento i tipo tempra club o te zawiasy i chwalili więc testuje na własnej skórze....I pływak popieram stwierdzenie : chytry podwójnie traci .....Ale kto nie ryzykuje ten niema.....Nike i Adidas też klupią w Vietnamiehehehehe PEACE.....
    Ja tez nie pisałem nigdzie, ze to totalny badziew i gdyby nie to ze do wszystkich silników w 147 dają to samo zawieszenie pewnie bym je kupił ale niestety pisałem do wszystkich dystrybutorów i pytałem o ile faktycznie obniży się JTD, a o ile T.S i nikt nie był mi w stanie odpowiedzieć, a na forum nikt jeszzce nie miał MTS'a w Alfie 147 wiec nie chcąc się wpakować po prostu dopłaciłem do czegoś moim zdaniem pewniejszego.

  8. #108
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nazar Zobacz post
    Po pierwsze nie chce się kłócić ale jak ktoś przetestuje to może się wypowiadać ( napisałem ,że kupiłem i sprawdze ) , po drugie sam nie pisz bzdur o jednym zawiasie do wszystkich wersji silnikowych bo jak zamawiałem to wybór był pod rózne wersje
    to, że jest wybór to nie znaczy, że są to inne zawieszenia.

  9. #109
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał SEBA-SB Zobacz post
    Panowie a co sądzicie o sprężynach od wersji GTA? Mam zamiar właśnie takie zamontować, że sportowymi amortyzatorami.
    Masz za lekki przód jak na sprężyny od 3.2, wyjdzie tak że tył siądzie jak powinien, a przód będzie za wysoko względem tyłu.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  10. #110
    Użytkownik Świeżak Avatar SEBA-SB
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    RADOM
    Auto
    ALFA ROMEO GT 1.9 150KM
    Postów
    204

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesiekK. Zobacz post
    Masz za lekki przód jak na sprężyny od 3.2, wyjdzie tak że tył siądzie jak powinien, a przód będzie za wysoko względem tyłu.
    Mam silnik 1.9 to też nie taki lekki. Jesteś pewien, że tak wyjdzie?

Podobne wątki

  1. Eibach Pro-kit w 75
    Utworzone przez radosuaf w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-03-2013, 07:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory